دسته‌ها
اخبار

11 افسانه متداول ویزای مسافرتی که از بین رفته است


زنی با ویزای مسافرتی آمریکا در فرودگاه

اگر در حال برنامه ریزی برای درخواست ویزای سفر برای بازدید از ایالات متحده هستید، احتمالاً سوالاتی در مورد روند درخواست دارید. متأسفانه، اطلاعات نادرست زیادی وجود دارد، و برخی از نکاتی که دریافت می کنید ممکن است بیشتر افسانه باشند تا واقعیت.

ما ۱۱ افسانه رایج ویزای سفر را از بین می‌بریم تا بتو،د با اطمینان درخواست دهید.

افسانه شماره 1: اگر درخواست ویزای شما رد شود، نمی تو،د دوباره درخواست دهید.

این یک تصور غلط رایج است. متقاضی ویزای B-1/B-2 که قبلاً رد شده است می‌تواند مجدداً برای ویزا درخواست دهد، اما باید درخواست جدیدی ارسال کرده و هزینه درخواست را دوباره بپردازد. با این حال، به خاطر داشته باشید که دلیل رد ویزای قبلی همچنان عاملی در درخواست ویزای جدید خواهد بود. قبل از درخواست مجدد، مطمئن شوید که دلایل رد شدن شما را به دقت بررسی کرده و به مشکلات مطرح شده رسیدگی کنید.

Boundless به شما کمک می کند تا درخواست ویزای B-1/B-2 خود را تکمیل کنید و با اطمینان برای مصاحبه ویزای سفر خود آماده شوید. تیم ما توسط یک افسر کنسولی سابق آموزش دیده است، بنابراین ما می د،م برای موفقیت چه چیزی لازم است. بیشتر بد،د.

افسانه شماره 2: داشتن پول زیاد تاییدیه را تضمین می کند.

برخی از متقاضیان بر این باورند که نشان دادن مقدار زیادی پول در حساب بانکی آنها شانس تایید آنها را افزایش می دهد، اما این درست نیست. در واقع، هیچ مبلغ مشخصی وجود ندارد که بتواند تایید درخواست ویزای B-1/B-2 را تضمین کند.

ممکن است اصطلاح “نمایش پول” را شنیده باشید که برای توصیف پولی استفاده می شود که به طور موقت در حسابی صرفاً به منظور ارائه موجودی بانکی بزرگ هنگام درخواست ویزا سپرده می شود. این عمل نوعی تقلب به حساب می آید و توصیه نمی شود – افسران کنسولی برای کشف و شناسایی چنین اقداماتی آموزش دیده اند. در عوض، متقاضیان باید اسناد مالی واقعی و دقیقی ارائه دهند که نشان دهنده توانایی آنها در حمایت از خود در طول اقامتشان در ایالات متحده باشد.

افسران کنسولی که درخواست ویزای B-1/B-2 را ارزیابی می کنند، عوامل مختلفی را فراتر از وضعیت مالی متقاضی، مانند هدف از سفر، روابط متقاضی با کشور خود، و سابقه مهاجرت آنها در نظر می گیرند. ارائه اطلاعات دقیق و واقعی در درخواست ویزا و ارائه مدارک پشتیبان که هدف متقاضی از سفر به ایالات متحده را نشان می دهد، مهم است.

افسانه شماره 3: رعایت تمام ا،امات، تاییدیه را تضمین می کند.

داشتن شرایط اولیه برای ویزای B-1/B-2، مانند داشتن گذرنامه معتبر و نشان دادن روابط با کشور خود، تأیید درخواست شما را تضمین نمی کند. سیافسران جزیره ای درخواست های ویزا را به صورت موردی ارزیابی می کنند و عوامل مختلفی را فراتر از ا،امات در نظر می گیرند. از جمله هدف سفر و شرایط شخصی شما.

باور غلط شماره 4: قبل از درخواست ویزا باید پروازهای خود را رزرو کنید.

مردی با ویزای مسافرتی آمریکا در فرودگاه

این دروغ است. قبل از درخواست ویزای B-1/B-2 نیازی به رزرو پرواز خود ندارید. در واقع، به طور کلی توصیه می شود تا زم، که ویزای شما تایید نشده است، پرواز خود را رزرو نکنید. این به شما انعطاف بیشتری در صورت تاخیر یا رد شدن ویزای شما می دهد.

