دسته‌ها
اخبار

EB-1C گرین کارت برای مدیران: فرآیند، الزامات، پیگیری


با وجود بسیاری از شرکت های بین المللی که در ایالات متحده تجارت می کنند، مدیران، مدیران و سایر پرسنل ارشد اغلب تصمیم می گیرند به طور دائم به ایالات متحده نقل مکان کنند تا با استفاده از کارت سبز EB-1C بر عملیات نظارت کنند. بسیاری از این افراد دریافت گرین کارت را برای به حداقل رساندن مسائلی می دانند که اغلب مربوط به تمدید وضعیت غیرمهاجرتی خود یا به دلیل این واقعیت است که می خواهند در ایالات متحده بمانند و شهروند شوند.

بر اساس این سناریو، کارت سبز EB-1C ممکن است بهترین گزینه باشد. با این حال، قبل از تصمیم گیری، همیشه توصیه می شود با وکیل مهاجرت خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که تصمیم درستی برای وضعیت خود می گیرید.

گرین کارت EB-1C چیست؟

اولین درخواست مهاجرت مبتنی بر اشتغال ترجیحی یا کارت سبز EB-1، یک دادخواست مبتنی بر اشتغال برای اقامت دائم است. EB-1C به طور خاص برای بیشتر طراحی شده است مدیران و مدیران خارجی ماهر و ماهر.

سالانه بیش از 40000 ویزای مهاجرتی برای اولین دسته اول تخصیص داده می شود.

دو راه برای به دست آوردن وضعیت EB-1C وجود دارد:

  1. اگر فرد قبلاً تحت وضعیت L-1A وارد ایالات متحده شده باشد، می تواند برای یک درخواست درخواست کند تنظیم وضعیت (AOS). کارفرمای آنها ممکن است از طرف آنها برای یک EB-1C درخواست کند که نشان دهد فرد یک پیشنهاد شغلی دائمی دارد قبل از ارائه درخواست تنظیم وضعیت I-485.
  2. اگر فرد خارج از ایالات متحده باشد، پردازش باید در خارج از کشور در کنسولگری ایالات متحده انجام شود. با این حال، به دلیل اینکه دادخواست به شدت مورد بررسی قرار می گیرد و نیاز به مدارک قابل توجهی دارد، این روش ترجیحی نیست. انتقال از وضعیت L-1A به EB-1C توصیه می شود.

یکی از مزایای عمده EB-1C و هر گرین کارت در اولویت اول این واقعیت است که برای دادخواست نیازی به گواهینامه کار PERM نیست. PERM جنبه‌ای از و، کار است که بسیاری از کارفرمایان کارت سبز مبتنی بر استخدام را م،م می‌کند تا فرآیند استخدام را طی کنند تا اطمینان حاصل شود که شما، ذینفع، هیچ شغلی را از کارگران واجد شرایط ایالات متحده نمی‌گیرید. همچنین کارفرمای شما را م،م می کند که دستمزد غالب برای موقعیت شما را با توجه به وضعیت و محل کار شما تعیین و پرداخت کند. بنابراین، عدم نیاز به PERM مزیت اصلی EB-1C است.

ا،امات کارت سبز EB-1C

برای اینکه کاندیدای دریافت گرین کارت EB-1C در نظر گرفته شود، نامزد و کارفرمایی که نامزد برای آن کار خواهد کرد باید شرایط خاصی را داشته باشد.

نامزد

  1. باید به مدت یک سال در سه سال گذشته قبل از درخواست توسط شرکت مادر، شرکت وابسته در خارج از کشور، شعبه یا شرکت تابعه کارفرمای ایالات متحده مشغول به کار شده باشد.
  2. باید به دنبال کار در ایالات متحده در یک موقعیت مدیریتی یا اجرایی با همان کارفرما، یک شرکت وابسته یا تابعه کارفرما باشید.

کارفرما

  1. باید با ایالات متحده تجارت کند.
  2. باید حداقل یک سال در ایالات متحده وجود داشته باشد.

فرآیند EB-1C چیست؟

فرآیند را می توان به چند مرحله ساده ت،یم کرد:

  • ابتدا باید پیشنهادی برای استخدام دائم و تمام وقت دریافت کنید.
  • سپس کارفرمای شما باید یک پرونده را تشکیل دهد I-140 درخواست مهاجرت با مرکز خدمات من، شما. USCIS اخیراً استفاده از آن را متوقف کرده است پرونده الکترونیکی میراث سیستم برای پنج فرم، از جمله I-140، بنابراین کارفرمای شما باید نسخه های چاپی را ارسال کند.
  • پس از تأیید دادخواست، شما و کارفرمایتان باید قبل از درخواست برای تنظیم وضعیت یا پردازش کنسولی منتظر بم،د تا تاریخ اولویت شما مشخص شود.

