دسته‌ها
اخبار

مهاجرت به ترکیه ترکیه دات کام مجله اینترنتی کشور ترکیه

بنا بر کنوانسیون ژنو، کشور مبدا وظیفه دارد که حداقل امکانات زندگی را برای پناهجویان تامین کند و پناهجو از حقوق دیگری برخوردار نخواهد بود. به همین دلیل توصیه‌ی «استانبول همراه» همیشه این است تا در حد ممکن به فکر استفاده از این راهکار نیفتید و نسبت به یک مهاجرت قانونی و بی‌دردسر اقدام کنید. کسب اقامت از طریق پناهندگی، یکی از سخت‌ترین، طولانی‌ترین و پرریسک‌ترین راه‌های مهاجرت خواهد بود. توجه داشته باشید که شما طی 90 روز، نمی‌توانید هیچ‌گونه فعالیت تجاری و تحصیلی داشته باشد. ترکیه و ایران بر اساس «عهدنامه‌ی مودت» ورود و خروج توریست و مسافران را تا حد بسیار زیادی آسان کرده‌اند. شما تنها به میزان سال‌های تحصیل خود قادر به حضور در ترکیه خواهید بود.

  • همچنین از ملزومات تحصیل دکترا در ترکیه، شرکت در یکی از آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور است.
  • در واقع، اگر صرفا قصد سکونت در ترکیه را دارید یا تمام عمرتان کارمند بوده و اصلا در این حوزه‌ها وارد نشده‌اید، بهتر است به خرید ملک یا مهاجرت تحصیلی اکتفا کنید!
  • مهاجرانی که قصد مهاجرت کاری به ترکیه را دارند، می‌توانند بدون ویزا به ترکیه سفر کنند و آنگاه 90 روز فرصت خواهند داشت که در ترکیه به دنبال کار بگردند و با یک کارفرما به توافق برسند.
  • این کشور با سرمایه‌گذاری حدود 120 میلیارد دلار در این زمینه توانست تا نواقص بزرگش را پوشش دهد و روند رو به رشدی را پیش بگیرد.
  • فرد متقاضی می تواند یک ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار خریداری کند، یا در بانک ترکیه حداقل 500 هزار دلار بیعانه بگذارد و یا یک سرمایه گذاری 500 هزار دلاری ثابت داشته باشد.
  • مهاجرت به ترکیه و انواع روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

بر اساس Education First، ترکیه از امتیاز مهارت انگلیسی بسیار پایینی برخوردار است، در حالی که نیمی از جمعیت این کشور قادر به صحبت کردن به آن زبان هستند. با اینکه تسلط و صحبت به زبان انگلیسی، یک نوع ارتباط منطقی و متداول در شهرهای بزرگ مانند آنکارا و استانبول محسوب می‌شود؛ اما شما بدون حداقل داشتن درک کمی از زبان ترکی استانبولی با مشکل مواجه خواهید شد. شایان ذکر است که، دانشجویانی که در ترکیه در حال تحصیل هستند و قصد کار حین تحصیل خود را دارند نیز باید مجوز کار مربوطه را دریافت نمایند و بدون آن، حق اشتغال در این کشور را نخواهند داشت. همچنین با توجه به رشد نرخ بیکاری در ترکیه طی سال‌های اخیر، معمولا به اکثریت دانشجویان مقطع کارشناسی، مجوز کار حین تحصیل داده نمی‌شود و تنها دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند هم‌زمان با تحصیل خود، کار کنند. شما می‌توانید به راحتی و با خیال آسوده، به افزایش سرمایه خود در ترکیه بپردازید. همچنین، شما می‌توانید تابعیت ترکیه را از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور اخذ کنید.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، بالا بودن هزینه مواد غذایی، هزینه‌های درمانی و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه می‌باشد. بهتر است برای مواجه نشدن با این موارد، از قبل برنامه ریزی درست و هدفمندی داشته باشید. پرداخت هزینه حمل و نقل و استفاده از وسایل نقلیه عمومی (انواع قایق، اتوبوس، مترو و…) به دو صورت نقدی و الکترونیکی انجام می‌شود.

هزینه مهاجرت و زندگی در ترکیه

به همین ترتیب از شما خواسته می شود تا نامه رزرو هتل را نیز نشان دهید (اگر مسکن شما توسط کارفرمایان از قبل آماده شده باشد ، اثبات این امر کافی خواهد بود). در بین مهاجران خارجی، عراقی ها بار دیگر در رده اول قرار گرفتند و ۲۳.۶٪ آنها را افغان ها و سوری ها به ترتیب با ۹.۶٪ و ۴.۴٪ به دست آوردند. علاوه‌براین، اگر شما از لحاظ جانی در خطر هستید یا تحت تعقیب هستید هم می‌توانید به کشوری دیگر پناهنده شوید. البته اگر قتل کرده‌ باشید و به این دلیل بخواهید پناهنده شوید، صرفا دستگیر و دیپورت خواهید شد.

اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک و مستغلات

در سال ۲۰۲۲ حداقل قیمت خرید خانه برای دریافت اقامت در شهرهای بزرگ ۷۵ هزار دلار و در شهرهای کوچک ۵۰ هزار دلار تعیین شده است. چنانچه علاقه مند به دریافت پاسپورت ترکیه هستید صفحه شهروندی ترکیه را در همین وب سایت مطالعه نمایید. اگر بتوانید ۵۰ فرد ترکیه ای را استخدام کنید و حقوق و مزایای آن ها را پرداخت کنید می توانید به عنوان یک کارآفرین در این کشور موفق به دریافت شهروندی شوید. کسانی که اقامت ترکیه را دریافت می‎کنند، بر اساس نوع اقامت خود دو کارت به نام‏های کیملیک و ایکامت دریافت می‌کنند. هر دوی این کارت‌ها به عنوان ID کارت یا کارت ملی در ترکیه شناخته می‌شوند، اما هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند‌.

حقوق مشاغل مختلف در ترکیه

سومین مزیت زندگی در استانبول، وجود بخشی از این کشور در اروپا می باشد که برخی از افراد این احتمال را می دهند که ترکیه در آینده ای نزدیک عضوی از اتحادیه اروپا خواهد شد. اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید کافی‌ست با مشاوران تخصصی ما تماس بگیرید تا از جامع‌ترین و کامل‌ترین اطلاعات مربوط به مهاجرت به ترکیه با توجه به شرایط خویش مطلع شوید. مشاوران و کارشناسان تخصصی ما در تمام طول مسیر همراه شما هستند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان و به بهترین شیوه اقدام به مهاجرت نمایید. ترکیه شرایط ویژه‌ای برای ارائه اقامت به افراد مشهور و متقاضیانی که رزومه‌ بین‌المللی مناسبی دارند ارائه می‌دهد. به هر حال در صورتی که قصد ازدواج با یک شهروند ترکیه و مهاجرت به ترکیه برای زندگی مشترک را دارید، بخت زیادی برای دریافت اقامت این کشور خواهید داشت.