دسته‌ها
اخبار

CHRC گزارشی درباره جدایی خانواده به عنوان جنایت علیه بشریت ارائه می دهد – اخبار خارجی – قانون مهاجرت


مجموعه مقالات تخصصی مرکز مکزیک و آمریکای مرکزی دانشگاه کلمبیا (CeMeCa) منتشر شد یک گزارش توسط سارا جی دیاز و جنی لی از مرکز حقوق بشر کودکان لویولا که اجرای سیستماتیک جدایی مرزی والدین از فرزندان توسط ،ت ترامپ را تحت سیاست مدارا صفر به ،وان جنایت علیه بشریت محکوم می کند.

6 دسامبر 2022

شیکاگو – گزارش با ،وان تحمل صفر: جنایات بی رحمانه علیه خانواده های مهاجر در ایالات متحده: چارچوبی برای پاسخگویی برای جدایی خانواده، داده های جمع آوری شده از دعاوی حقوقی، درخواست های قانون آزادی اطلاعات و گزارش های در دسترس عموم را که توسط سازمان های غیر ،تی، نهادهای ،تی و سازمان های بین المللی نوشته شده است ،یب می کند تا مشخص کند سیاست ،ت ترامپ در مورد جدایی خانواده ها چگونه آشکار شده است.

این بررسی نشان داد که ،ت ترامپ سیاست جدایی خانواده را تحت تحمل صفر با هدف خاصی برای جلوگیری از مهاجرت از کشورهای مثلث شمالی آمریکای مرکزی اجرا کرده است. به طور انتقادی، این گزارش نشان داد که ایجاد وحشت در کودکان و خانواده ها از طریق جدایی والدین از فرزندان در سیاست ،ت ترامپ نقش اساسی دارد، نه صرفاً یک محصول جانبی ناگوار. این گزارش نشان می‌دهد که ،ت ترامپ همیشه از آسیب شدید و پایداری که سیاست جدایی خانواده‌ها برای کودکان ایجاد می‌کند آگاه بوده و ،ت از آسیب به کودکان برای به کارگیری شیوه‌های اجباری غیرقانونی فراگیر برای ا،اج خانواده‌های جدا شده استفاده می‌کند. تا تاریخ انتشار این گزارش، ،ت ترامپ بیش از 5500 کودک را از والدینشان جدا کرده است. با این حال، یک عدد دقیق هرگز مشخص نخواهد شد.

یافته‌های واقعی این گزارش نشان می‌دهد که اعمالی که توسط ،ت ترامپ برای ایجاد جدایی والدین از فرزندان از طریق «تساهل صفر» انجام می‌شود، جنایات علیه بشریت شامل آزار و اذیت، تبعید یا انتقال اجباری، شکنجه و سایر اعمال غیرانس، بر اساس ماده 7 اساسنامه رم است. اساسنامه دیوان کیفری بین المللی (ICC). این گزارش نشان می دهد که این جنایات علیه بشریت در صلاحیت دیوان بین المللی کیفری است. در حالی که ایالات متحده عضو اساسنامه رم نیست، دیوان بین‌المللی کیفری اشاره کرده است که می‌تواند صلاحیت خود را در مورد برخی از جرایم فرامرزی، از جمله ا،اج، آزار و اذیت، و سایر اعمال غیرانس،، که در ایالتی که عضو اساسنامه رم است آغاز یا تکمیل می‌شود، اعمال کند. از جمله تمام کشورهای مثلث شمالی آمریکای مرکزی.

در حالی که ،ت بایدن یک کارگروه ایجاد کرد تا امکان اتحاد مجدد کودکان جدا شده از والدین خود را فراهم کند، هیچ نشانه ای وجود ندارد که ،ت ایالات متحده قصد پاسخگویی و یا ایجاد ممنوعیت مؤثری برای استفاده از جدایی والدین و فرزندان در آینده دارد. با این حال، دفتر دادست، ICC اعلام کرده است که “فرض قوی وجود دارد که تحقیقات و تعقیب جرایم علیه کودکان به نفع عدالت است” و هر جا که شواهد اجازه دهند، دیوان کیفری بین المللی “در پی آن خواهد بود که اتهامات مربوط به جنایات را شامل شود.” به طور خاص علیه کودکان است. بنابراین، این گزارش رسماً توصیه می‌کند که وضعیت جدایی خانواده‌ها بر اساس سیاست تحمل صفر به دادگاه کیفری بین‌المللی ارجاع شود تا ،ت ترامپ در قبال جنایات علیه بشریت پاسخگو باشد. این گزارش همچنین از ،ت بایدن می‌خواهد تا یک دادستان ویژه به همراه دادستان کل ایالات متحده منصوب کند تا راه‌های پاسخ‌گویی کیفری داخلی را بررسی کند و تمام تلاش خود را برای بازگرداندن فوری قرب،ان جنایات علیه بشریت، از جمله اتحاد مجدد و ارائه غرامت به کشور، انجام دهد. خانواده هایی که از جدایی تحت «تحمل صفر» رنج برده اند و همچنان رنج می برند.

گزارش کامل را می توان یافت اینجا.

برای سؤالات رسانه ای با سارا جی. دیاز، [email protected] تماس بگیرید.”


منبع: https://www.lexisnexis.com/legalnewsroom/immigration/b/outsidenews/posts/chrc-delivers-report-on-family-separation-as-a-crime-a،nst-humanity