دسته‌ها
اخبار

فرم متقاضیان مهاجرت به عمان کاریابی بین المللی افق-مهاجرت دی بی

تکمیل درخواست آنلاین فقط چند دقیقه طول می‌کشد و شهروندان ایرانی برای عمان، باید درخواست eVisa بدهند. شهروندان ایرانی می‌توانند ویزای عمان را به صورت الکترونیکی دریافت کنند. به لطف قانون اخیراً تصویب شده در سال 2018، شهروندان 25 کشور از جمله ایران، روسیه، ایالات متحده، چین و… باید برای ویزای ورود عمان خود از طریق یک پلت فرم الکترونیکی جدید درخواست دهند.

  • از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان از طریق کاری، دریافت دعوتنامه ی کاری از یک کارفرمای عمانی میباشد.
  • بهتر است، این قراردادها که تحت عنوان جاب آفر کشور عمان مورد شناخت قرار می گیرند، در کاغذهای سربرگ دار ارگان مربوطه و بیمارستان مورد نظر چاپ شوند.
  • در این خصوص لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که متقاضیان بتوانند به موازات درخواست ویزای کاری عمان برای خود برای همراهان خود نیز درخواست ویزا نمایند.
  • مهاجرت به کشور عمان روش‌های مختلف و متنوعی دارد که هر یک از آن‌ها برای گروه سنی خاصی تعریف شده است؛ به عبارت دیگر هر یک از روش های مهاجرت به کشور عمان شرایط خاص خود را دارد که از سوی سازمان مهاجرت این کشور تعیین می‌شود.
  • ویزای عمان به دو صورت عادی و فوری به مدت ۱۰ روز و یا یک ماهه صادر می‌شود.

با این حال کشور عمان برنامه منسجمی برای مبارزه با بیسوادی در نظر گرفته است. مهم‌ترین دانشگاه این کشور دانشگاه ملی آن است که به نام سلطان قابوس شهرت دارد. ارائه مشاوره به فرد درخواست کننده بر اساس رشته، میزان سابقه ای که دارد، مهارت، مدارک و مستندات و هدف های مختف فرد، برای امکان سنجی مهاجرت به عمان از طریق کار آن هم در گروه شغلی مامایی و نیروهای کادر درمان.

ویزای عمان برای اتباع ایرانی

هزینه های زندگی در شهر مسقط که پایتخت و بزرگترین شهر عمان محسوب می شود گران تر از دیگر شهر های عمان است اما باید به این نکته توجه داشت که زندگی در دیگر شهرهای عمان انتخاب های محدودی دارد. در جدول های زیر هزینه های زندگی در عمان را برای اطلاع شما قرار داده ایم. سلام مهدی عزیز…برای اخذ اقامت کشورهای حوزه خلیج فارس پارسی کانادا از طریق ثبت شرکت اقدام میکند . در صورتی که تمامی شرایط لازم را داشته باشید میتونید برای کشور کانادا نیز افدام کنید . اکثر درخواست‌های تأییدشده در این کشور حائز دریافت ویزای ده‌ساله یا کمتر شده‌اند.

زمانی که رزومه خود را ارائه دادند و کارفرمای داخل عمان، تایید استخدام را به شخص متقاضی اعلام کرد، قرارداد کاری به صورت آنلاین یا حضوری منعقد می شود. اما در این بین بهترین روش، مهاجرت به عمان، سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت است. همچنین قوانین جدید کشور عمان به این‌گونه می‌باشد که اگر مرد خارجی بخواهد با زن عمانی ازدواج کند این فرد نمی‌تواند تابعیت و پاسپورت عمان را دریافت نماید.

