دسته‌ها
اخبار

5 روش طلایی ️ مهاجرت به عمان و شرایط اخذ اقامت عمان 2022-مهاجرت دی بی

شما می توانید با ویزای توریستی رفته و در صورت یافتن کار ویزای خود را تبدیل نموده و اقامت کاری دریافت کنید. یک نهاد مستقل در عمان است که به منظور برسی مهارت های علمی کاندیدا در شهر مسقط آزمون پرومتریک برگزار می‌کند. بدیهی است که انجام این آزمون یکی از ملزومات گرفتن ویزای کار کشور عمان برای تمام رشته های علوم پزشکی اعم از پزشکی، تخصص، پرستاری و دیگر رشته‌های پیراپزشکی (رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، … ) می‌باشد. این شرایط همانند کشور ترکیه می باشد، با این تفاوت که قبل از دریافت بلیط سفر خود و ورود به کشور عمان، درخواست خود را باید ثبت کنید. جهت اخذ اقامت کاری میبایست کسب و کاری راه اندازی نمایید و در واقع در این روش شما کارفرما خواهید بود.

  • قابل‌ذکر است که متقاضیان مهاجرت عمان برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک زبان معتبر ارائه دهند.
  • عمان در سال‌های اخیر یکی از امن‌ترین کشورهای خاورمیانه بوده است و امنیت نیز یکی از مشوق‌های متقاضیان برای مهاجرت به عمان و اخذ اقامت عمان است.
  • این ویزا، به صورت الکترونیکی ثبت می شود و شما فقط باید به فرودگاه کشور عمان وارد شوید و پاسپورت خود را ارائه دهید.

به خصوص در سال‌های اخیر و در زمان حکومت آخرین پادشاه (قابوس‌شاه که در سال 2020 درگذشت) کیفیت زندگی در عمان افزایش چشمگیری داشت و زندگی در عمان را به آرزوی بسیاری از متقاضیان تبدیل کرد. موقعیت جغرافیایی کشور عمان در کرانه‌های دریای عمان، دریای عرب و در امتداد آن اقیانوس هند از گذشته‌های دور تا به امروز این سرای بادیه‌نشین را در مسیر حمل‌ونقل دریایی و روابط تجاری قرار داده است. ورود و خروج کشتی‌های تجارتی از مقاصدی مانند هند و آفریقا و کشورهای دورتر از جمله انگلستان، فرانسه، هلند، پرتغال و ایالات متحده آمریکا روابط تجاری این کشور را رونق داده است. مهاجرت به عمان از طریق پناهنگی (موسسه مهاجرتی آتیه افرینان ایرانیان به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی‌کند و خدماتی در این زمینه ندارد). اگر مردی که اجداد او عمانی باشند و پدر در کشور دیگری زندگی کنند با هم ازدواج کنند در صورت احراز عقبه عمان یمی­توانند تابعیت عمان را دریافت کنند. در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص مهاجرت به عمان در اختیار شما قرار دهیم.

از الزامات و شرایط مهاجرت کاری به عمان و استخدام فرد متقاضی، تسلط به زبان انگلیسی و همچنین دارا بودن محدوده سنی 21 تا 60 سال است. همچنین داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و داشتن حداقل 3 سال سابقه کار معتبر و مرتبط با رشته تحصیلی از شرایط اولیه مهاجرت به عمان برای کار می‌باشد. اصلی‌ترین روش اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه‌گذاری، این است که اقدام به ثبت شرکت در عمان نمایید. اما روش‌های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در عمان وجود دارد که به عنوان نمونه می‌توان به خرید ملک در این کشور اشاره کرد که می‌تواند منجر به اقامت عمان برای شما شود. مهاجرت به عمان، اخذ اقامت و تابعیت از طریق مهاجرت به عمان در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

