دسته‌ها
اخبار

0 تا 100 مهاجرت به ترکیه ️آسانترین و ارزانترین روش مهاجرت به کشور ترکیه-مهاجرت دی بی

بخش سوم مقاله به معایب و مشکلات زندگی در ترکیه خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتمالی آگاه می‌کند. کشور جمهوری ترکیه، کشوری آسیایی- اروپایی می باشد که در همسایگی کشورهای ارمنستان، نخجوان، گرجستان، سوریه، عراق، یونان، بلغارستان و ایران قرار دارد. کشور ترکیه ۷۸۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیتی در حدود ۸۲ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. پایتخت کشور ترکیه، شهر استانبول است و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، قونیه و آنتالیا اشاره کرد.

آنان می خواهند بدانند که، برای مهاجرت از ایران به ترکیه بایستی چه مراحلی را طی کنند. همچنین آنان می‌ خواهند از روش های مهاجرت به ترکیه اطلاعات ناب و بسیار تازه به دست آورند. ممکن است روش تحصیل از میان راههای مهاجرت به ترکیه با شرایط شما بیشتر همخوانی داشته باشد تا روش کاری و یا دیگر روش ها.

  • مدت اعتبار ایکامت به نوع اجازه اقامت شما بستگی دارد‌ و ممکن است با پایان اقامت اعتبار آن نیز ساقط شود.
  • ترکیه کشور اروپایی-آسیایی همسایه، محل زندگی ایرانی‌های زیادی است.
  • یکی از نکات مهم مهاجرت به ترکیه، مهاجرت به کانادا و یا دیگر کشورها، عمیق اندیشیدن است، یعنی این که به ذهن رجوع کنید و ببینید که آیا امکانات موجود در ترکیه سبب ساخت یک زندگی راضی کننده می‌ شود.
  • در صورتی که متقاضی خرید ملک در ترکیه بتواند در ترکیه به میزان مبلغ 250 هزار دلار، ملک خریداری نماید می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور ترکیه را دریافت کند.
  • این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد که ابتدا وارد این دانشگاه شوند و با استفاده از دوره زبان آموزشی که توسط دانشگاه ارائه می شود، شرایط اقامت در ترکیه را کسب نمایند.

چرا که کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که به شدت به نیروی سرمایه‌گذار در این کشور نیازمند است. یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم کشور ترکیه، خرید ملک در این کشور است. دولت ترکیه از سالیان گذشته در فکر ایجاد شهرک ها، برج ها، آپارتمان ها و سایر املاکی است که افراد بتوانند با خرید ملک در ترکیه، اقامت خود را دریافت نمایند. در صورتی که متقاضی خرید ملک در ترکیه بتواند در ترکیه به میزان مبلغ 250 هزار دلار، ملک خریداری نماید می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور ترکیه را دریافت کند.

بنابراین بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه لازم است که از جدیدترین قوانین مهاجرت به ترکیه آگاه باشد، قدرت تحلیل شرایط متقاضی را داشته باشد، صادق باشد و بهترین روش مهاجرت به ترکیه را فارغ از منفعت شخصی خود به متقاضی معرفی کند. وکیل مهاجرت به ترکیه، می بایست این توانایی را داشته باشد که با توجه به شرایط اختصاصی هر فرد، سریع ترین راه مهاجرت به ترکیه را تشخیص داده و تلاش کند که هرچه سریع تر امور مربوطه را انجام دهد. افراد به دلایل مختلف سیاسی، مذهبی و اعتقادی ممکن است به مهاجرت از طریق پناهندگی اقدام کنند. این شیوه مهاجرت بسیار خطرناک است و دولت ترکیه تا چند ماه بیشتر از این افراد حمایت نمی کند.

کشور ترکیه از جمله اعضای کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو است که مفاد آن را با شرط محدودیت جغرافیایی پذیرفته است. بدین صورت که تنها از پناهندگان کشورهای عضو شورای اروپا به صورت کامل حمایت می کند. این امکان برای متقاضیان وجود دارد که ترکیه را ترک کنند و هر ساله برای این اقامت درخواست دهند و آن را تمدید نمایند. از مزایای مهم مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک می توان به عدم شرط حضور آن اشاره نمود. این دانشگاه نیز به دلیل کنفرانس‌های علمی خود در این کشور معروف می‌باشد.

