دسته‌ها
اخبار

راه های گرفتن اقامت عمان ایران مهاجر

کشور عمان به ایران نزدیک می باشد و از این رو هزینه های رفت و آمد کم می باشد و به همین جهت کشور عمان گزینه مناسبی برای مهاجرت ایرانیان خواهد بود. بدون شک انتخاب کشور عمان برای مهاجرت مزایای بسیاری را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت. از مهمترین مزایای کشور عمان برای مهاجرت می توان به موارد زیر اشاره کرد. یکی از سیاست هایی که دولت عمان برای رشد اقتصاد کشور خود در نظر گرفته پشتیبانی و کمک به افرادی است که قصد دارند کسب و کار خود را توسعه دهند.

  • این آزمون ها به زبان انگلیسی برگزار میشود و ماماها می بایست به این زبان تسلط کافی داشته باشند.
  • برای اخذ اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات مهم مهاجرت به عمان و مقایسه آن با کشورهای اروپایی، می توانید با موسسه ملک پور، تماس بگیرید و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.
  • توافقات برای موضوع ازدواج معمولاً مادی و در مواردی از جمله جهیزیه، شیربها، هزینه های ازدواج و ….
  • یکی از این گروه ها، تیم مشاوره ی الست گروپ می باشد که در این زمینه تجربه و سابقه ی فراوانی را دارا می باشد.
  • این دانشگاه تنها دانشگاه ملی عمان در نزدیکی شهر مسقط به نام دانشگاه سلطان قابوس است.

به‌طورکلی، هزینه زندگی در سلطنت عمان در مقایسه با سایر کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس منطقی است. هزینه زندگی در مسقط که پایتخت عمان و بزرگ‌ترین شهر این کشور است نسبت به سایر شهرهای عمان گران‌تر است. راه‌های دیگر مهاجرت به یک کشور و اخذ گذرنامه و اقامت، تولد است. عمان مشمول سیستم خونی است که درصورتی‌که یکی از والدین وی دارای تابعیت عمانی باشد، اجازه تابعیت کودک تازه‌متولدشده را می‌دهد. درصورتی‌که پدر و مادرش ناشناخته باشند و کودک فاقد تابعیت باشد، به کودک تابعیت داده می‌شود.

نکات مهم مهاجرت به عمان و مقایسه با امارات و کشورهای اروپایی و آمریکایی

خدمات بهداشتیکشور عمان، دارای کیفیت خوبی می باشد و به طور کلی در دسترس عموم مردم قرار دارد. امنیت و ایمنی، از جمله نیاز های اولیه هر انسانی است که کشور عمان آن را در سطح کیفی بالایی در اختیار افراد قرار می دهد. دختری که قصد دارد با ازدواج اقامت عمان را بگیرد باید مجرد باشد و یا مدرکی دال بر جدایی از همسر یا فوت همسر ارائه دهد.

بوده و دارای سابقه کاری نیز باشند که به راحتی در کشور عمان پذیرش شده و سپس خانواده خود را نیز با خود همراه سازند. میتونید فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسامون دقیق تر راهنماییتون کنند. بنده ۳۰ ساله هستم مهندس شیمی پتروشیمی لیسانس و ارشد پلیمر دارم. ۴ سال سابقه کار پالایشگاه دارم و زبان انگلیسی هم مسلط هستم.

مهم ترین اطلاعاتی که باید در جاب آفر یا همان قراردادکاری موجود باشند، به شرح ذیل می باشند:

اما در مقابل تحصیل در آلمان هزینه بسیار کمی دارد و تحصیل فرزندان نیز رایگان است. در قسمت پیشین از متن خود با عنوان مهاجرت کاری ماما به عمان در زمینه ی میزان حقوق دریافتی ماماها و کادر درمانی در کشور عمان بحث نمودیم. در این جا قصد داریم شرایط گرفتن اقامت دائم کشور عمان را برای شغل مامایی مورد بررسی قرار دهیم. پس از این که فرد مورد نظر در این آزمون نمره قبولی و حد نصاب را کسب نمود، باید مدارک و مستندات خود را برای دریافت ویزای کاری کشور عمان آماده و آن ها را ارائه نماید.

