دسته‌ها
اخبار

5 روش مهاجرت به ترکیه و مزایا و معایب + هزینه ها و شرایط مهاجرت 2022

مهاجرت به ترکیه راه‌های ساده تری دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. با سلام و عرض ادب دوست عزیز ویزا بابت چه موضوعی؟ اگر توریستی مد نظرتان باشد که ایرانی ها نیاز به ویزا ندارند. ولی اگر کار و تحصیل را می فرمایید حتما باید از حداقل هایی برخوردار باشید اعم از تخصص، مدرک تحصیلی، بودجه مناسب و…

  • هنگام مهاجرت با فرزندان به ترکیه، علاوه بر موارد ذکر شده، باید گواهی تولد، گذرنامه، رضایت کتبی والدین برای مهاجرت را که توسط یک دفتر اسناد رسمی تأیید شده است، جمع آوری کنید.
  • در 10 سال گذشته، قوانین استخدام خارجی‌ها در ترکیه به خوبی توسعه یافته است.
  • همچنین جالب است بدانید در ترکیه مدارس ایرانی فارسی زبان نیز وجود دارند که مطابق با چارت آموزش و پروش ایران به تدریس مطلب می پردازند.
  • بدین منظور، افرادی که ورزشکار یا هنرمند هستند باید دارای جوایز داخلی و بین‌المللی بوده و شهرتی نسبی در کشور خود یا سطح جهان داشته باشند.

در بین مهاجران خارجی که به ترکیه مهاجرت کردند به ترتیب عراقی ها، افغان ها و سوری ها رتبه اول را دارند، بعد از آن ها آذربایجانی ها، ازبکستانی ها، ترکمنستان ها و ایرانی ها در لیست مهاجران به کشور ترکیه قرار میگیرند. از آنجایی که پناهندگان هم جزئی از آمار مهاجران به این کشور محسوب می‎شوند، میتوان گفت که پناهندگان سوری در رتبه ی اول قرار دارند هر چند در این کشور تعداد قابل ملاحظه ای از پناهندگان افغانی، عراقی و ایرانی می‎توان یافت. در مجموع مهاجرت قانونی و اخذ اقامت ترکیه هزینه‌هایی را خواهد داشت و شما نیز باید خود را برای هزینه‌های مهاجرت آماده کنید و این هزینه‌ها می‌تواند شامل بلیط هواپیما باشد تا زمانی که برای این مسیر صرف می‌کنید.

در مدارس ایرانی استانبول تحصیل کنید!

این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد که ابتدا وارد این دانشگاه شوند و با استفاده از دوره زبان آموزشی که توسط دانشگاه ارائه می شود، شرایط اقامت در ترکیه را کسب نمایند. یکی از زیبا ترین شهر ها که در کل جهان شناخته شده است، شهر استانبول می باشد. این شهر به عنوان شاهراه تجاری میان قاره های آسیا و اروپا واقع شده است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، یم تواند در شهر زیبای استانبول اقامت کنند. توجه داشته باشید که استانبول یکی از شهر های فرهنگی و مذهبی ترکیه می باشد. در مجموع این شهر برای اقامت و زندگی شهر مناسبی است و شما می توانید کار مناسبی را نیز در آن پیدا نمایید.

پناه جویانی که به کشور ترکیه می روند ممکن است مدت زمان محدودی در این کشور اجازه اقامت داشته باشند و بعد در نهایت به یک کشور خارجی فرستاده شوند. پناه جویان باید مراحل قانونی دریافت پناهندگی را طی کنند و کشور ترکیه تا زمانی که پناه جویان در کشورش اقامت دارند در برابر آن ها مسئول است. اگر چه بسیاری از افراد ناگهان مجبور می شوند که برای پناهندگی اقدام کنند، اما اگر کسی قصد داشته باشد تا ابد در خود ترکیه بماند و اقامت ترکیه را بگیرد، پناهندگی روش مناسبی نخواهد بود‌. یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به ترکیه، مهاجرت از طریق ازدواج است.

