دسته‌ها
اخبار

NBC: هدف “کلاهبرداران” آزادی مشروط است


بر 6 فوریهان‌بی‌سی نیوز گزارش داد: «از زم، که رئیس‌جمهور جو بایدن برنامه آزادی مشروط را برای پذیرش تعداد محدودی از مهاجران از ونزوئلا، کوبا، نیکاراگوئه و هائیتی اجرا کرد، صنعت زیرزمینی برای تقلب آماده شده است.» «محدود» یک اصطلاح ذهنی است، اما در غیر این صورت ،وجی درست است که برنامه آزادی مشروط (غیرقانونی) بایدن برای اتباع آن کشورها «برای تقلب آماده است».

زمینه تاریخی که در سال مالی 2022ماموران گشت مرزی بیش از 600000 مهاجر غیرقانونی را در مرز ج، غربی از چهار کشوری که آ،ین برنامه آزادی مشروط بایدن برای آنها اعمال می شود دستگیر ،د: ونزوئلا، نیکاراگوئه، هائیتی و کوبا.

افزایش غیرقانونی مهاجران از این کشورها در سه ماه اول سال مالی 2023 (از اکتبر تا دسامبر 2022) ادامه یافته است، زیرا بیش از 231000 نفر از اتباع این چهار کشور توسط ماموران در خط ایالات متحده-مکزیک متوقف شدند.

برای در نظر گرفتن این اعداد، در تمام سال مالی 2020، اتباع این چهار کشور کمتر از 18000 نفر از مرزهای ج، غربی دستگیر شدند.

البته، محدودیت‌های همه‌گیر کووید-19 بر سفرهای بین‌المللی – قانونی و غیره – در نیمه دوم سال مالی 2020، تقریباً از مارس تا سپتامبر، تأثیر گذاشت. سال بسیار پرمخاطب‌تر سال مالی 2019 بود، زم، که مهاجرت غیرقانونی در مرز ج، غربی آنقدر بد بود که ،ت وقت ترامپ اعلام کرد “اورژانس مرزی”.

،ره برای اتباع آن چهار کشور که سال مالی در مرز ج، غربی مجموعاً 29202. به عبارت دیگر، ونزوئلایی‌ها، نیکاراگوئه‌ها، کوبایی‌ها و هائیتی‌ها در سال مالی 2022، 19 برابر بیشتر از سال مالی 2019 از مرزهای ج،ی ایالات متحده عبور ،د و تنها در سه ماه در سال مالی 2023، نزدیک به هفت برابر اتباع این چهار کشور. به طور غیرقانونی نسبت به کل سال مالی 2019 وارد شده است.

چرا بسیاری از این ملیت ها اکنون وارد می شوند. چرا اکنون تعداد زیادی از اتباع آن چهار کشور به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده می شوند؟

قرار است همه بیگانگ، که به طور غیرقانونی وارد می شوند، تحت دستور CDC صادر شده بر اساس ،وان 42 قانون ایالات متحده در پاسخ به همه گیری، ا،اج شوند. ا،اج، در این زمینه، مست،م موافقت ،ت مکزیک برای بازگرداندن اتباع کشورهای ثالث است. مکزی،یتی به طور فزاینده ای از پذیرش اتباع این چهار کشور خودداری کرده است و ،ت این موضوع را تحت فشار قرار نداده است.

حتی اگر DHS تحت یک دستور قانونی برای بازداشت همه افراد غیرقانونی است که ا،اج نشده اند، ،ت بایدن تا حد زیادی این دستورالعمل را نادیده گرفته است.

از نزدیک به 2.18 میلیون مهاجر غیرقانونی دستگیر شده در مرز ج، غربی تحت حاکمیت بایدن که تحت قانون مهاجرت و ملیت (INA) به جای ا،اج تحت ،وان 42 مورد رسیدگی قرار گرفتند، بیش از 1.8 میلیون به ایالات متحده آزاد شده اند.

