دسته‌ها
اخبار

مهاجرت به عمان چگونه است؟️دانستنی‌های اقامت عمان برای ایرانیان-مهاجرت دی بی

ولی باید بگوییم که اینطور نیست و قانون کشور عمان از اصل خون تبعیت می‌کند و تنها کودکانی که از والدین تبعه این کشور باشند، حق دریافت تابعیت عمان را پس از تولد دارند. از شما عزیزان دعوت می کنیم، در ادامه ی مقاله ی مهاجرت کاری ماما به عمان نیز با ما همراه باشید. در این باره می توانید با کارشناس های گروه مشاوره ی مهاجرتی الست گروپ وارد مذاکره شده و از تجربیات و تخصص ایشان استفاده نمایید.

بر این اساس، اگر زنی با یک مرد عمانی ازدواج کند، زن می‌تواند شهروندی کشور عمان را دریافت کند. اگر زنی، چنین شرایطی داشته باشد، اما همسرش فوت کرده باشد می‌تواند تابعیت عمان را اخذ کند. همان گونه که دقت فرمودید در بخش قبلی از مهاجرت کاری ماما به عمان، در زمینه ی مهم ترین نکته هایی که باید در قرارداد جاب آفر مورد رعایت قرار گیرند، برای شما همراهان عزیز صحبت نمودیم. در این بخش از مقاله بنا داریم در زمینه ی آزمونی که این افراد باید در آن شرکت نمایند صحبت نماییم و به شما مخاطبین عزیز بگوییم که این آزمون دارای چه شرایطی می باشد.

  • میتونید فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسامون دقیق تر راهنماییتون کنند.
  • برای اینکه در مقطع دکتری دانشگاه‌های عمان پذیرفته شوید، باید رزومه‌ای قوی شامل معدل بالا در مقاطع قبلی، حداقل نمره 7.5 آیلتس، ریز نمرات ترجمه شده و فعالیت‌های پژوهشی و ارائه مقالات در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی داشته باشید.
  • مدت‌زمان تحصیل کارشناسی در عمان با توجه به رشته متغیر است اما در حالت کلی طول این دوره بین 3 الی 4 سال زمان می‌برد.
  • برای دریافت اقامت کاری در کشور عمان، نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای عمانی هستید که باید توجه داشته باشید که حتما سنتان بین 21 تا 60 سال باشد.
  • قابل ذکر است که مرد غیرعمانی با ازدواج با زن عمانی نمی‌تواند تابعیت کشور عمان را به‌دست بیاورد.

بر اساس قوانین مهاجرتی کشور عمان، سرمایه‌گذاران خارجی از سه طریق خرید ملک، ثبت شرکت و سپرده بانکی (خرید اوراق قرضه و سهام) موفق به دریافت اقامت عمان می‌شوند که البته هر یک از آن‌ها شرایط و مراحل متفاوتی دارد. معمولا دریافت ویزای تحصیلی هزینه زیادی خواهد داشت اما دریافت ویزای کاری نیازی به سرمایه زیادی ندارد. همچنین امکان مهاجرت توریستی به عمان وجود ندارد و ویزای گردشگری این کشور تنها ۳۰ روز اعتبار خواهد داشت. متقاضیان پس از پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت به عمان می توانند شانس خود را برای دریافت ویزای کاری این کشور امتحان کنند. سابقه کاری و رزومه تحصیلی از جمله مواردی است که در این فرم بررسی خواهد شد.

در پروسه مصاحبه حضوری معمولا جلسه بیومتریک و انگشت‌نگاری هم انجام می‌گیرد تا ادعای عدم سوءپیشینه پیش از صدور ویزای کاری اثبات شود. علاوه‌بر این متقاضی موظف است با انجام مراحل مربوطه و آزمایشات لازم، سلامتی جسمانی و روحی خود را ثابت کند. پس از دریافت پیشنهاد کاری و مکاتبه با کارفرماها، متقاضی کار موظف است که برای اخذ گواهینامه NOC این کشور اقدام کند. این گواهینامه نشان می‌دهد که کارفرمای و مقامات کشور عمان مخالفتی با ورود شخص به خاک این سرزمین ندارند. تنها راه دریافت مجوز اقامت کاری آن، داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایان عمانی است؛ باید توجه داشت که شرکت‌های ایرانی بسیاری در سراسر این سرزمین دایر شده‌اند که به دنبال نیروی هموطن خود هستند.