ازمیر به عنوان عروس شهرهای ترکیه و سومین شهر بزرگ ترکیه، با طبیعت بی نظیر و دریای فیروزه ای به همراه شادترین مردم و اروپایی ترین شهر ترکیه به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت به ترکیه مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. پایتخت ترکیه شهر آنکارا و بزرگترین شهر و بندر آن استانبول است. با سلام، برای مهاجرت به ترکیه لازم هست تا هدف خودتون رو مشخص کنید.

خرید ملک برای دریافت اقامت یا شهروندی می تونه از گزینه های مطمن برای مهاجرت به ترکیه برای شما باشه. داده ها نشان می دهد که در میان کلان شهرها استانبول با ۲۰۲۰۰۰ نفر بیشترین آمار پذیرشمهاجرت به ترکیهرا داشته است. در مقام دوم پایتخت ترکیه یعنی شهر آنکارا مقصد ۷۱۳۳۷ نفر مهاجر بوده است. ( البته آنکارا را می توان مقصد بسیاری از مهاجرانی دانست که تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده اند) و پس از آن شهر مدیترانه آنتالیا قرار دارد که ۳۶.۶۷۴ مهاجر وارد این شهر شدند. شاید شما حوصله‌ی زیادی برای تاسیس شرکت یا کارآفرینی و تاسیس شرکت استارت‌آپی نداشته باشید، اما پول زیادی داشته باشید. در این صورت می‌توانید از طریق «خرید بیزنس» یا «خرید کسب و کار فعال و آماده»، به اخذ اقامت در ترکیه بپردازید.

شرایط راه های مهاجرت به ترکیه

در مطالب قبلی با روش های مهاجرت به ترکیه آشنا شدید و کم و بیش با هزینه های مهاجرت به این کشور آشنایی پیدا کردید. در این قسمت قصد داریم به صورت کامل تری به پرسش برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است ، پاسخ دهیم. جدا از هزینه هایی که هر کدام از روش های مهاجرتی نیاز دارند، شما باید هزینه پردازش مجوز اقامت ترکیه و سایر هزینه های مربوط به اخذ اقامت ترکیه از جمله بیمه درمانی، هزینه های اسناد رسمی، عکس های بیومتریک و..

پس از طی تمام مراحل ذکر شده، در صورت خرید ملک و انتقال سند، می‌توانید به اداره‌ی مهاجرت درخواست مصاحبه دهید و در صورت تایید، پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید. جالب است بدانید که برخی کشورها اجازه‌ی اخذ اقامت از طریق خرید ملک را نمی‌دهند. پس اگر تمکن مالی لازم را دارید، بد نیست که این روش راحت را امتحان کنید. همانطور که گفته شد آسانترین راه مهاجرت به ترکیه خرید ملک این کشور است، چرا که در این روش شما به راحتی می توانید اقامت ترکیه را دریافت کرده و پس از مدتی تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به داشتن تمکن مالی برای برآمدن از پس هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه اشاره کرد. البته اگر شما بتوانید یک موقعیت شغلی با حقوق و دستمزد مناسب در این کشور پیدا کنید، لازم به ارائه چنین مدرکی نخواهد بود.

در مقاله قیمت و خرید ملک در استانبول بیشتر در مورد این شهر بدانید. در مقاله اقامت ترکیه از طریق ازدواج در این باره بیشتر بخوانید. برای گرفتن اجازه کار اشخاص خارجی در ترکیه، باید به ازای هر نفر که استخدام می کنند، ۵ ترک استخدام کنند. اگر دانشگاه به زبان ترکی باشد، باید آزمون YOS را پشت گذاشته و مدرک آن را به دانشگاه ارائه دهید. البته توجه داشته باشید که بعد از خرید ملک شما حق فروش آن را به مدت سه سال، نخواهید داشت.