در نتیجه، تعداد فزاینده‌ای از ونزوئلایی‌ها، نیکاراگوئه‌ای، هائیتی‌ها و کوبایی‌ها به سمت مرز ج، غربی سفر می‌کنند، کم و بیش امن با علم به اینکه ا،اج نخواهند شد، اما در عوض اجازه ورود به این کشور، زندگی در اینجا و به طور نامحدود کار کنند

طرح بایدن ،ت طرح خود را برای پاسخ به افزایش اتباع این چهار کشور در یک برگه اطلاعات کاخ سفید به تاریخ 5 ژانویه ارائه کرد.

این کشور یک برنامه دو ساله «آزادی مشروط» را برای حدا،ر 30000 شهروند این چهار کشور ماهانه اعلام کرد. آزادی مشروط در زمینه مهاجرت برخلاف آزادی مشروط در پرونده های جنایی است. برخلاف آزادی زودهنگام از حبس جنایی، آزادی مشروط مهاجرت یک مرجع محدود است که DHS می‌تواند از آن برای اجازه ورود بیگانگان غیرقانونی بدون پذیرش رسمی به کشور استفاده کند.

آزادی مشروط برای اتباع این چهار کشور تحت طرح بایدن برای دو سال خوب است، زم، که آن بیگانگان می توانند برای درخواست پناهندگی از USCIS استفاده کنند یا نه. بر اساس برگه اطلاعات کاخ سفید، مجوز استخدام نیز به همراه خواهد داشت، اما اینکه آیا به آن آزادگان مشروط به سادگی در هنگام ورود کارت کار اعطا می شود یا باید جداگانه برای این مزایا درخواست دهند.

این یک سوال منطقی است، زیرا برگه اطلاعات 5 ژانویه تاکید می کند که متقاضیان آزادی مشروط تحت این برنامه باید “حامی واجد شرایط” برای حمایت از آنها در این کشور داشته باشند.

توجه داشته باشید که پست‌های ثبت فدرال برای این برنامه در واقع به «حامیان مالی» اشاره نمی‌کنند. بلکه همانطور که در مورد نیکاراگوئه ای هابه ،وان مثال، DHS ادعا می کند که متقاضیان بالقوه «باید دارای یک حامی در ایالات متحده که با ارائه حمایت مالی مانند مسکن و سایر نیازها موافقت می کند. (تأکید اضافه شده است.)

مطابق با USCIS، حامیان می توانند «شهروند ایالات متحده، ملیت یا مقیم دائم قانونی باشند. داشتن وضعیت قانونی در ایالات متحده مانند TPS یا پناهندگی؛ یا مشروط یا دریافت کننده اقدام معوق یا DED باشد». به عبارت دیگر، آزاد شدگان امروز می توانند حامیان آزادی مشروط فردا باشند.

NBC News. این موضوع مرا به NBC News بازمی‌گرداند که گزارش می‌دهد «تعاملات بسیاری بی‌سر و صدا از طریق شفاهی و برنامه پیام‌رسان WhatsApp» بین آزادشدگان مشروط و حامیان احتمالی آنها انجام می‌شود.

قیمت‌های آن «معاملات» – پول‌هایی که بر اساس این رسانه باید توسط آزاد شدگان به حامیان پرداخت شود – «معمولاً از 8000 دلار تا 10000 دلار متغیر است، اما بسیاری از آنها کلاهبرداری هستند. من شوکه شدم

NBC News دو مورد از این کلاهبرداری ها را شرح می دهد:

در یکی از پست‌های فیس‌بوک، کاربری به نام «اسپانسر» می‌گوید: «ما به ازای هر نفر ۱۰ هزار دلار به ازای هر نفر از طریق Zelle از ایالات متحده یا به صورت نقدی در کوبا به اسپانسرها پیشنهاد می‌کنیم. 5 هزار پیش و 5 هزار در صورت آماده شدن مدارک، قبل از ، کوبا.

