دسته‌ها
اخبار

5 روش مهاجرت به ترکیه و مزایا و معایب + هزینه ها و شرایط مهاجرت 2022

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم کشور ترکیه، خرید ملک در این کشور است. دولت ترکیه از سالیان گذشته در فکر ایجاد شهرک ها، برج ها، آپارتمان ها و سایر املاکی است که افراد بتوانند با خرید ملک در ترکیه، اقامت خود را دریافت نمایند. در صورتی که متقاضی خرید ملک در ترکیه بتواند در ترکیه به میزان مبلغ 250 هزار دلار، ملک خریداری نماید می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور ترکیه را دریافت کند. روش های دیگری نیز برای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه وجود دارد، همچون ثبت شرکت در این کشور که فرد می تواند پس از ۵ سال، اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت نماید.

  • © تمام حقوق محفوظ است – این وب سایت توسط موسسه مشاوره ای MIE از موسسه ملک پور خریداری شده است.
  • امکان مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک در این کشور برای متقاضیان وجود دارد.
  • اما در رابطه با کسب اقامت از طریق تولد باید گفت که قوانین ترکیه کم متفاوت است.
  • همچنین اگر بخواهید از طریق کارآفرینی در ترکیه سرمایه گذاری کنید باید حداقل 5 شهروند ترکیه ای را مشغول به کار نمایید.

زیرا در صورتی که کار سیاه شما کشف شود شما مستقیما به مرکز دیپورت سنتر منتقل خواهید شد و به ایران بعد از ۲ روز دیپورت میشوید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک

بزرگترین مشکل کشور ترکیه را می‌توان نرخ بی‌کاری نسبتا بالای آن و مشکلات یافتن شغل در نظر گرفت. علاوه بر این، قوانین راهنمایی و رانندگی در این کشور به ندرت رعایت می‌شود و رانندگان این کشور، کمی بی احتیاط هستند. علاوه بر این یادگیری زبان رسمی این کشور کمی دردسر ساز است و تنوع غذایی این کشور محدود است.

اما از آن طرف قضیه، شرایط زندگی در کشور مقصد هم برای یک پناهنده چندان ساده نخواهد بود. با مبالغ کمتر تنها می توانید اقامت موقت این کشور را به دست آورید و می توان گفت در این مورد حداقلی وجود ندارد و بستگی به شرایط خودتان دارد؛ که از چه روشی اقدام به مهاجرت به این کشور کرده اید. به این مدت زمان یک ساله به عنوان پلی برای کسب سایر اقامت‌های ترکیه باید نگاه کرد؛ اقامت‌هایی که حداقل مدت زمان آن طولانی‌تر و البته شرایط آن پایدارتر باشد. اما نوع دوم آن که البته مدت اعتبار آن طولانی‌تر است، کسب اقامت ترکیه از طریق اجاره خانهمی‌باشد. توجه کنید که نرخ بیکاری در ترکیه در سال 2022 در بالاترین سطح حدود 12 درصد است.

به یاد داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی روش‌های مختلفی وجود دارد. اولین راه و مطمئن‌ترین راه این است که خودتان به تنهایی جهت اخذ پذیرش اقدام کنید. برای انجام این کار باید ریز نمرات تحصیلی، مدارک دانشگاهی، مدارک آزمون‌های بین‌المللی و … را دارا باشید. سپس آن‌ها را ترجمه و اسکن کرده و به سایت دانشگاه‌های موردنظر ارسال کنید. جدا از هزینه‌های لازم جهت شرکت در آزمون‌های بین‌المللی، شما باید برای ارسال مدارک خود حدودا صد دلار پرداخت نمایید. این تازه شروع ماجرا است و در ادامه می‌تواند هزینه‌های بیشتری را نیز شامل شود.

چگونه یک خارجی می تواند در ترکیه کار پیدا کند؟

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید. بله اما باید نیروی کار استخدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید. گرفتن مشاوره از وکیل مهاجرت یا اقدام از طرف وی می‌تواند ضریب خطای شما را پایین بیاورد. از مزایای آن نزدیکی به اروپا و دانشگاه‌ها و بازار کاری اروپاست و از معایب آن عدم ثبات شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی نسبت به اروپا می‌باشد. توجه داشته باشید که این هزینه به اضافه 72 لیر هزینه اقامت، می شود. احتمالاً مجبور خواهید بود که اثبات کنید که یا بلیط برگشتی را به کشور مبداء خود خریداری کرده اید.

» قصد داریم تا نگاهی دقیق به مسئله‌ی شرایط مهاجرت به ترکیهداشته باشم. سلام بله مشاوره مهاجرت به ترکیه به صورت رایگان انجام می پذیرد. جدای از این مبالغ هزینه های وابسته به روش مهاجرتی انتخاب شده توسط متقاضی وجود دارند که باید به نوبه خود مدنظر گرفته شوند. اما برای اقدام به دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی باید سریعتر اقدام کنید .

به علاوه، مدرکی که از دانشگاه های ترکیه اخذ کنید، در کل اروپا قابل ارائه خواهد بود. از بهترین و بی دردسرترین روشهای مهاجرت و کسب اقامت ترکیه، خرید ملک در ترکیه است. شما برای این کار می‌توانید گروه مهاجرتی بالدانو را انتخاب کنید. مشاوران گروه مهاجرتی بالدانو می‌توانند بهترین راه کارها را برای مهاجرت به این کشور اروپایی به شما ارائه کنند. شما می‌توانید به صورت 24 ساعته با مشاوران ما ارتباط بر قرار کنید. با توجه به روابطی که مشاوران ما در ایران و ترکیه دارند، می‌توانند کار مهاجرت به ترکیه را در مدت زمان کمتر برای شما انجام دهند.