دسته‌ها
اخبار

کار در عمان به همراه لیست مشاغل مورد نیاز عمان کاریابی بین المللی کاربین-مهاجرت دی بی

البته فرد متقاضی باید از مناطق و پروژه های مشخصی که دولت این کشور تعیین کرده است، ملک خریداری کند. راه های مهاجرت به عمان بسیار متنوع است و به همین دلیل افراد زیادی واجد شرایط جدید مهاجرت به عمان خواهند بود. ما قصد داریم در این مطلب ابتدا به معرفی کشور عمان بپردازیم و سپس شرایط و قوانین مهاجرت به عمان را به طور کامل بررسی کنیم. از روش‌های اخذ اقامت عمان به‌صورت موقت می‌توان به اقامت عمان از طریق کار ، اقامت عمان از طریق ثبت شرکت ، اقامت عمان از طریق خرید ملک، اقامت عمان از طریق ازدواج و. از همین رو در این مقاله قصد داریم شرایط مهاجرت به عمان برای ایرانیان در سال ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار دهیم و راه‌هایی که برای مهاجرت به کشور عمان وجود دارد را معرفی کنیم، پس همراه ما باشید.

  • هر چند لازم است که به یکی از این دو زبان ها تسلط کاملی داشته باشند.
  • همچنین با رشد صنعت گردشگری در عمان در سال های اخیر و سود کلانی که از این راه به دست آمده اقتصاد عمان رشد چشمگیری داشته است.
  • اما بدون شک برای این‌که پرستاران سراسر دنیا قادر باشند برای کار به این کشور مهاجرت نمایند، باید برخی شرایط لازم را دارا باشند.

شما می توانید با ویزای توریستی رفته و در صورت یافتن کار ویزای خود را تبدیل نموده و اقامت کاری دریافت کنید. یک نهاد مستقل در عمان است که به منظور برسی مهارت های علمی کاندیدا در شهر مسقط آزمون پرومتریک برگزار می‌کند. بدیهی است که انجام این آزمون یکی از ملزومات گرفتن ویزای کار کشور عمان برای تمام رشته های علوم پزشکی اعم از پزشکی، تخصص، پرستاری و دیگر رشته‌های پیراپزشکی (رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، … ) می‌باشد. این شرایط همانند کشور ترکیه می باشد، با این تفاوت که قبل از دریافت بلیط سفر خود و ورود به کشور عمان، درخواست خود را باید ثبت کنید. جهت اخذ اقامت کاری میبایست کسب و کاری راه اندازی نمایید و در واقع در این روش شما کارفرما خواهید بود.

نرخ بیکاری در عمان

لذت بردن ازآب و هوای خوببا آلودگی کم، از دیگر مزایای زندگی در عمان است. قدرت خرید ساکنان این کشور نیز خوب است که بیانگرقدرت شرایط اقتصادیو رفاهی خوب این کشور می باشد. مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود. هزینه تحصیل دانشجویان در عمان در مقطع دکترا حدوداً 4500 تا 7000 هزار یورو می‌باشد.

نگاه اجمالی به کشور عمان

از جمله شرایط مهاجرت به عمان برای مهندسان می توان به داشتن سه سال سابقه کاری، آیلتس ۵ یا ۵.۵ و حداکثر سن ۴۰ سال اشاره کرد. به همین دلیل، برای آشنایی آسان و دقیق با روند مهاجرت به عمان و اخذ ویزا و اقامت این کشور، مطالعه مقاله های تخصصی و منطبق با جدیدترین اطلاعات و معتبرترین منابع موجود را که توسط کارشناسان موسسه حقوقی- مهاجرتی «همراه» در این زمینه تهیه شده، توصیه می شود. کشور عمان، دارای نرخ بیکاری برابر 30/3 درصد می باشد که نرخ بیکاری بسیار کمی محسوب می شود، بنابراین افراد بسیاری می توانند به کشور عمان مهاجرت کنند و در شغل مورد نظر خود مشغول به فعالیت شوند. این کشور که زیر نظر حکومتی سلطنتی اداره می شود، مدتی است که برای جذب نیرو کار ماهر، سیاستی مبنی بر جذب مهاجران خارجی به کشور خود را در پیش گرفته است تا افراد توانمند بسیاری تحت عنوان مهاجرت کاری، به عمان مهاجرت کنند.

هر چند پیشنهاد ما این است که در کنار مطالعه ی قسمت های مختلف این نوشتار، با گروه های مشاوره مهاجرتی مشورت نمایید. یکی از این گروه ها، تیم مشاوره ی الست گروپ می باشد که در این زمینه تجربه و سابقه ی فراوانی را دارا می باشد. در بخش آغازین از نوشتار مهاجرت کاری ماما به عمان قصد داریم شرایط مهاجرت و تحصیل رشته های پزشکی در کشور عمان را مورد بررسی قرار دهیم. از این رو، افراد بین 21 سال تا 60 سال واجد شرایط هستند تا بتوانند در عمان مشغول به کار شوند. برای دریافت اقامت کاری عمان، شخص باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از کارفرمایان معتبر کشور عمان دریافت کند تا بتواند قرارداد کاری خود را تبدیل به اقامت کاری کند. یکی دیگر از راه های دریافت ویزا، مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک است.