مهاجرت به عمان

طبق آخرین دستورالعمل‌های ارائه شده توسط بانک مسقط، اتباع خارجی تا 80 درصد ارزش ملک را می‌توانند در قالب وام دریافت و طی حداکثر 25 سال بازپرداخت کنند. عمان موقعیتی استراتژیک و مطلوب در منطقه دارد و سیاست آشتی‌جویانه و مبتنی بر همکاری‌های گسترده‌ای هم که در پیش گرفته، باعث شده به مدینه فاضله‌ای تبدیل شود که سرمایه‌گذاران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. برای تحصیل در دانشگاه‌های عمان در مقطع لیسانس، هزینه‌های شهریه متفاوت‌اند. به‌صورت کلی می‌توان گفت میزان تقریبی شهریه‌ها در دانشگاه‌های عمان در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌المللی، بین 1000 الی 2500 دلار است. نکته حائز اهمیت این است که با توجه به اینکه کارفرما در راستای پذیرش فرد در شغل مشخصی وارد شده است و تکمیل اطلاعات انجام داده، تغییر شغل پس از ورود به کار، دشوار است. همچنین فرد مسئول استخدام باید گواهی‌ای ارائه کند که نشان دهد کارمندی که قصد استخدامش را دارد، سابقه ارتکاب جرم را نداشته باشد.

زمانی که کارفرمایی عمانی، قبول می کند تا با مسئولیت خودش شخصی خارجی وارد کشور عمان شود و به دنبال فرصت شغلی برای خود بگردد، آن فرد خارجی می تواند ویزای جستجو کار عمان را دریافت کند. کار در عمان و مهاجرت کاری به عمان جزء موضوعات پر تقاضا بسیاری از افراد است که جویای کار در عمان و روش های مهاجرت به این کشور میشوند. شهادت این دو نفر موجب تکمیل اسناد رسمی این عمل و انجام روال حقوقی ازدواج می شه. از مطمئن ترین راه هایی که ایرانی ها از آن بصورت چشمگیری برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف استفاده می کنن، اقدام از طریق ثبت شرکت در اون کشوره.

شایان ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک­پور )همکار مؤسسه MIEاتریش( تهیه و گردآوری شده است؛ لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی تلقی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به عمان، می توان به مقاله کار در عمان مراجعه کنید. برای اخذ ویزای کار عمان باید از سوی کارفرما عمانی پیشنهاد نامه کاری دریافت کنیدیکی دیگر از شرایط مهاجرت به کشور عمان از طریق دریافت ویزای کار، تسلط داشتن به زبان انگلیسی و یا عربی است. فراموش نکنید که شما علاوه بر اینکه باید با کارفرمای خود ارتباط برقرار کنید، موظف هستید تا با سایر کارکنان و حتی مردم نیز عمانی صحبت کنید. ازاین‌رو داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی و یا عربی، یکی از مهم‌ترین شرایط رفتن به عمان و مهاجرت به این کشور است. باید به این مورد دقت کرد، افرادی که پس از ازدواج با شخص تابعه ی کشور عمان، اگه قصد جدا شدن از همسرش رو داشته باشه، باید در اولین زمان ممکن کشور عمان رو ترک کنه.

شما خواننده محترم در حال خواندن مقاله ای کاربردی در حوزه ی مهاجرت و با عنوان مهاجرت کاری ماما به عمان هستید، لطفا در قسمت های دیگر این مقاله نیز ما را همراهی نمایید. در بخش های دیگر نوشتار خود بنا داریم موضوعات متنوع و کاربردی را با شما همراهان عزیز به اشتراک بگذاریم. یک نکته ی دیگر که در این جا حائز اهمیت می باشد، ایناست که در کشور عمان برای اینکهفرد متقاضی ویزای کار خود را در حوزه های مختلف و از جمله شغل مامایی دریافت کند نمی بایست قرارداد استخدام نیروی خارجی به تایید وزارت کار کشورعمان نیز برسد. در این نوشتار قصد داریم شرح کامل و مفصلی بر موضوع مهاجرت کاری ماما به عمان داشته باشیم و شما عزیزان خواننده را با این موضوع آشنا نماییم. از شما همراهان گرامی درخواست می شود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.