دسته‌ها
اخبار

مهاجرت به استرالیا همه چیز درباره اقامت استرالیا

همان‌طور که بالاتر گفته شد، استرالیا برای تضمین رشد اقتصادی و روشن ماندن تنور بازار کار، بخشی از نیاز خود به نیروهای متخصص را از طریق مهاجرین تامین می‌کند. می توانید اطلاعات قانونی مهاجرت به استرالیا را در وبسایت رسمی این کشور مطالعه کنید، البته وکیل مهاجرت به استرالیا می تواند کار شما را با سرعت بیشتری انجام دهد و تجربیاتی که در قانون رسمی وجود ندارد را با شما در میان بگذارد. به طور متوسط هزینه زندگی در استرالیا در یک ماه برای یک نفر 3،000 دلار استرالیا و برای یک خانواده 4 نفره 6،000 دلار استرالیا است. همسر و یا شریک زندگی شما تابعیت کشور استرالیا را داشته باشد و یا حداقل اقامت وی تثبیت شده باشد.

  • این اصل نه تنها در تعامل با مشتریان، که در ارائه اطلاعات به مخاطبین (مرجع معتبر اطلاعات مهاجرت) نیز همواره رعایت می‌شود.
  • ویزای ازدواج استرالیا به فردی تعلق می‌گیرد که یا با یک تبعه استرالیا یا شخصی که اقامت دائم استرالیا را دارد ازدواج کرده باشد یا در آینده قصد ازدواج داشته باشد.
  • شما باید تمام معیارهای سلامتی جسمی و شخصیتی لازم را برای دریافت گواهی پزشکی و عدم سوء پیشینه را داشته باشید.
  • سازمان مهاجرتی درنا مایگریشن به عنوان الگوی پیشرو جهت ارائه خدمات متنوع و با کیفیت کاریابی بین المللی و سرمایه گذاری در اقصی نقاط جهان با تکیه بر سال ها تجربه متخصصین و فعالین کارآزموده این حوزه در حال فعالیت می باشد.
  • تحت این سیستم، اگر شما دارای مدرک فنی وحرفه ای هستید، می توانید بدون مدرک به استرالیا مهاجرت داشته باشید.

با توجه به روش مهاجرتی و ویزای درخواستی هزینه اقامت استرالیا متفاوت است. در هنگام مهاجرت تحصیلی باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید، در هنگام مهاجرت کاری باید تمکن مالی لازم را داشته باشید. برای مهاجرت از روش سرمایه گذاری، هزینه ها با توجه به قوانین ویزاهای سرمایه گذاری، حداقل سرمایه مورد نیاز، نوع کسب و کار و … متفاوت است.

ویزای اسپانسر خانواده

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، صرفاً هزینه‌های عمومی مهاجرت به استرالیا هستند. بنابراین شما باید توانایی پرداخت سایر هزینه‌های مهاجرتی متناسب با روش منتخب‌ خود را نیز داشته باشید. برای اطلاع از شرایط اختصاصی هر یک از روش های مهاجرتی می‌توانید به صفحه اختصاصی مربوط به روش مهاجرتی مدنظر خود مراجعه کنید. همانطور که روند انجام پرونده‌های مهاجرتی در سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد، رسیدگی به بسیاری از پرونده‌ها به تعویق افتاده و یا به کندی صورت می‌گیرد که این مسأله باعث کاهش تعداد مهاجرین در سال‌های اخیر بوده است.

ویزاها و هزینه مهاجرت

همانطور که گفتیم مسیرها و روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت استرالیا وجود دارد. اگر بخواهیم این روش‌ها را باهم مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که بهترین مسیر مهاجرت به استرالیا برای هر شخص متناسب با شرایط وی متفاوت است و در نتیجه یکسان نیست. برای مثال فردی که شرایط سنی، معدل بالا، رزومه علمی مناسب و مدرک زبان دارد، قطعاً بهترین روش مهاجرتی برای او دریافت ویزای تحصیلی استرالیا خواهد بود. همچنین برای شخصی که مهارت و یا سرمایه کافی دارد، بهترین روش دریافت ویزای کاری و یاویزای سرمایه گذاری استرالیااست. هر ساله دولت استرالیا مشاغل مورد نیاز در این کشور را که با کمبود نیروی کار مواجه هستند در سه دسته مهارت‌های استراتژیک متوسط و طولانی ، مشاغل مهارتی کوتاه مدت و مشاغل منطقه‌ای ارائه می‌دهد.

شرایط کلی ویزای کار چیست؟

می خواستم بدونم برای تحصیل فرزندم در استرالیا باید چی کار کنم؟ فرزندم 14 سالشه. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک لیسانس معتبر و آیلتس معادل حداقل 6.5 الزامی است و این دوره عموماً بین 15 تا 18 ماه است. مثلا اگر بتوانید بعد از ورود به استرالیا در این کشور کار پیدا کنید. کلان‌شهر پرث در غرب استرالیا گرم‌ترین آب و هوا را در سراسر استرالیا از آن خود کرده است. پارک‌های دوست‌داشتنی، اقتصادی پویا، آسمانی آفتابی، مدارس عالی و مناظر طبیعی خارق‌العاده از دیگر ویژگی‌های شهر پرث است. چشم‌انداز شغلی به ویژه در حوزه‌های صنایع معدن، گردشگری، سلامت و فناوری برای مهاجران مناسب است.