دسته‌ها
اخبار

NewsFlash! USCIS شماره های ثبت نام H1B FY24 را منتشر می کند و نگرانی هایی را در مورد چندین ثبت نام ایجاد می کند – موسسه حقوقی مورتی


28 آوریل 2023

صبح امروز، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) داده های مربوط به بخت آزمایی ثبت نام H1B FY24 را در یک ایمیل به سهامداران و در آن منتشر کرد. وب سایت فرآیند ثبت الکترونیکی H1B. در حالی که USCIS در 27 مارس 2023 اعلام کرد که ثبت نام های اولیه کافی به سقف H1B سال مالی 2024 (FY24) شامل معافیت درجه پیشرفته (سرپوش کارشناسی ارشد) ارسال شده است، آژانس تعداد ثبت نام های دریافتی برای سال مالی 24 را اعلام نکرده است.

بر اساس USCIS، 780884 کل ثبت نام در طول قرعه کشی FY24 دریافت شد که از این تعداد 758994 مورد از آنها واجد شرایط بودند. به طور کلی، مواردی که به ،وان ثبت‌های تکراری شناسایی می‌شوند، پرداخت‌های ناموفق داشته‌اند یا حذف می‌شوند، ثبت نام‌های واجد شرایط محسوب نمی‌شوند. این افزایش قابل توجهی نسبت به 483,927 ثبت نام کل و 474,421 ثبت نام واجد شرایط این آژانس در سال گذشته است.

در اطلاعیه خود، USCIS همچنین نشان داد که 408891 ثبت نام واجد شرایط برای ذینفعان دارای چندین ثبت نام شناسایی شده است که نسبت به 165180 ذینفع با چندین ثبت نام در سال مالی 23 افزایش قابل توجهی داشته است. به گفته USCIS، این افزایش در ذینفعان با چندین ثبت نام این نگر، را ایجاد می کند که شرکت ها ممکن است با هم همکاری کنند تا به طور غیرمنصفانه شانس انتخاب را افزایش دهند.

هنگامی که یک کارفرما از طرف یک کارمند احتمالی ثبت نام می کند، آن کارفرما باید گواهی دهد که ثبت نام منع، کننده یک پیشنهاد شغلی قانونی است و کارفرما با شرکت دیگری کار نکرده است تا به طور ناعادلانه شانس انتخاب برای ذینفع را افزایش دهد. در حالی که ممکن است یک فرد برای لاتاری توسط بیش از یک شرکت آمریکایی ثبت نام کند، یک شرکت به طور معمول نمی تواند چندین ثبت نام برای یک فرد ثبت کند. به طور مشابه، شرکت‌های مرتبط یا وابسته مجاز به ثبت نام برای یک ذینفع نیستند، مگر اینکه واقعاً دو فرصت شغلی مجزا وجود داشته باشد که بتوان در هنگام ثبت دادخواست H1B به وضوح مستندسازی کرد. علاوه بر این، حتی شرکت‌های غیرمرتبط ممکن است برای ثبت نام برای همان فرد توطئه نکنند، زم، که فرصت شغلی مستقلی برای آن ذینفع وجود ندارد.

USCIS همچنین نشان داد که تحقیقات گسترده ای را در مورد کلاهبرداری علیه کارفرمایان که ممکن است برای افزایش غیرمنصفانه شانس انتخاب ذینفع با یکدیگر همکاری کرده باشند، آغاز کرده است و در این شرایط درخواست های H1B را رد و لغو خواهد کرد.

حق چاپ © 2023، مؤسسه حقوقی مورتی. تمامی حقوق محفوظ است


منبع: https://www.murthy.com/2023/04/28/newsflash-uscis-releases-fy24-h1b-registration-numbers-and-raises-concerns-on-multiple-registrations/