افسانه شماره 5: شما به یک تعمیرکار در سفارت ایالات متحده نیاز دارید.

“تعیین کننده” یا واسطه ،ی است که ادعا می کند با مقامات سفارت ارتباط یا نفوذ دارد و پیشنهاد می دهد در ازای پرداخت هزینه در روند درخواست ویزا کمک کند. این یک افسانه رایج است که برخی از متقاضیان ویزای B-1/B-2 معتقدند شانس تایید آنها را افزایش می دهد یا روند را تسریع می کند. با این حال، استفاده از فی،ر نه تنها غیر ضروری است، بلکه می تواند خطرناک باشد و ممکن است تقلب در ویزا تلقی شود. مثلا:

  1. اطلاعات نادرست: یک تعمیرکار ممکن است به متقاضی توصیه کند که اطلاعات نادرستی در مورد درخواست ویزا ارائه دهد، مانند اغراق ، وضعیت مالی، موقعیت شغلی یا هدف سفر. ارائه اطلاعات نادرست غیرقانونی است و می تواند منجر به رد ویزا یا حتی ممنوعیت دائمی ورود به ایالات متحده شود.
  2. اسناد تقلبی: یک تعمیرکار ممکن است مدارک جعلی را برای پشتیب، از درخواست ویزا ارائه دهد، مانند صورت‌حساب‌های جعلی بانکی، نامه‌های استخدامی یا نامه‌های دعوت.
  3. پنهان ، اطلاعات: یک تعمیرکار ممکن است به متقاضی توصیه کند که برخی از اطلاعات را از مقامات سفارت پنهان کند، مانند سابقه کیفری یا رد قبلی ویزا.
  4. رشوه: یک تعمیرکار ممکن است ادعا کند که با مقامات سفارت ارتباط یا نفوذ دارد و در ازای تایید ویزا به آنها پیشنهاد رشوه بدهد. رشوه خواری غیرقانونی است و می تواند منجر به رد ویزا، عدم صلاحیت دائمی ویزا و حتی اتهامات جنایی شود.

فرآیند درخواست ویزای B-1/B-2 به گونه ای طراحی شده است که برای متقاضیان ساده و قابل دسترس باشد. برای کمک به فرآیند درخواست نیازی به فی،ر نیست.

افسانه شماره 6: دعوت شدن توسط یک شهروند یا مقیم ایالات متحده، شانس تایید شما را افزایش می دهد.

در حالی که دعوت نامه های شهروندان یا ،نان ایالات متحده ممکن است یک عامل مثبت در نظر گرفته شود و هدف سفر را نشان دهد، اما تأیید ویزا را تضمین نمی کند. فرآیند درخواست ویزا برای ارزیابی شرایط فردی هر متقاضی و واجد شرایط بودن ویزا طراحی شده است و بر اساس رابطه آنها با فردی که آنها را به ایالات متحده دعوت می کند نیست.

افسانه شماره 7: درخواست ویزا در فصل تعطیلات شانس تایید شما را افزایش می دهد.

این دروغ است. افسر کنسولی درخواست شما را بر اساس همان معیارها بدون توجه به زمان سال قضاوت می کند. در حالی که این درست است که زمان پردازش ویزا ممکن است در دوره های اوج سفر، مانند تعطیلات طول، تر باشد، این بر احتمال تایید تاثیری ندارد.

علاقه مند به سفر به آمریکا هستید؟ تیم مجرب ما می تواند به شما در تهیه یک درخواست قوی و جلوگیری از اشتباهات رایج که منجر به رد ویزا می شود کمک کند. بیشتر بد،د.

افسانه شماره 8: اگر قبلاً به ایالات متحده سفر کرده اید، تأیید آن تضمین شده است.

ویزای مسافرتی آمریکا

در حالی که داشتن سابقه سفر قبلی به ایالات متحده می تواند برای نشان دادن روابط شما با کشور خود و توانایی شما در رعایت قو،ن مهاجرتی ایالات متحده مفید باشد، اما تأیید درخواست ویزا شما را تضمین نمی کند.