اخذ اقامت دائم و تابعیت ترکیه

همانطور که پیش از این بدان اشاره شد، برای مهاجرت به ترکیه بهتر است شهرهای توریست پذیری مثل آنتالیا، استانبول، آنکارا و ازمیر را برای زندگی انتخاب کنند. گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیل دبیرستان امکان پذیر است اما این اقامت دائمی نیست. بزرگترین مشکل کشور ترکیه را می‌توان نرخ بی‌کاری نسبتا بالای آن و مشکلات یافتن شغل در نظر گرفت. علاوه بر این، قوانین راهنمایی و رانندگی در این کشور به ندرت رعایت می‌شود و رانندگان این کشور، کمی بی احتیاط هستند. علاوه بر این یادگیری زبان رسمی این کشور کمی دردسر ساز است و تنوع غذایی این کشور محدود است. قیمت شامل استفاده از گاز، آب، برق، اینترنت، تلویزیون، تلفن نمی‌باشد.

شما میتوانید با متخصصان ما مشورت کنید و اطلاعات دقیق تری در این زمینه کسب کنید. همچنین ترکیب قومی در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر باشندگان قومی ترکیه تشکیل می‌دهند. به ندرت اتفاق می افتد که خارجی ها در نواحی شرقی محصور در خشکی زندگی کنند، زیرا سنت و فرهنگ قوی تر است، بنابراین سازگاری سخت تر است. مهاجران کجا زندگی می کنند؟ مهاجران در مکان های مختلفی مستقر می شوند.

انواع ویزاهای خاص برای مهاجرت به ترکیه

خرید ملک در ترکیه نیز یکی دیگر از روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه می باشد. ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه، اخذ اقامت توریستی با اجاره خانه می باشد، بدین صورت که شخص مهاجر پس از ورود به کشور ترکیه، اقدام به اجاره خانه می کند، سپس از طریق قرارداد اجاره خانه، اقدام به اخذ اقامت یک ساله توریستی می کند. افرادی که صاحب ملک یا مستغلات در کشور ترکیه هستند و یا قصد سرمایه گذاری یا بیزینس در این کشور را دارند، باید بدانند که ترکیه برای این طیف از افراد ویزای کوتاه مدت اقامتی در نظر می گیرد. این ویزا در صورت استفاده نشدن در ۶ ماه، باطل شده و اعتبار خود را از دست می دهد. همانطور که گفته شد این ویزا برای کسانی مناسب است که قصد دارند به صورت محدود در ترکیه سرمایه گذاری در املاک و یا بیزینس کنند.

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به ترکیه

در خارج از مناطق توریستی، حتی در شهرهای بزرگ، افراد زیادی انگلیسی صحبت نمی کنند، بنابراین داشتن برخی اصول اولیه زبان ترکی واقعا مفید است. اگرچه تفاوت‌های منطقه‌ای بر هزینه زندگی تأثیر می‌گذارد، اما میانگین هزینه اجاره، حمل و نقل، غذا و هزینه‌های روزانه بسیار کمتر از اتحادیه اروپا یا ایالات متحده است. از لحاظ شرایط کاری باید بگویم که در صورتی که ازتوانایی و مهارت های ویژه ای برخوردرا باشید، به آسانی می توانید شغل دلخواه خود را پیدا کنید. ترکیه از نظر هزینه ها در مقایسه با کشور های اروپایی و آمریکایی پایین تر است. اولین چیزی که ممکن است نسبت به این کشور در ذهنتان نقش بندد این است که ترکیه در نزدیکی ایران و به منظور سفر توریستی به آن نیازی به دریافت ویزا نمی باشد.

در خصوص هزینه مهاجرت به ترکیه و پول مورد نیاز باید بگوییم که این یک سوال بسیار کلی است که نیاز به جزئیات دارد و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن جنبه‌های مهاجرت به ترکیه، مقدار مورد نیاز پول مهاجرت را تعیین کرد. در هر صورت، اگر قصد مهاجرت کاری و یا تحصیلی به ترکیه را داشته باشید، به احتمال زیاد نیاز به اجاره یک آپارتمان دارید. صرف نظر از هزینه خرید بلیط پرواز هواپیما که به طور میانگین در حدود 168 دلار هزینه دارد، شما نیاز دارید تا برای اجاره یک خانه مناسب در استانبول در حدود 1400 لیر در ماه پرداخت کنید. البته اگر در شهر دیگری نظیر ازمیر یا آنکارا باشید، هزینه اجاره شما کمتر خواهد شد. اگر قصد مهاجرت به ترکیه از طریق خرید خانه را داشته باشید، حداقل به 40 تا 50 هزار دلار آمریکا نیاز دارید.