دسته‌ها
اخبار

مهاجرت چیست چگونه میتوان مهاجرت کرد؟ نیلگام سفر

زبان اصلی مردم این کشور هلندی بوده، اما تقریبا همه مردم آن به زبان انگلیسی نیز به خوبی می‌توانند صحبت کنند. کشور هلند یکی از پایتخت‌های صنعتی و تکنولوژی در دل اروپاست و کمپانی‌های بزرگی چون Shel ،Philips و Unilever در این کشور قرار دارند و در واقع یکی از صنایع بزرگ این کشور و صادرات آن لوازم الکتریکی و الکترونیکی با برندهای نامی و شناخته شده در دنیا می‌باشد. مهاجرت شغلی و مهاجرت تحصیلی به علت موقعیت عالی کشور هلند در 2 زمینه مذکور، متداول‌ترین راه‌های ورود به این کشور بوده و همچنین افراد می‌توانند از طریق درخواست ویزای خوداشتغالی نیز زندگی جدید خود را در آنجا آغاز کنند.

  • اگر بخواهید این مدرک را در کشور خارجی بگیرید باید 6 ماه دوره بگذرانید و بین 8 تا 18 هزار یورو پرداخت کنید.
  • سالانه برطبق معیارهایی همچون نرخ بیکاری، زبان مشترک، شاخص توسعه انسانی، سطح زندگی، فرصت‌های شغلی، نرخ بیکاری، امکان گرفتن اقامت دائم و درجه شهروندی بهترین کشورها جهت مهاجرت معرفی می شوند.
  • در حدود 3 درصد سهم مهاجران در بین جمعیت جهان طی 5 دهه گذشته به طور چشمگیری ثابت مانده است.
  • همچنین کودکان می توانند تحصیلات مدرسه ای خود را در این کشور دنبال کنند، به شرط اینکه یکی از والدین آنها در کانادا مشغول به کار یا تحصیل باشد.
  • عقاید جدید درباره مهاجرت به توسعه و پیشرفت مربوط می شود، مخصوصا در قرن نوزدهم میلادی به ملیت ها و کشورهایی با معیارهای مشخص شهروندی پاسپورت وکنترل دائم و مستمر مرزها وحدود و قانون ملیت وجود داشته است.

با توجه به نبود نیاز به دریافت ویزا، شما می توانید به راحتی با اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های این کشور، مقدمات ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی ترکیه را برای خود فراهم کنید. باید این موضوع را بخاطر داشته باشید که معمولاً دانشگاه های دولتی و کم هزینه ترکیه اغلب دروس را به زبان ترکی استانبولی ارائه می‌دهند و به همین خاطر نیازمند داشتن مدرک زبان ترکی هستند. آلمان یکی دیگر از کشورهای مهاجر پذیر قاره اروپا و حوزه معتبر شینگن است که از لحاظ ثبات اقتصادی، بازار کار و سیستم آموزشی دارای رتبه بسیار بالایی بوده و انتخاب ایده آلی برای مهاجرت به شمار می‌رود.

جزئیات این مدارک، نمره های قابل قبول آن ها و کم و کاست های مربوط به هر مدرک با توجه به قوانین دانشگاه و کشور مذکور و همچنین رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. شما می توانید به کمک سایت دانشگاه مدنظر خود و مطالعه قوانین به روز کشور مقصد؛ از لیست مدارک و شرایط پذیرش آگاهی پیدا کنید. هر کدام از روش‌های مهاجرتی پیچیدگی‌های مختص به خود را دارند که با توجه به شرایط افراد می‌تواند متغیر باشد.

مشاوره مهاجرت

برخی شیوه های قانونی برای این کار را انتخاب می کنند و برخی دیگر از شیوه های غیر قانونی اقدام به این کارمی کنند. شیوه های غیر قانونی این کار چندان سرپوشیده نیست و امروزه در اکثر کشور های دنیا رایج است. معمولا افرادی که شرایط لازم برای این کار را دارند، دست به شیوه غیر قانونی نمی زنند.

اما افرادی که به دنبال روش‌های مطمئن تر با شانس قبولی بالاتری هستند، بهتر است به دنبال روش‌هایی باشند که از ابتدا به آنها اقامت اعطا شود. دیکشنری آنلاین آبادیس از ابتدا تاکنون تغییرات بسیاری کرده و ویژگی های مختلفی به آن اضافه شده است. آبادیس افزونه ای کاربردی برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم، اپلیکیشن موبایل و همچنین ربات تلگرام دیکشنری و مترجم طراحی کرده است که میتوانید از لینک های بالا دانلود کنید.

برای درخواست اجازه اقامت چه مدارکی باید ارائه دهم؟

یکی از کشورهای پیشرفته و گسترده که در آمریکای شمالی قرار دارد کانادا می باشد. این کشور یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان است و تقریبا مهاجران زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می کند. این شیوه از مهاجرت یکی از پر ریسک ترین های آن است و اغلب شامل روندی بسیار طولانی و حتی خطرناک است از سوی دیگر احتمال شکست آن زیاد است.

سوالات متداول در زمینه مهاجرت

برای مهاجرت باید فرد مهاجر یا قصد تحصیل در مقصد را داشته باشد یا خود از تحصیلات بالایی برخوردار باشد. حقیقت این است که بدون مدرک تحصیلی و مهارت کارآمد، روند مهاجرت بسیار سخت و اغلب غیر ممکن است. زیرا اگر قصد مشاوره با وکیل هم دارید امروزه با این پول ها نمی توان مهاجرت کرد مگر آن که قصدتان مهاجرت تحصیلی به کشورهای ارزان باشد. همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم راه و روش های مهاجرت بسیار گوناگون هستند؛ اما برای موفقیت در مهاجرت باید بودجه کافی داشته باشید.

با هر روز افزایش سن قدرت این که بتوانید اوزش ببینید هم کم تر می شود و در همین زمان هم مهاجرت برای شما عواقب دردناک بیش تری خواهند داشت . شما با زیاد شدن سن نمی توانید موارد جدیدی را یاد بگیرد و باید تلاش بیش تری کنید تا کلمات را در ذهن خود جا کنید. مهاجرت معمولاً به جابه جایی طولانی مدت اطلاق می‌شود و شامل گردشگران و بازدیدکنندگان موقتی و کوتاه مدت نمی‌شود؛ لیکن مهاجرت کوتاه و فصلی نیروی کار به عنوان زیرمجموعه مهاجرت به حساب می‌آید.

مهاجرت در مقیاس وسیع بیشتر علت اقتصادی دارد و گاه آزارهای اجتماعی یا سیاسی یا دینی به این کار سبب می شود (که پناهندگان را پدید می آورد) و باعث می شود که کشورهای خاصی در این خصوص قوانین محدودکننده ای وضع کنند. نوعی دیگر از مهاجرت، مهاجرت اجباری است که برخی علل آن عبارت اند از مواجهه با جنگ، آزار مذهبی، قحطی، بردگی، بلایای طبیعی. امریکا در مقیاسی وسیع تر از کشورهای دیگر و بیش از ۵۰میلیون نفر در طول تاریخ خود مهاجر پذیرفته است. در بریتانیای کبیر مقررات مهاجرت ساکنان کشورهای مشترک المنافع در ۱۹۶۲ و ۱۹۶۸ تصویب شد و در ۱۹۷۱ نظام واحد نظارتی جایگزین آن شد.