دسته‌ها
اخبار

4 روش مهاجرت به ترکیهشرایط و هزینه زندگی-مهاجرت دی بی

سیاست های کشور ترکیه در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی بنا شده است. به صورتی که سرمایه گذاران علاوه بر اخذ اقامت این کشور می توانند به سود قابل توجهی نیز دست یابند. یکی از راه های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. در این روش نیاز است که فرد متقاضی طی استخدام ۵ نفر نیروی ترک، بیمه و مالیات آن ها را به دولت بپردازد.

  • پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط زندگی در ترکیه و شهرهای مهم آن آشنا خواهید شد.
  • بله، با استخدام پنج نیروی تبعه کشور ترکیه، پرداخت بیمه و مالیات آن‌ها و پس از گذشت 5 سال، شخص می‌تواند جهت اقامت دائم درخواست دهد.
  • شما میتوانید با متخصصان ما مشورت کنید و اطلاعات دقیق تری در این زمینه کسب کنید.
  • با این مقدمه، می‌خواهیم سراغ کشور ترکیه برویم و از صفر تا صد مهاجرت به ترکیه برایتان بگوییم.
  • به طور کلی جمعیت ترکیه در مناطقی که کشاورزی، صنعت و تجارت رونق بیشتری دارد متمرکز شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب و قابل تحسین مردم ترکیه احترام گذاشتن‌شان به افراد مسن می‌باشد. تفاوت عمده مردم این کشور با ایرانیان گویش و زبانشان است که ترکی می‌باشد. اگر می خواهید مهاجرت به ترکیه را انتخاب کنید اما از قوانین مربوط به آن آگاهی ندارید نگران نباشید ، شرکت مهاجرتی رجبی اینجاست تا انجام امور مربوطه را برعهده بگیرد و شما را با خدمات موسسات مهاجرتی آشنا کند. علاوه بر این ، موقعیت کشور ترکیه نسبت به ایران به گونه ای است که شما به راحتی می توانید درخواست های بازرگانی کالا از طریق گمرک را داشته باشید و مهم تر از همه این است که شما الزامی برای شراکت با شهروندان ترک ندارید.

مزایای زندگی در ترکیه

شما با انتخاب این روش پس از یکسال می‌توانید به مدت ۵ الی ۸ سال اقامت خود را به صورت یک بار در سال تمدید کنید. بعد از گذشت این چند سال، فرد پس از اینکه برای اقامت دائم اقدام نمود، مجوز کار به وی داده می‌شود و همچنین می‌تواند به همراه خانواده در ترکیه زندگی کند. اگر قصد دارید تا مهاجرت به ترکیه را برای خود ساده‌تر کنید، بهتر است به هیچ روش دیگری به جز خرید ملک فکر نکنید.

گزینه هایی برای اخذ اقامت دائم

افرادی که خانه در ترکیه اجاره می‌کنند، نیز کارت کیملیک خود را دریافت می‌کنند و بسیاری از خدمات اجتماعی برای آن‌ها توسط این کارت انجام می‌شود. قبل از پایان ویزا امکان پذیر است اما بعد از منقضی شدن ویزا به هیچ وجه امکان پذیر نیست. برای درخواست و دریافت تمدید ویزا شما باید از طریق سیستم اقامت الکترونیکی اقدام کنید. یکی از راه های اخذ اقامت تقریبا در همه کشورها هست، ازدواج با شهروندان آن کشور است. از این روش برای اخذ اقامت ترکیه نیز استفاده می شود و امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج وجود دارد. برای ثبت شرکت در ترکیه باید در زمان درخواست در ترکیه حضور داشته باشید.

نوعی از ویزای توریستی به نام اقامت یک ساله ویزای توریستی ترکیه وجود دارد که به واسطه اجاره ملک در ترکیه به متقاضی داده می شود. متقاضی برای بهره مندی از اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک می بایست ابتدا از طریق ویزای توریستی به ترکیه مهاجرت نماید سپس در این کشور درخواست اقامت یک ساله توریستی نماید. به صورت کلی، کشور ترکیه دارای شرایط تحصیلی مناسب و دانشگاه‌های سطح بالا است که در بین برترین موسسات آموزش عالی جهان نیز قرار دارند. شما با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه، مدارک بسیار معتبری را دریافت می‌کنید و می‌توانید برای ادامه تحصیل یا کار، به دیگر کشورهای اروپایی نیز مهاجرت کنید.

پس از خرید ملک در ترکیه، دولت به صاحب ملک اجازه‌ی اقامت ۱ ساله می‌دهد و پس از این مدت فرد متقاضی به مدت ۵ الی ۸ سال می‌تواند این اقامت را هر یک سال یک بار تمدید کند. پس از این مدت اگر هنوز ملک به نام متقاضی باشد می‌تواند برای سب اقامت دائم ترکیه درخواست دهد. در این نوع اقامت فرد اجازه‌ کار دارد و می‌تواند خانواده‌ی خود را همراهش ببرد. همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، کشور ترکیه ازنظر اقتصادی، سیاسی، امنیتی و بسیاری از موارد دیگر در وضعیت مطلوبی قرار دارد. به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا در راستای دستیابی به اهداف خود به این کشور مهاجرت می‌کنند. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، باید قبل از هر اقدامی یک روش مناسب برای این پروسه پیدا کنند.

دلیل این نام گذاری، موقعیت جغرافیایی این شهر است که مسیر تجاری آبی و خاکی خاصی دارد. هزینه های مهاجرت به ترکیه نسبت به روش مهاجرتی شما می تواند متفاوت باشد، این بدان معناست که هزینه های مهاجرتی شما نسبت به سبک زندگی و هدف مهاجرت متغیر است. به طورکلی می توان گفت برای تکمیل فرم راندو و هزینه های مربوط به خام و بیمه و اقامت و..

در صورتی که خارجی اجازه اقامت را نداشته باشد، باید به کنسولگری مربوطه ترکیه از کشور اقامت مراجعه کند. بدون شک شهر استانبول یکی از بهتری شهرهای ترکیه برای مهاجرت است. در کنار این شهر، شهر آنکارا، آستارا و ازمیر نیز گزینه‌های مناسبی برای مهاجرت هستند. متقاضیان در صورت درخواست اداره، موظفند مدرکی دال بر سوابق کیفری خود که توسط مراجع ذیصلاح کشور مقصد که تابعیت و مقیم قانونی آن را دارند، ارائه نماید. عکس متقاضی برای استفاده در مجوز اقامت می باشد به همین دلیل باید در 6 ماه گذشته با پس زمینه سفید و بیومتریک گرفته شده باشد.

راههای مهاجرت به ترکیه علاوه بر تولد، ازدواج، روش غیر علمی و غیر قانونی پناهندگی، روش کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد. سه روش اصلی و ذکر شده (سرمایه گذاری، تحصیلی و کار) بیشترین متقاضی را دارند. زیرا اکثر شهروندان ایرانی برای مهاجرت از ایران به ترکیه یکی از سه مسیر را انتخاب می کنند.

پیشنهادها و انتقادهای خودتان را درباره مطالب داخل سایت با ما در میان بگذارید. اقامت کاری در ترکیه یکی از اقامتگاه های دائمی در ترکیه است و می تواند سالانه تمدید شود. جمعیت کشور ترکیه نزدیک ۸۴ میلیون تن (برآورد ۲۰۲۰) می‌باشد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. حکومت ترکیه سکولار است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. اگر قصد خروج از ترکیه و بازگشت به کشور مبدا خود را در یک بازه زمانی مشخص (برای کار یا تعطیلات) دارید، مطمئن شوید که برای ویزا درخواست داده اید.