آیا در زمینه ی میزان حقوقی که ماماها در طرح مهاجرت کاری به کشور عمان دریافت می نمایند اطلاعاتی دارید؟

یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور عمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشگاه سلطان قابوس عمان است. ویزای کاری عمان تقریباً سه ما بعد از تاریخ صدور مهلت دارد و پس از آن باید تمدید شود. روش سومی که جهت سرمایه گزاری در عمان اشاره شده خرید اوراق قرضه و سهام یا سپرده بانکی و سرمایه گزاری در بورس است.با توجه به روند رو به رشد بازار بورس عمان در منطقه، پالس‌های مثبتی برای سرمایه گزاری در این بخش دریافت می‌شود. رزومه متقاضی توسط موسسات کاریابی بسیار دقیق و موشکافانه مورد بررسی واقع می‌شود؛ در صورت دریافت پیشنهاد کاری، متقاضی موظف است تمام مواردی که در رزومه قید کرده با ارسال مدارک معتبر به اثبات برساند. به نسبت جمعیت و تقاضا، دانشگاه‌های متنوع و بسیاری در شهرهای این سرزمین احداث شده است. بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی در شهرهای بزرگ شعبه‌ای تاسیس کرده‌اند و محدودتی در پذیرش دانشجویان خارجی واجد شرایط ندارند.

از الزامات و شرایط مهاجرت کاری به عمان و استخدام فرد متقاضی، تسلط به زبان انگلیسی و همچنین دارا بودن محدوده سنی 21 تا 60 سال است. همچنین داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و داشتن حداقل 3 سال سابقه کار معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی از شرایط اولیه مهاجرت به عمان برای کار می‌باشد. اصلی‌ترین روش اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه‌گذاری، این است که اقدام به ثبت شرکت در عمان نمایید. اما روش‌های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در عمان وجود دارد که به عنوان نمونه می‌توان به خرید ملک در این کشور اشاره کرد که می‌تواند منجر به اقامت عمان برای شما شود. مهاجرت به عمان، اخذ اقامت و تابعیت از طریق مهاجرت به عمان در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

کار در انگلستان

برای خرید ملک در عمان یک سری محدودیت ها وجود دارد، زمانی که فردی خارجی ملکی را در عمان خریداری می کند مالکیت این ملک به مدت ۹۰ سال به فرد تعلق می گیرد و تا زمانی که ملک به نام فرد باشد اقامت عمان را دارا می باشد. از جمله محدودیت های دیگر تعیین شده توسط دولت عمان در حوزه خرید ملک توسط افراد خارجی، تعیین مناطقی مجاز برای خرید ملک توسط این افراد می باشد. در قسمت پیشین از متن خود با عنوان مهاجرت کاری ماما به عمان در زمینه ی میزان حقوق دریافتی ماماها و کادر درمانی در کشور عمان بحث نمودیم.

آیا برای اخذ مشاوره باید حضوری به موسسه مراجعه کنیم؟

سیستم مهاجرتی این کشور مالیاتی بر درآمد اتباع خاری در این روش ندارند و سرمایه و سود با نرخ ثابت ارز مبادله می‌شود. متقاضی مهاجرت به کشور عمان از طریق تحصیل می‌تواند به صورت الکترونیکی درخواست خود را در سایت دانشگاه مورد نظر ثبت کند. هر یک از دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی مدارک مورد نیاز خود را دارد که باید اسکن آن‌ها ضمیمه درخواست شود. باید در نظر داشت که پذیرش تحصیلی صادر شده از دانشگاه باید به تایید وزارت تجارت و صنعت این کشور برسد. ارزش پول کشور عمان پس از دینار کویت و بحرین در رده سوم جهان قرار گرفته؛ به طوری که 1 ریال عمان برابر با 2.60 دلار آمریکا است.

خدماتی مانند درخواست گواهینامه رانندگی یا کارت سلامت، خرید وسیله نقلیه یا حتی سفر به برخی کشورها. با این حال، اقامت دائم امتیازات بیشتری را برای دارندگان خود تضمین می‌کند و طیف وسیع‌تری از خدمات را به آن‌ها ارائه می‌دهد، مانند فرصت‌های شغلی، مالکیت املاک، سرمایه‌گذاری، آموزش و خدمات بهداشتی. دسته خاصی از افراد واجد شرایط می‌توانند مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری (با 3 روش خرید ملک در عمان، سرمایه گذاری با ثبت شرکت و یا از طریق سپرده‌های بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام). همه ی خدماتی که در خصوص گروه الست گروپ به آن ها اشاره نمودیم به صورت 100 درصد تضمینی می باشند و شما می توانید با خیالی راحت با این تیم مشاوره مهاجرتی وارد عقد قرارداد شوید و به دریافت ویزای کاری کشور مربوطه فکر نمایید.

سایر هزینه های مرتبط با مجوز کار از طرف کارفرمای شما پرداخت می شود. جز پیشنهاد کاری، لازم است که شما دارای شرایط به خصوصی از جمله سن بالای 21 سال و کمتر از 60 سال، قبولی در آزمون یا آموزن های متقاضیان کار در کشور عمان و …. بورسیه‌های نیم‌بها برای کسانی است که قصد دارند از کمک هزینه‌های تحصیلی که دولت در اختیار افراد قرار می‌دهد استفاده نمایند.