دسته‌ها
اخبار

مهاجرت به عمان فارس مهاجر-مهاجرت دی بی

لازم به ذکر است که پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های عمان منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی‌شود و باید توجه داشت متقاضیان اقامت عمان باید به مدت ۲۰ سال در این کشور کار و زندگی کنند. بهترین گزینه برای مهاجرت به کشور عمان و دریافت اقامت عمان، سرمایه‌گذاری در این کشور است؛ دولت از ایده‌ها و بیزنس پلن‌های پر سود حتی بدون سرمایه با آغوشی باز حمایت می‌کند. متقاضی می‌تواند با همکاری با دولت طرح و بیزنس پلن خود را به مراحل اجرایی و درآمدزایی برساند. باید توجه داشت که ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی حداقل از مقطع لیسانس، سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره متوسط به بالا و شرایط سنی زیر 45 سال از جمله موارد ضروری برای ویزای کاری محسوب می‌شوند.

  • عمان، کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیره‌ی عربستان است که با یمن، عربستان سعودی، امارت متحده‌ی عربی مرز زمینی و با ایران مرز دریایی دارد.
  • مهاجرت به عمان از طریق ازدواج، از دیگر راه‌های مهاجرت به این کشور است.
  • روابط مثبت کشور عمان با کشورهای همسایه که موجب رونق سرمایه‌گذاری کشورها در عمان شده است.
  • در برخی موارد تنها سابقه شغلی و رزومه تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرد اما در مشاغل مهمی مثل پزشکی و پرستاری، آزمون هایی از فرد متقاضی اخذ خواهد شد.
  • عمان جزو کشورهایی است که پایبند به قانون خون می‌باشد، به این معنی که فقط در صورتی فرزند متولد عمان، تابعیت عمان می‌گیرد که یکی از والدین عمانی باشند.
  • هزینه‌ای که بابت دیرکرد ماهانه تمدید ویزا باید پرداخت کنید، حدوداً 50 ریال عمان اعلام شده است.

دانشگاه‌های هنر و علوم اجتماعی و همین‌طور بازرگانی و اقتصاد در کشور عمان دارای شرایط بسیار خوبی هستند. به طور کلی دوره‌های آموزش عالی در کشور عمان شامل ۴۰ جلسه آموزشی است. بورسیه‌های تحصیلی کشور عمان برای کسانی که قصد دارند با هزینه کم تحصیل کنند فراهم شده است. در این بخش تمامی روش‌ های مهاجرت به عمان 2022 را باهم بررسی نمودیم. درصورتی‌که نیاز به پاسخگویی به برخی سؤالات در خصوص اقامت عمان برای کار و مهاجرت کار به عمان را دارید، می‌توانید با همکاران ما در موسسه مهاجرتی جام جم ارتباط برقرار نمایید.

ویزای کاری

سیلست های اقتصادی کشور عمان به سمت جذب سرمایه و سرمایه گذاران خارجی سوق پیدا نموده است که وجود مناطق آزاد فراوان، عمان را برای رسیدن به هدفش یاری نموده است. سرمایه اولیه ی مورد نیاز، از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان در باب ثبت شرکت میباشد که میزان این سرمایه در مناطق آزاد به 20 هزار ریال میرسد که برای فرد سرمایه گذار اقامتی 2 ساله را در پی دارد که این اقامت قابل تمدید میباشد. نظرات و تصمیم گیری های حکومت پادشاهی عمان از مسائل تاثیرگذار در سرمایه گذاری نظیر مالیات می باشد. ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که از طریق سرمایه گذاری نمیتوانید اقامت دائم کشور عمان را بدست آورید. از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری میتوان به نرخ مصادره اموال اشاره نمود که این نرخ در عمان نسبت به کشورهای طراز اول دنیا بسیار بالاتر میباشد.

ویزای سرمایه گذاری عمان

افرادی که تجربه مهاجرت به عمان را دارند همیشه از زندگی آرام و سطح بالای رفاه در این کشور تعریف می کنند. ما در این مقاله سعی کرده ایم تمام موارد مهم در مورد کار در کشور عمان در سال 2020 را بدانید در اختیاز شما قرار دهیم. یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشورهای خارجی، مهاجرت از طریق پناهندگی هست. این روش، روشی منطقی برای مهاجرت نمی تواند باشد و به علت اینکه در این مسیر افراد با خطرات بسیاری مواجه خواهند شد که اغلب این خطرها، خطراتی غیر قابل جبران است نمی توان به آن اعتمادی کرد. افرادی که مهاجرت به کشورهای خارجی از طریق پناهندگی را به عنوان روشی برای مهاجرت در نظر می گیرندمی بایست در نظر داشته باشند که از لحاظ حقوقی وضعیت مساعدی در کشور وارد شده را نخواهند داشت. موقعیت جغرافیایی عمان و قرار داشتن در مسیر دو اقیانوس، موقعیت تجاری بسیار خوبی برای این کشور ایجاد کرده است.

دولت عمان شرایط مهاجرت پرستاران به عمان را به صورتی طراحی کرده است که افراد زیادی تمایل به دریافت ویزای کاری این کشور داشته باشند. تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی با زبان عربی یکی از شروط دریافت ویزای کاری عمان است. فرد متقاضی باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد و از طریق ایمیل با کارفرما مکاتبه کند. هزینه مهاجرت کاری به عمان چندان زیاد نخواهد بود و تنها هزینه های اداری صدور ویزا باید پرداخت شود.