دسته‌ها
اخبار

5 کار ضروری برای اولین بار که وارد کانادا می شوید


زندگی در کانادا افراد تازه وارد به کانادا

  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • 5 کار ضروری برای اولین بار که وارد کانادا می شوید

مسکن کاناداخدمات تازه وارد کانادا

تاریخ انتشار: 5 دسامبر 2022


نویسنده: سامانتا ایوانز

آیا قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ چندین کار وجود دارد که افراد تازه وارد پس از ورود باید انجام دهند تا برای زندگی جدید خود در کانادا آماده شوند. در حالی که این روند ممکن است طاقت فرسا باشد، ،ت کانادا خدمات زیادی را برای تازه واردان ارائه می دهد تا در هر مرحله از راه کمک کنند. در اینجا پنج کاری است که باید در اولین ورود به کانادا انجام دهید.

ارزیابی رایگان

1. مسکن

وقتی وارد کانادا شدید، فوراً به مک، برای زندگی نیاز دارید. کمی استرس را از خود دور کنید و قبل از رسیدن، اقامتگاه های موقتی را برای خود رزرو کنید. هتل ها یا هاستل ها گزینه ای عالی برای اسکان کوتاه مدت هستند و ا،ر آنها به شما امکان رزرو آنلاین اتاق را می دهند. هنگامی که درباره محل زندگی خود اطلاعات بیشتری ،ب کردید، می تو،د به دنبال راه حل دائمی تر باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مسکن، صفحه اسکان ما را بررسی کنید.

2. بیمه سلامت

شهروندان کانادایی و مقیم دائم می توانند برای بیمه سلامت عمومی اقدام کنند. هر استان و منطقه ای طرح بیمه درم، خاص خود را دارد، بنابراین هنگامی که می د،د در کدام استان مستقر خواهید شد، در مورد آنچه که طرح است، پوشش می دهد، تحقیق کنید.

برخی از استان ها نیاز دارند تا ،نان جدید تا سه ماه منتظر بمانند تا بتوانند بیمه درم، ،تی دریافت کنند. شما می تو،د برای پوشش نیازهای خود در مدت زمان انتظار، بیمه خصوصی ب،ید. همچنین می‌تو،د برای هر خدماتی که طرح ،تی استان شما پوشش نمی‌دهد، بیمه خصوصی ب،ید. برخی از کارفرمایان کانادایی نیز پوشش بیمه درم، گسترده ای را برای کارمندان خود ارائه می دهند.

برای اطلاعات در مورد دریافت بیمه درم، با و، بهداشت استان خود تماس بگیرید:

3. شماره بیمه اجتماعی

شماره بیمه اجتماعی (SIN) یک شماره نه رقمی است که برای کار در کانادا به آن نیاز دارید. همچنین برای دسترسی به برنامه ها و مزایای ،تی به آن نیاز دارید. می تو،د از طریق پست یا شخصاً در دفتر خدمات کانادا درخواست دهید. برای اثبات هویت و وضعیت خود باید یک سند اصلی اصلی مانند کارت اقامت دائم یا تأیید اقامت دائم ارائه دهید.

بیشتر بد،د شماره های بیمه اجتماعی.

4. حساب بانکی کانادا

شما باید در اسرع وقت یک حساب بانکی در کانادا باز کنید. در کانادا، حتی اگر شغلی ندارید، آدرس دائمی ندارید، پولی برای گذاشتن در حساب ندارید، رتبه اعتباری ضعیفی دارید یا ورش،ت شده اید، می تو،د یک حساب بانکی شخصی باز کنید. فقط باید شخصاً به بانک مراجعه کنید و کارت شناسایی معتبر ارائه دهید. عابر بانک می‌تواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند، و بسیاری از بانک‌ها خدمات ویژه‌ای برای تازه واردان به کانادا دارند.

بیشتر بد،د بانکداری در کانادا.

5. با جامعه خود ارتباط برقرار کنید

نقل مکان به یک مکان جدید می تواند ترسناک باشد، به خصوص اگر ،ی را در جامعه جدید خود نمی شناسید. پیدا ، دوستان جدید نه تنها به شما کمک می کند احساس کنید در خانه هستید، بلکه شبکه حرفه ای شما را نیز توسعه می دهد و به شما کمک می کند تا شغلی در کانادا پیدا کنید. وجود دارد سازمان های خدمت رس، به مهاجران که افراد تازه وارد را با سایر مهاجران یا کانادایی ها مرتبط می کند که می تواند بسیار مفید باشد. همچنین می تو،د در مراکز اجتماعی، مدارس یا سازمان های خیریه محلی خود داوطلب شوید. راه‌های زیادی برای درگیر شدن وجود دارد، سعی کنید فعالیت‌هایی را پیدا کنید که بتو،د در آن شرکت کنید تا با افرادی با علایق مشابه خود آشنا شوید.

بیشتر بد،د ارتباط با جامعه شما.

آیا برای آماده سازی درخواست خود برای آمدن به کانادا به کمک نیاز دارید؟ امروز ارزیابی آنلاین رایگان ما را تکمیل کنید تا همه گزینه های خود را کشف کنید!

شروع کنید


منبع: https://www.ca،im.com/blog/5-first-things-when-you-arrive-ca،a-newcomers/