دسته‌ها
اخبار

221(g) تمبر ویزا به عنوان رد ویزا در نظر گرفته می شود – موسسه حقوقی مورتی


05 دسامبر 2022

هنگامی که فردی برای ویزای F-1، H1B یا سایر ویزای غیرمهاجرتی در کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور درخواست می کند، ممکن است در ابتدا طبق بخش 221 (g) قانون مهاجرت و ملیت (INA) رد شود. این بخش گسترده برای طیف گسترده ای از مسائل مربوط به درخواست ویزا، از جمله مواردی که نسبتا جزئی و موقت هستند، اعمال می شود. با این حال، همانطور که در اینجا توضیح داده شد، نتیجه INA 221(g) به ،وان امتناع ویزا طبقه بندی می شود. این توضیح برای درخواست‌های ویزا در آینده و همچنین برای مسافران برنامه لغو ویزا (VWP) مهم است.

221 (g) به افسر کنسولی اجازه می دهد تا اطلاعات بیشتری را درخواست کند

INA بخش 221 (g) یک ماده نسبتاً گسترده و عمومی است که رد درخواست‌های ویزا را پوشش می‌دهد. این به افسران کنسولی دستور می دهد که اگر به نظر می رسد که متقاضی طبق هیچ بخش از قانون واجد شرایط نیست، ویزا صادر نکنند. در عمل، اغلب زم، استفاده می شود که مشکل یا اطلاعات اضافی مورد نیاز باشد، حتی اگر موضوع جزئی یا موقت باشد. این به افسر کنسولی اجازه می دهد تا مدارک بیشتری را درخواست کند، یا در غیر این صورت پرونده را با جزئیات بیشتری بررسی کند. این شامل مواردی می شود که نمی توان آنها را تأیید کرد زیرا به ،وان مثال، تأیید دادخواست کارفرما هنوز در سیستم خدمات مدیریت اطلاعات دادخواست (PIMS) نیست. همچنین در مورد مواردی که نیاز به بررسی های امنیتی بیشتری دارند نیز اعمال می شود.

موارد پس از 221 (g) قابل تایید هستند

از آنجایی که INA 221 (g) بسیار گسترده است، بسیاری از درخواست‌های ویزا وجود دارد که پس از صدور رد INA 221 (g) تأیید می‌شوند. بررسی های امنیتی را می توان پاک کرد، PIMS را می توان به روز کرد، و اسناد مفقود را اغلب می توان ارائه کرد. بنابراین، بسیاری از ،، هستند که در مقطعی از INA 221(g) امتناع کرده اند، اما در نهایت توانسته اند ویزای خود را برای ورود به ایالات متحده دریافت کنند.

به طور جداگانه، رد INA 221(g) به این م،ی نیست که متقاضی واجد شرایط ویزای دیگری نیست. موقعیت های زیادی وجود دارد که به ،وان مثال، کنسولگری ویزای H1B را برای فردی صادر نمی کند، زیرا اسپانسر شرکت نمی تواند مدرک درخواستی را ارائه دهد. چنین افرادی ممکن است واجد شرایط دریافت ویزاهای مختلف از طریق کارفرمایان جدید یا برای H-4، به ،وان مثال، از طریق همسر مربوطه خود باشند.

221 (g) باید در مورد درخواست های ویزای آینده آشکار شود

در فرم درخواست ویزا، از هر متقاضی پرسیده می شود که آیا تا به حال از ویزا رد شده است یا خیر. هر زمان که INA 221(g) رد شده باشد، پاسخ به این سوال “بله” است. این مورد حتی اگر موضوعی که باعث رد INA 221(g) شده بود برطرف شد و سرانجام ویزا صادر شد.

مسافر VWP ممکن است پس از رد 221 (g) به مهر ویزا نیاز داشته باشد

همین اصل برای پردازش مسافر VWP تحت برنامه ESTA نیز صادق است. هنگامی که از وی پرسیده می شود که آیا درخواست ویزا تا کنون رد شده است یا خیر، باید INA 221(g) را به ،وان یک رد اعلام کند. فردی که به این سوال پاسخ “بله” می دهد، ممکن است مجبور باشد به جای استفاده از برنامه VWP، در کنسولگری مربوطه برای ویزا درخواست دهد.

اگر به اشتباه اما بی گناه پاسخ داده شود چه؟

این موضوع باعث سردرگمی بسیاری شده است. پاسخ صحیح به این گونه سوالات در آینده مهم است. اگر مشکلی در رابطه با پاسخ‌های قبلی و نادرست پیش بیاید، ممکن است به جای تلاش برای ارائه اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده، اگر این یک اشتباه واقعی بود، بخشوده شود.

نتیجه

این نمونه دیگری از اهمیت درک سوالاتی است که در فرم های مربوط به مهاجرت پرسیده می شود. نباید م،ای سؤالی را که از اصطلاحات فنی یا حقوقی استفاده می کند حدس زد. اگر چیزی نامشخص است، بهتر است از مشاوره حقوقی من، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی استفاده کنید. ما در مؤسسه حقوقی مورتی می‌تو،م به افرادی که برای دریافت مهر ویزا در هر کنسولگری در خارج از کشور درخواست می‌کنند، کمک و راهنمایی کنیم. همچنین، تیم Murthy Immigration Services، Pvt, Ltd، وابسته به ما در چنای، هند، می‌تواند به افراد در تکمیل درخواست‌های ویزا کمک کند.

در حالی که برخی از جنبه‌های مهاجرت در سال‌هایی که MurthyDotCom شروع به انتشار مقالات در سال 1994 کرد، به روش‌های قابل توجهی تغییر کرده است، هنوز هم چیزهای زیادی وجود دارد که ی،ان است. هر از گاهی، مشتریان موسسه حقوقی مورتی به مقالاتی مانند این مقاله ارجاع داده می شوند که همچنان مرتبط هستند و برای خوانندگان ما به روز شده است.

حق نشر © 2009-2022، مؤسسه حقوقی مورتی. تمامی حقوق محفوظ است


منبع: https://www.murthy.com/2009/12/18/221g-visa-stamp-is-considered-a-visa-refusal/