دسته‌ها
اخبار

I-130 دستورالعمل برای آماده کردن دادخواست مهاجرت


بررسی های گروهی از دستورالعمل های i-130

اگرچه راهنماهای گام به گام فرم I-130، درخواست برای خویشاوندان بیگانه، می تواند مفید باشد، اما به ندرت موضوعات مهم یا دشوار را پوشش می دهد. می‌تو،د مجموعه رسمی دستورالعمل‌های I-130 را در آن بیابید USCIS.gov سایت اینترنتی. اما این بررسی اجمالی برخی از مسائل گسترده‌تر – و بسیار مهم – را که در دستورالعمل‌های I-130 نخواهید یافت، معرفی می‌کند. مورد همه منحصر به فرد است – هیچ مجموعه ساده ای از دستورالعمل های تشکیل پرونده برای فرم I-130 وجود ندارد.

رابطه بین درخواست کننده و ذینفع (مهاجر قصد) دستورالعمل ها را تحت تأثیر قرار می دهد. به همین ترتیب، عوامل دیگری مانند فرزندخواندگی، روابط قدم، ازدواج های قبلی و سابقه مهاجرت نیز بر مدارک پشتیبان تاثیر دارند.

قبل از اینکه کورکورانه یک دادخواست I-130 را پر کنید، با این مسائل و چگونگی تأثیر آنها بر پرونده مهاجرت بستگان خود آشنا شوید.

بخش 1. رابطه

ابتدا باید نوع خویشاوندی را که می خواهید دادخواست بدهید انتخاب کنید. در حالی که شهروندان ایالات متحده ممکن است از هر یک از گزینه ها (همسر، والدین، برادر/خواهر یا فرزند) حمایت کنند، ،نان دائمی قانونی فقط می توانند از همسر یا فرزند مجرد درخواست کنند. اگر این برای شما ناآشنا است، از مرور کلی ما در مورد قو،ن اولیه مهاجرت مبتنی بر خانواده دیدن کنید.

اگر درخواست I-130 را برای یک فرزند یا والدین ارسال می کنید، باید گزینه ای را برای نوع رابطه انتخاب کنید: بیولوژیکی، ناتنی/ناتنی یا فرزندخوانده. موارد مرتبط با روابط بیولوژیکی عموماً ساده‌ترین موارد هستند، اما قو،نی که بر روابط قدمی و روابط پذیرشی تأثیر می‌گذارند پیچیده‌تر می‌شوند. به ،وان مثال، ازدواجی که باعث ایجاد رابطه ناتنی/نامادری شده است باید قبل از تولد 18 سالگی کودک انجام شود. متقاضی، که دارای روابط گامی یا فرزندخوانده هستند نیز باید اسناد اضافی را به ،وان مدرکی از رابطه ارائه کنند.

دستورالعمل-برای-خانواده-پتیشن-i130

چند سوال اضافی در مورد روابط فرزندخواندگی وجود دارد. به طور کلی پاسخ به سوالات آسان است. با این حال، همانطور که قبلا توضیح داده شد، روابط فرزندخواندگی می تواند روند درخواست ویزا را پیچیده تر کند و استفاده از وکیل مهاجرت به طور کلی توصیه می شود.

بخش 2. اطلاعات درباره شما (خواهان)

درک بیشتر ،مت 2 آسان است، اما چند مفهوم کلیدی وجود دارد که تهیه کننده باید از آنها آگاه باشد که در دستورالعمل USCIS I-130 پوشش داده نشده است.

تاریخچه آدرس

برای شهروندان ایالات متحده، کشوری که در آن زندگی می کنید یک مسئله مهم نیست زیرا به دادخواست I-130 مربوط می شود. با این حال، کشور محل اقامت شما تأثیر قابل توجهی بر پرونده کلی شما خواهد داشت. پس از تایید I-130 و درخواست بستگان شما برای گرین کارت، درخواست کننده باید فرم I-864، سوگندنامه پشتیب، را آماده کند. متقاضی (اسپانسر) باید در ایالات متحده اقامت داشته باشد تا فرم I-864، سوگندنامه پشتیب، را پر کند. به طور کلی، سه حالت ممکن وجود دارد:

  • اگر اسپانسر در ایالات متحده زندگی و کار می کند، کشور محل اقامت ایالات متحده آمریکا است. هیچ مسئله ای وجود ندارد.
  • اگر اسپانسر به دلیل اشتغال موقت در خارج از ایالات متحده زندگی می کند اما خانه ای در ایالات متحده دارد و قصد دارد به آن خانه بازگردد، کشور محل اقامت ایالات متحده آمریکا است.
  • اگر اسپانسر به طور دائم در خارج از ایالات متحده زندگی کند، ممکن است مشکلی وجود داشته باشد. اسپانسر باید مدرکی ارائه کند (با فرم I-864) مبنی بر اینکه اقامتگاه خود را مجدداً در ایالات متحده ایجاد خواهد کرد.