در پست دیگری که به ونزوئلایی‌ها ارائه می‌شود، شخصی خدمات خود را با بسته‌های «،یبی» تبلیغ می‌کند. سه گزینه وجود دارد که گرانترین آنها شامل حمایت مالی، تحویل گرفتن از فرودگاه و اقامت یک ماهه در خانه حامیان به مبلغ 8200 دلار است. در این پست “مالیات” گنجانده شده است.

به عبارت دیگر، غیرقانونی است کایاک، اوبر، و بید، همه به یکی تبدیل شدند. با توجه به این واقعیت که ترانزیت غیرقانونی به ایالات متحده، بنا به تعریف، همیشه یک کار جنایتکارانه است، ،ت بایدن یا نسبت به این واقعیت که چنین کلاهبرداری‌هایی تحت طرح آزادی مشروط خود گسترش می‌یابد، یا به طرز ،انه‌ای ساده‌اندیش بود.

به ،وان سازمان ملل توضیح داده است: “مهاجران قاچاق شده از مرز بین مکزیک و ایالات متحده حدود 2000 دلار می پردازند، در حالی که مهاجران خارج از مکزیک (و بنابراین نیاز به عبور از چندین مرز دارند) می توانند تا 10000 دلار بپردازند، همه اینها برای سفری پر از خطر و خطر. در آن گزارش سازمان ملل شرح داده شده است.

اگر با همان قیمت یا چند دلار بیشتر، یک ونزوئلایی، نیکاراگوئه ای، هائیتی یا کوبایی می توانست به یک مجرم دیگر برای حامی مالی مشروط، تحویل گرفتن از فرودگاه و مسکن پرداخت کند، همه اینها با ظاهری شبه قانونی و با مجوز کار کامل شده است، چرا آیا آنها زندگی خود را به یک قاچاقچی اعتماد می کنند؟

همان طور که به لطف سیاست های ،ت بایدن برای آزادی و حمل و نقل مهاجران غیرقانونی، مالیات دهندگان آمریکایی صدها میلیون دلار برای تکمیل توطئه های قاچاق ،ج می کنند، ،ت فدرال نیز از طریق سیاست های جدید آزادی مشروط خود مبالغ نامحدودی را برای ایجاد شرایط هزینه می کند. که تحت آن کلاهبرداران می توانند رشد کنند.

بدیهی است که ،ت قصد داشت حامیان آزادی مشروط را اعضای خانواده یا دوستان خود باشند، اما به ویژه حمایت مالی را به آن افراد محدود نکرد. در نتیجه، و به طور جدی – کاخ سفید فکر می کرد چه اتفاقی می افتد؟

توجه داشته باشید که 20 ایالت برای مسدود ، طرح آزادی مشروط ،ت (در تگزاس در مقابل DHS). ایالت‌ها استدلال می‌کنند که DHS فاقد صلاحیت استفاده از آزادی مشروط در این مورد است (که درست است)، اما دادگاه ممکن است بخواهد بداند که مجرمان با طرح بایدن جشن گرفته‌اند و حتی قبل از رسیدن به اینجا از آزادی مشروط‌های بالقوه سوء استفاده می‌شود. – یک واقعیت مربوط به اینکه آیا این برنامه “منافع عمومی قابل توجه” را فراهم می کند، که پیش نیاز اعطای آزادی مشروط است.

به‌جای بازی «Whac-A-Mole» با سیاست‌های مرزی‌اش و رشوه دادن به گروه کنونی اتباع ورودی غیرقانونی برای جلوگیری از موج مهاجرت، برای ،ت بسیار کارآمدتر، مؤثرتر و انس،‌تر خواهد بود که به سادگی قو،ن کنگره را اعمال کند. نوشته شده است. چرچیل احتمالاً هرگز نگفته‌اند که «آمریکایی‌ها همیشه کار درست را انجام می‌دهند، فقط پس از اینکه همه چیز را امتحان کنند»، اما در این مثال، این کار درست است.
منبع: https://cis.org/Arthur/NBC-Scammers-Target-WouldBe-Parolees