کار در عمان و بررسی ویزای همراه

از جمله شرایط مهاجرت به عمان برای مهندسان می توان به داشتن سه سال سابقه کاری، آیلتس ۵ یا ۵.۵ و حداکثر سن ۴۰ سال اشاره کرد. به همین دلیل، برای آشنایی آسان و دقیق با روند مهاجرت به عمان و اخذ ویزا و اقامت این کشور، مطالعه مقاله های تخصصی و منطبق با جدیدترین اطلاعات و معتبرترین منابع موجود را که توسط کارشناسان موسسه حقوقی- مهاجرتی «همراه» در این زمینه تهیه شده، توصیه می شود. کشور عمان، دارای نرخ بیکاری برابر 30/3 درصد می باشد که نرخ بیکاری بسیار کمی محسوب می شود، بنابراین افراد بسیاری می توانند به کشور عمان مهاجرت کنند و در شغل مورد نظر خود مشغول به فعالیت شوند. این کشور که زیر نظر حکومتی سلطنتی اداره می شود، مدتی است که برای جذب نیرو کار ماهر، سیاستی مبنی بر جذب مهاجران خارجی به کشور خود را در پیش گرفته است تا افراد توانمند بسیاری تحت عنوان مهاجرت کاری، به عمان مهاجرت کنند.

ترم دوم آموزش زبان آلمانی (A (نیم ترم دوم)

لذت بردن ازآب و هوای خوببا آلودگی کم، از دیگر مزایای زندگی در عمان است. قدرت خرید ساکنان این کشور نیز خوب است که بیانگرقدرت شرایط اقتصادیو رفاهی خوب این کشور می باشد. مشاوران ما در قصران گروپ دائما در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات درباره مهاجرت هستند و شما را از آخرین تغییرات و ضوابط تعیین شده آگاه می کنند. این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود. هزینه تحصیل دانشجویان در عمان در مقطع دکترا حدوداً 4500 تا 7000 هزار یورو می‌باشد.

برای خرید ملک در عمان یک سری محدودیت ها وجود دارد، زمانی که فردی خارجی ملکی را در عمان خریداری می کند مالکیت این ملک به مدت ۹۰ سال به فرد تعلق می گیرد و تا زمانی که ملک به نام فرد باشد اقامت عمان را دارا می باشد. از جمله محدودیت های دیگر تعیین شده توسط دولت عمان در حوزه خرید ملک توسط افراد خارجی، تعیین مناطقی مجاز برای خرید ملک توسط این افراد می باشد. در قسمت پیشین از متن خود با عنوان مهاجرت کاری ماما به عمان در زمینه ی میزان حقوق دریافتی ماماها و کادر درمانی در کشور عمان بحث نمودیم.

البته فرد متقاضی باید از مناطق و پروژه های مشخصی که دولت این کشور تعیین کرده است، ملک خریداری کند. راه های مهاجرت به عمان بسیار متنوع است و به همین دلیل افراد زیادی واجد شرایط جدید مهاجرت به عمان خواهند بود. ما قصد داریم در این مطلب ابتدا به معرفی کشور عمان بپردازیم و سپس شرایط و قوانین مهاجرت به عمان را به طور کامل بررسی کنیم. از روش‌های اخذ اقامت عمان به‌صورت موقت می‌توان به اقامت عمان از طریق کار ، اقامت عمان از طریق ثبت شرکت ، اقامت عمان از طریق خرید ملک، اقامت عمان از طریق ازدواج و. از همین رو در این مقاله قصد داریم شرایط مهاجرت به عمان برای ایرانیان در سال ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار دهیم و راه‌هایی که برای مهاجرت به کشور عمان وجود دارد را معرفی کنیم، پس همراه ما باشید.

هر چند پیشنهاد ما این است که در کنار مطالعه ی قسمت های مختلف این نوشتار، با گروه های مشاوره مهاجرتی مشورت نمایید. یکی از این گروه ها، تیم مشاوره ی الست گروپ می باشد که در این زمینه تجربه و سابقه ی فراوانی را دارا می باشد. در بخش آغازین از نوشتار مهاجرت کاری ماما به عمان قصد داریم شرایط مهاجرت و تحصیل رشته های پزشکی در کشور عمان را مورد بررسی قرار دهیم. از این رو، افراد بین 21 سال تا 60 سال واجد شرایط هستند تا بتوانند در عمان مشغول به کار شوند. برای دریافت اقامت کاری عمان، شخص باید یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از کارفرمایان معتبر کشور عمان دریافت کند تا بتواند قرارداد کاری خود را تبدیل به اقامت کاری کند. یکی دیگر از راه های دریافت ویزا، مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک است.