توصیه شده: اثبات اقامت در سوگندنامه پشتیب، I-864

اگر یک مقیم دائم قانونی در خارج از ایالات متحده “زندگی می کند” ممکن است مشکل مهم تری داشته باشد. اقامت در کشورهای خارجی کمتر از 180 روز می تواند منجر به ، گرین کارت شود.

اطلاعات ،شویی شما

اگر ذینفع دادخواست شما یک همسر است، انتظار داشته باشید که سابقه ازدواج شما (در صورت وجود) مورد توجه بیشتر قرار گیرد. برای شروع، باید ثابت کنید که هر ازدواج قبلی (برای شما یا همسرتان) به پایان رسیده است. به عبارت دیگر، شما به حکم طلاق، ابطال یا گواهی فوت نیاز دارید.

اگر به دلیل ازدواج قبلی با یک شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی، وضعیت اقامت دائم قانونی خود را به دست آورده اید، نمی تو،د فرم I-130 را برای همسر خود ارسال کنید، مگر اینکه:

  • یک دوره 5 ساله از زم، که شما مقیم دائم قانونی شده اید می گذرد. یا
  • ازدواج قبلی شما که از طریق آن اقامت دائم خود را به دست آورده اید با فوت همسر سابق شما فسخ شده است.

اگر نمی تو،د یکی از معیارهای بالا را برآورده کنید، گزینه سوم وجود دارد. اگر بتو،د با شواهد واضح و قانع کننده ثابت کنید که ازدواج قبلی که از طریق آن اقامت دائم خود را به دست آورده اید، به منظور فرار از هر یک از مقررات قو،ن مهاجرت انجام نشده است، یک استثنا وجود دارد. این ممکن است دشوار باشد و ممکن است به کمک یک متخصص حقوقی نیاز داشته باشد.

،مت 3. اطلاعات بیوگرافی

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، اسپ،ایی/لاتینی به ،وان یک انتخاب برای قومیت ارائه شده است، اما به ،وان یک انتخاب برای نژاد ارائه نشده است. این به این دلیل است که USCIS (و ،ت ایالات متحده) اسپ،ایی/لاتینی را به ،وان یک نژاد تعریف نمی کنند.

برای مسابقه، باید یک یا چند مورد از مقادیر ارائه شده در لیست را انتخاب کنید. هیچ پاسخ اشتباهی وجود ندارد. شما می تو،د به این سوال با نژاد(هایی) که بیشتر شناسایی می کنید پاسخ دهید.

متقاضی، از کوبا، مکزیک، پورتوریکو، آمریکای ج،ی یا مرکزی، یا هر فرهنگ یا منشاء اسپ،ایی دیگر باید نژاد(هایی) را انتخاب کنند که برای شرایط شما من، است. بسیاری از متقاضیان اسپ،ایی تبار “سفید” را انتخاب می کنند، اما برخی دیگر “سیاه” یا “سرخپوست آمریکایی” را انتخاب می کنند. (شما می تو،د بیش از یک مورد را انتخاب کنید.) هیچ پاسخ واحدی وجود ندارد که برای همه افراد اسپ،ایی تبار کارساز باشد. پاسخ برای شما فردی است.

بخش 4. اطلاعات مربوط به ذینفع (بسته مورد نظر)

باز هم، بیشتر اطلاعاتی که طبق دستورالعمل فرم I-130 مورد نیاز است، ساده است. اما دستورالعمل های I-130 ،وماً دلایل ضروری بودن برخی از این اطلاعات را نشان نمی دهند.

اطلاعات ،شویی ذینفع

همانطور که قبلاً ذکر شد، درخواست های ویزا برای همسران مورد بررسی بیشتری قرار می گیرد. این امر به ویژه در مواردی که سابقه تقلب در ازدواج وجود داشته باشد صادق است. اگر از نظر قانونی مشخص شده باشد که همسر شما به منظور طفره رفتن از قو،ن مهاجرت ایالات متحده اقدام به ازدواج کرده یا توطئه کرده است، دادخواست شما به شدت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر این وضعیت برای شما و همسرتان صدق می کند، قبل از تکمیل فرم I-130 با یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

اطلاعات در مورد خانواده ذینفع

شما این فرصت را دارید که همسر و فرزندان ذینفع را فهرست کنید. «فرزندان» فقط شامل فرزندان مجرد زیر 21 سال می شود (در صورت وجود). شامل همه کودکان حتی اگر به ایالات متحده مهاجرت نکنند.