مهاجرت به عمان؛ روش‌های اقامت عمان برای ایرانیان

بهترین مشاوران مهاجرتی و وکیل مهاجرت موسسه آماده هستند تا راهنمایی‌های لازم را در زمینه اخذ ویزا، اقامت، پذیرش تحصیلی و بورسیه تحصیلی، ارایه دهند. تجربه‌ای که در اختیارتان قرار خواهیم داد، باعث افزایش سرعت فرآیند مهاجرتی و کاهش هزینه‌های شما خواهد شد. اگر شما مخاطب عزیز در خصوص جزئیات مربوط به دریافت اقامت دائم کشور عمان سوالی دارید، می توانید پاسخ خود را از کارشناس های خبره ی گروه مشاوره ی مهاجرتی الست گروپ دریافت نمایید. ایشان در خصوص شیوه های مختلف مهاجرت به کشور عمان دارای تجربه و سابقه ی زیادی می باشند و می توانند بهترین راه حل ها را به شما عزیزان ارائه نمایند. پس از این که فرد مورد نظر در این آزمون نمره قبولی و حد نصاب را کسب نمود، باید مدارک و مستندات خود را برای دریافت ویزای کاری کشور عمان آماده و آن ها را ارائه نماید. شرایط اجتماعی حاکم بر کشور عمان، از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان محسوب میگردد.

باید بدانید که به طور میانگین برای یک خانواده چهار نفره در کشور عمان هزینه های زندگی بدون احتساب اجاره خانه ۸۸۴ ریال عمان می باشد. همچنین برای یک فرد مجرد در کشور عمان هزینه های زندگی بدون احتساب اجاره خانه ۲۵۲ ریال‌ عمان خواهد بود. هزینه اجاره خانه نیز در کشور عمان بین ماهیانه ۱۰۰ ریال تا ۶۰۰ ریال می باشد که کمترین مبلغ اجاره خانه مربوط به آپارتمان های یک خوابه در خارج از مرکز شهر می باشد و بیشترین مبلغ به آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر تعلق دارد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شما می‌توانید از طریق تحصیل در عمان، پیدا کردن شغل در عمان و یا روش‌های سرمایه گذاری و ازدواج، به کشور عمان مهاجرت کنید. در حال حاضر روش تحصیلی و کاری بهترین راه برای مهاجرت به عمان محسوب می‌شوند. مهاجرت، خرید ملک، ثبت شرکت، مسافرت و تحصیل در خارج از کشور موضوعاتی هستند که این روزها به شنیدنشان عادت کرده ایم، اما متاسفانه کمتر مجموعه ای تخصص لازم و کافی، جهت ارائه خدمات شایان در این زمینه را دارد.

در صورتی که زوجه از رفتار صحیح و عدم سوء پیشینه برخوردار باشد، با اقامت او در عمان موافقت می‌شود. شما اگر قصد دارید به عمان مهاجرت کنید ، باید از قبل اطلاعات جامعی از روشهای مهاجرت به عمان ، وضعیت زندگی در عمان، روشهای کسب درآمد در عمان ، هزینه های زندگی در عمانو … بر این اساس، بر حسب نوع مهاجرتی که قرار است انجام دهید باید مدارک مربوط به آن را برای سفر به این کشور فراهم کنید. برای این مورد باید مدارک مورد نیاز خود را آماده کرده و آنها را به سفارت عمان تحویل دهید.

بنابراین مهاجرت برای دریافت به حق شهروندی و تبعیت و در نهایت پاسپورت این کشور برای اتباع خارجی، تقریبا امکان‌پذیر نیست. یافتن شغل و مجاب کردن کارفرما در پروسه طولانی مدتی انجام می‌گیرد اما پس از این مرحله، پیگیری امور مهاجرتی، پرداخت هزینه‌ها و صدور دعوتنامه کار به عهده کارفرماست. پس از گردآوری مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌ها به زبان‌های انگلیسی و عربی، باید در انتظار تاییدیه ماند. پس از این مرحله متقاضی کار در عمان باید با ویزای توریستی برای حضور در جلسه مصاحبه حضوری وارد خاک این کشور شود.