دسته‌ها
اخبار

USCIS به دلیل تأخیر شدید در پردازش معافیت ها با شکایت جدید طبقه ای مواجه شد


بسیاری از خانواده‌ها در ایالات متحده در بلاتکلیفی وحشتناکی به سر می‌برند که تاخیر در پردازش مانع از تبدیل شدن یکی از اعضای خانواده به اقامت دائم قانونی می‌شود. دادخواهی اخیراً علیه خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) به نمایندگی از 248 نفر و یک طبقه از ده ها هزار نفر دیگر برای پایان دادن به تاخیرها که به طور تصاعدی به حدود سه سال افزایش یافته است، شکایت کرد.

USCIS قبلاً درخواست‌های مهاجرت برای شاکیان را تأیید کرده است – همه آنها همسران شهروندان ایالات متحده یا ،نان دائمی قانونی هستند. اما شاکیان و خانواده‌هایشان نمی‌توانند تا زم، که USCIS درخواست‌های معافیت را که شاکیان حداقل 12 ماه پیش ثبت کرده‌اند، پردازش نکند. USCIS قبلاً این برنامه ها را در کمتر از پنج ماه تصمیم گرفته بود.

شاکیان تنها پس از مصاحبه شخصی در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در خارج از کشور و پذیرش در ایالات متحده با ویزای مهاجرتی می توانند فرآیند گرین کارت را تکمیل کنند. اما اگر شاکیان قبل از اینکه USCIS درخواست معافیت آنها را تأیید کند، ایالات متحده را ، کنند، احتمالاً برای سال ها از خانواده خود جدا می شوند. آنها نمی توانند درخواست های ویزای مهاجرت خود را تا زم، که درخواست معافیت در حال بررسی است ادامه دهند.

در حالی که آنها منتظر تصمیم USCIS هستند، شاکیان نمی توانند به طور قانونی کار کنند و هیچ حمایتی در برابر ا،اج از ایالات متحده ندارند. به ،وان افراد غیرشهروندی بدون مدرک، بسیاری نمی توانند رانندگی کنند اگر ایالت آنها به افراد غیرشهروندی فاقد مدرک گواهینامه رانندگی بدهد. همه از تأخیر آژانس متحمل آسیب روحی و مالی شده اند. آنها نمی توانند با خانواده خود برای آینده برنامه ریزی کنند زیرا نمی توانند روند مهاجرت را پیش ببرند. آن‌ها و خانواده‌هایشان فرصت‌های اقتصادی را از دست می‌دهند، زیرا در حالی که درخواست‌های معافیت‌شان کم‌کم می‌شود، مجوز کار ندارند. و تأخیرها در نهایت ماهها و سالهای بیشتری را قبل از اینکه واجد شرایط اخذ تابعیت ایالات متحده شوند اضافه می کند.

برنامه معافیت موقت آژانس قرار بود روند درخواست را ساده کند و در نتیجه آسیب به خانواده ها را کاهش دهد – اما در عوض افزایش زمان پردازش USCIS آسیب بیشتری را وارد می کند.

شاکیان به دنبال تأیید دسته ای از افراد غیرشهروندی هستند که این نوع درخواست معافیت را ارائه کرده یا خواهند کرد و درخواست آنها حداقل 12 ماه در انتظار بوده است. برای درخواست‌هایی که در آینده ثبت می‌شوند، دعوا از USCIS می‌خواهد که در مورد درخواست معافیت ظرف شش ماه از تاریخ ثبت درخواست تصمیم بگیرد.

این شکایت توسط شورای مهاجرت آمریکا و شرکت های حقوقی Gibbs Houston Pauw، Bless Litigation، Joseph & Hall PC، Kuck Baxter Immigration Partners LLC، و Siskind Susser، PC در دادگاه منطقه ای فدرال برای منطقه غربی واشنگتن ثبت شد.

هیچ خانواده ای نباید در این برزخ بوروکراتیک باقی بماند. دو سال پس از ،ت بایدن، USCIS باید پاسخگو باشد و اطمینان حاصل کند که درخواست ها را بدون تاخیر پردازش می کند.

ثبت شده تحت: USCIS


منبع: https://immigrationimpact.com/2023/01/26/uscis-cl،-action-lawsuit-processing-waivers-delays/