در واقع، داشتن سابقه بازدیدهای قبلی از ایالات متحده گاهی اوقات می تواند علیه متقاضی کار کند. اگر متقاضی قبلا قو،ن مهاجرت ایالات متحده را نقض کرده باشد یا مدت اقامت مجاز خود را بیش از حد باقی بگذارد، این باعث نگر، افسر کنسولی در حال بررسی درخواست ویزا خواهد شد. همچنین ممکن است از متقاضی خواسته شود که هدف از بازدیدهای قبلی خود و دلیل نیاز به بازگشت به ایالات متحده را توضیح دهد

همیشه برای متقاضیان مهم است که یک گزارش کامل و صادقانه از تاریخچه سفر و اه، خود در طول فرآیند درخواست ویزا ارائه دهند، صرف نظر از اینکه قبلاً از ایالات متحده بازدید کرده اند یا خیر.

افسانه شماره 9: ارائه اطلاعات نادرست در مورد درخواست شما می تواند شانس تایید شما را افزایش دهد.

برخی از متقاضیان ممکن است بر این باور باشند که ارائه اطلاعات نادرست در مورد درخواست ویزای B-1/B-2 کار بزرگی نیست، یا می توانند از پس آن برآیند. با این حال، نادرست بودن درخواست ویزا یک تخلف جدی است و می تواند عواقبی داشته باشد.

اولاً ارائه اطلاعات نادرست تقلب در ویزا محسوب می شود که جرم محسوب می شود. اگر مشخص شود که متقاضی مرتکب تقلب در ویزا شده است، ممکن است برای همیشه از ورود به ایالات متحده منع شود، حتی اگر واجد شرایط دریافت ویزا باشد.

علاوه بر این، دروغ گفتن روی یک درخواست نیز می تواند منجر به رد فوری ویزا شود. درج اطلاعات نادرست همچنین می تواند به اعتبار متقاضی نزد ،ت ایالات متحده آسیب برساند و ممکن است در آینده دریافت ویزا یا ورود به ایالات متحده را برای آنها دشوار کند. افسران کنسولی ممکن است بیشتر برنامه های ویزا و برنامه های سفر خود را بررسی کنند.

ارائه اطلاعات کامل و صادقانه در مورد درخواست ویزای B-1/B-2 بسیار مهم است، حتی اگر اطلاعات ممکن است بر شما منع، شود. افسران کنسولی برای ارزیابی درخواست های ویزا بر اساس شرایط فردی هر متقاضی آموزش دیده اند و ارائه اطلاعات نادرست می تواند عواقب جدی داشته باشد که به مراتب بیشتر از مزایای درک شده باشد.

افسانه شماره 10: اگر دانشجو هستید، نمی تو،د برای ویزای B-1/B-2 اقدام کنید.

دانشجویان واجد شرایط درخواست ویزای B-1/B-2 هستند، تا زم، که بتوانند ثابت کنند که با کشور خود ارتباط دارند و سفر آنها به ایالات متحده برای اه،ی موقت و قانونی است، مانند گردشگری یا شرکت در یک کنفرانس با این حال، به خاطر داشته باشید که ویزای B-1/B-2 به دانش آموزان اجازه نمی دهد که در ایالات متحده تحصیل یا کار تمام وقت داشته باشند.

افسانه شماره 11: داشتن ویزای B-1/B-2 ورود به ایالات متحده را تضمین می کند.

در حالی که داشتن ویزای معتبر B-1/B-2 برای ورود به ایالات متحده برای مقاصد تجاری یا گردشگری ا،امی است، اما ورود به این کشور را تضمین نمی کند. در بندر ورودی، یک افسر گمرک و حفاظت مرزی (CBP) مدارک مسافر را بازرسی می کند و سؤالاتی می پرسد تا مشخص کند که آیا شرایط لازم برای پذیرش، از جمله هدف سفر، مدت اقامت، و روابط آنها با کشورشان حتی با یک ویزای معتبر، اگر افسر CBP تشخیص دهد که آنها شرایط را برآورده نمی کنند یا خطر امنیتی ایجاد می کنند، ممکن است از ورود مسافر منع شود. ویزا به سادگی یک سند سفر است و ورود به ایالات متحده در نهایت به تشخیص افسر CBP است.

درخواست ویزای B-1/B-2 هرگز تضمینی نیست، اما Boundless می تواند به شما کمک کند قوی ترین درخواست ممکن را ثبت کنید. نرم افزار ما خطر رد ویزای سفر شما را بر اساس شرایط خاص شما ارزیابی می کند و تیم مجرب ما به شما کمک می کند از اشتباهات رایج جلوگیری کنید. ویزای سفر خود را از همین امروز شروع کنید.


منبع: https://www.boundless.com/blog/11-common-travel-visa-myths-debunked/