در صورتی که همسر و فرزندان نیز قصد مهاجرت به ایالات متحده را داشته باشند، ممکن است نیاز به ارائه درخواست های جداگانه I-130 باشد یا نباشد. این می تواند برای بسیاری از متقاضیان گیج کننده باشد. در صورتی که ذینفع متعلق به شما باشد، لازم نیست برای همسر یا فرزندان مجرد ذینفع (زیر 21 سال) دادخواست جداگانه ارائه دهید:

  • پسر یا دختر متاهل و شهروند ایالات متحده هستید
  • برادر یا خواهر و شما یک شهروند ایالات متحده هستید
  • همسر و شما مقیم دائم قانونی هستید
  • فرزند مجرد (زیر 21 سال) و شما مقیم دائم قانونی هستید
  • پسر یا دختر مجرد (21 یا بیشتر) و شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم قانونی هستید

همسر و فرزندان در این موارد (همانطور که در بالا ذکر شد) به ،وان “ذینفعان مشتق” واجد شرایط هستند. I-130 جداگانه مورد نیاز نیست. هنگامی که I-130 تأیید و جاری شد، ذینفعان مشتق می توانند همزمان با ذینفع اصلی برای ویزای مهاجرت (گرین کارت) درخواست دهند.

این در مورد همسر و فرزندان بستگان نزدیک صدق نمی کند. به ،وان مثال، اگر شما یک شهروند ایالات متحده هستید و درخواست همسر دارید، باید درخواست I-130 جداگانه برای فرزندان مجرد همسرتان زیر 21 سال ارسال کنید. این یکی از جزئیات نادیده گرفته شده در دستورالعمل I-130 است.

اطلاعات ورودی ذینفع

اگر خویشاوند شما تا به حال در ایالات متحده بوده است، این بخش بسیار مهمی است. به طور کلی هر ،ی که یک دوره اقامت غیرمجاز (از طریق ورود غیرقانونی یا ماندن در ویزا) داشته باشد، باید از یک وکیل مهاجرت مشاوره بگیرد.

اقامت غیر مجاز

زم، که یک تبعه خارجی بیش از مدت اقامت مجاز در ایالات متحده بماند، به آن ویزا «بیش از اقامت» می گویند.

i-130-دستورالعمل

ویزای بستگان شما ممکن است چندین سال اعتبار داشته باشد. با این حال، ویزا بر مدت اقامت مجاز وی در ایالات متحده نظارت نمی کند – این ویزا صرفاً به بستگان شما اجازه می دهد تا در آن دوره زم، وارد ایالات متحده شوند. در عوض، فرم I-94 خویشاوند شما اقامت مجاز بستگان شما در ایالات متحده را کنترل می کند. تاریخ مندرج در فرم I-94 خویشاوند شما آ،ین روزی است که او مجاز است در ایالات متحده بماند و ممکن است تا زم، که ویزا معتبر است معتبر نباشد. خویشاوندان شما باید تا تاریخ مندرج در فرم I-94 ایالات متحده را ، کنند، در غیر این صورت ویزا بیش از حد باقی مانده است.

ماندن بیش از حد ویزا می تواند عواقب قابل توجه و طول، مدتی داشته باشد. اگر بستگان شما برای مدت 180 روز یا بیشتر (اما کمتر از یک سال) ویزا را به مدت 180 روز یا بیشتر (اما کمتر از یک سال) باقی بماند، پس از ،وج از ایالات متحده، به مدت سه سال از ورود مجدد به ایالات متحده منع می شود. اگر یکی از بستگان شما یک سال یا بیشتر از ویزا باقی بماند، در صورت ،وج از ایالات متحده، به مدت 10 سال از ورود مجدد به ایالات متحده منع می شود. میله های ورود مجدد به تلاش های بستگان شما برای دریافت گرین کارت آسیب جدی می زند.

به طور کلی، یکی از بستگان نزدیک ممکن است وضعیت (پرونده I-130 و I-485 به طور همزمان) را در صورتی که بیش از 180 روز باقی بماند، تنظیم کند. هر نوع رابطه ترجیحی خانوادگی باید در اسرع وقت ایالات متحده را ، کند و/یا با یک وکیل مهاجرت با تجربه تماس بگیرد. مهاجر در هر دوره پس از آ،ین روز اقامت مجاز و قبل از تبدیل شدن به متقاضی تنظیم وضعیت، قابل ا،اج است.

توصیه شده: درخواست گرین کارت پس از اقامت ویزا

ورود غیرقانونی

اگر بستگان شما در حال برنامه ریزی برای تنظیم وضعیت به اقامت دائم هستند، وضعیت مهاجرت (ک، پذیرش) بسیار مرتبط است. برای شروع، خویشاوند شما باید یک ورود قانونی برای تنظیم وضعیت داشته باشد. دستورالعمل I-130 این موضوع را پوشش نمی دهد. به این دلیل که ورود قانونی برای فرم I-485 ا،امی است. اما شما سابقه مهاجرت بستگان خود را مستند می کنید. اگر مغایرت یا تخلفات گذشته وجود داشته باشد، ثبت شده است.

ورود قانونی به این م،ی است که خویشاوند شما در ایالات متحده پذیرفته شده یا مشروط شده است. در بیشتر موارد، این بدان م،ی است که بازدید کننده با مدارک معتبر وارد ایالات متحده شده و با یک افسر مهاجرت ایالات متحده تماس چهره به چهره برقرار کرده و آن افسر ورود به ایالات متحده را تایید کرده است. به طور معمول، زم، که بازدیدکننده پاسپورت و ویزای خود را به اشتراک می گذارد، این اتفاق در یک بندر ورودی (فرودگاه ها، بنادر دریایی و غیره) رخ می دهد. با این حال، در برخی از ورودی‌های مرزی، بازدیدکنندگان ممکن است در حالی که در خودروی خود هستند، به سمت آن‌ها حرکت داده شوند. این همچنین به ،وان یک ورود قانونی به حساب می آید تا زم، که بازدید کننده مدارک من، را داشته باشد (مثلاً برنامه لغو ویزا). اگر بازدیدکننده با ویزای معتبر وارد شده باشد، اما اعتبار آن ویزا منقضی شده باشد، بازدیدکننده همچنان یک ورود قانونی داشته است.

بخش 5. اطلاعات دیگر

این دادخواست می پرسد که آیا قبلاً برای این ذینفع یا هر بیگانه دیگری (بستگان) دادخواست ارائه کرده اید یا خیر. اگر درخواست‌های قبلی را ارسال کرده‌اید، آنچه اتفاق افتاده است را در نظر بگیرید و درخواست‌های قبلی را که ارسال کرده‌اید بررسی کنید. شما باید مطمئن باشید که حقایق شما سازگار است. این امر به ویژه اگر فرم I-130 را ارسال کرده باشید و USCIS درخواست را رد کرده باشد صادق است. دلایل رد ،، چگونگی تأثیر آن بر دادخواست فعلی شما را بد،د و در صورت ،وم با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.

چگونه CitizenPath دستورالعمل های I-130 را آسان تر می کند

خدمات مهاجرت CitizenPath

CitizenPath.com می تواند به شما در تهیه فرم I-130، درخواست برای اقوام بیگانه، برای پیمایش در این مسائل کمک کند. وکلای مهاجرت خدمات مقرون به صرفه را طوری طراحی ،د که شامل دستورالعمل های ساده I-130 باشد. اگر پاسخ شما به یک سوال مشکل ساز باشد، CitizenPath یک هشدار فوری ارائه می دهد. ما همچنین مطمئن خواهیم شد که دادخواست شما کامل شده است. در واقع، ما تضمین می‌کنیم که USCIS درخواست I-130 شما را تأیید خواهد کرد.

علاوه بر این، این سرویس شامل مجموعه ای از دستورالعمل های ساده I-130 برای تشکیل دادخواست است. CitizenPath دستورالعمل های بایگ، را بر اساس موقعیت منحصر به فرد درخواست کننده سفارشی می کند. بنابراین شما دقیقا می د،د که چه مدارکی را همراه با دادخواست ارسال کنید و کجا آن را پست کنید.

سرویس آنلاین CitizenPath حتی برای امتحان رایگان است. اگر واجد شرایط نیستید یا اگر مشکلی پیدا کردیم، می‌تو،د هرزمان خواستید آن را متوقف کنید. تا زم، که به پایان دادخواست نرسیده اید نیازی به پرداخت نیست. الآن امتحانش کن.

توجه به خواننده: این پست در ابتدا در 23 می 2017 منتشر شده است و با بهبودهایی اصلاح شده است.
منبع: https://citizenpath.com/i-130-instructions-immigrant-pe،ion/