تاریخ های اولویت

هنگام درخواست برای گرین کارت، احتمالاً عبارت “تاریخ اولویت” را اغلب می شنوید. ساده ترین تعریف این است که تاریخ اولویت شما روزی است که USCIS دادخواست I-140 شما را دریافت می کند. برای توضیح، تاریخ اولویت شما 17 مرداد 1396 است.

شما باید تاریخ اولویت خود را با “تاریخ های اقدام نهایی” که در بولتن ماهانه ویزای و، امور خارجه مشاهده خواهید کرد، بررسی کنید. این تاریخ های اقدام نهایی بر اساس سطح ترجیحی کارت سبز و کشور مبدا متفاوت است. اگر افراد زیادی از یک کشور برای دریافت گرین کارت خاص درخواست دهند، تاریخ به عقب برمی گردد (یا پسرفت می کند). اگر افراد کافی درخواست نکنند، تاریخ به جلو می رود.

اگر می بینید که تاریخ اقدام نهایی برای EB-1C و کشور شما در 8 آگوست 2014 تعیین شده است، باید منتظر بم،د تا تاریخ اقدام نهایی بگذرد یا با تاریخ اولویت شما مطابقت داشته باشد. به خاطر داشته باشید که این بدان م،ا نیست که سه سال صبر کنید. تاریخ اقدام نهایی می تواند نوسان داشته باشد و گاهی اوقات می تواند بسیار سریع یا بسیار آهسته حرکت کند.

اگر تاریخ اقدام نهایی دسته شما در تاریخ 8 آگوست 2017 یا قبل از آن تنظیم شده باشد، یا اگر دسته فقط دارای یک “C” در آن باشد، می‌تو،د وضعیت خود را تنظیم کنید یا به محض اینکه دادخواست تایید می شود

تنظیم وضعیت در مقابل پردازش کنسولی

هنگامی که تاریخ اولویت شما جاری شد و I-140 شما تأیید شد، دو مسیر وجود دارد که می تو،د برای دریافت کارت سبز EB-1C خود انتخاب کنید.

اولین مورد تنظیم وضعیت است. این مسیر فقط برای ،، در دسترس است که در حال حاضر در ایالات متحده تحت وضعیت غیرمهاجر هستند (مانند H-1B، L-1، E-2، و غیره) و به سادگی باید وضعیت خود را از غیر مهاجر به مهاجر ارتقا دهند. برای انجام این کار، باید یک I-485 را به همراه هزینه مربوطه به USCIS ارسال کنید. پس از تایید، شما دارنده گرین کارت خواهید بود و USCIS کارت فیزیکی شما را ظرف مدت شش ماه برای شما پست خواهد کرد.
راه دوم از طریق پردازش کنسولی است. اگر قبلاً تحت وضعیت غیر مهاجر هستید، می تو،د بین تنظیم وضعیت و پردازش کنسولی یکی را انتخاب کنید. اگر خارج از ایالات متحده هستید، باید مراحل کنسولی را طی کنید. این شامل تعیین وقت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور خود می باشد. در قرار ملاقات خود، باید در یک مصاحبه انفرادی با یک افسر مهاجرت شرکت کنید تا مشخص شود که آیا پرونده شما قانونی است و آیا واقعاً واجد شرایط EB-1C خود هستید یا خیر. به خاطر داشته باشید که گرین کارت شما همچنان در این مرحله قابل رد است.

بهترین توصیه برای مصاحبه کنسولی شما این است که آرامش داشته باشید و حقیقت را بگویید. اگر پاسخ سؤالی را نمی‌د،د یا فکر می‌کنید که ممکن است افسر پاسخ شما را دوست نداشته باشد، بهتر است همیشه صادق باشید تا چیزی را بسازید یا حقیقت را تزئین کنید. در صورت کشف، عدم صداقت می‌تواند شما را از تلاش‌های بیشتر برای مهاجرت باز دارد، در حالی که بدترین اتفاقی که می‌تواند رخ دهد این است که ویزای فعلی شما رد شود. وکیل مهاجرت شما می تواند شما را در این فرآیند گام به گام راهنمایی کند تا مطمئن شود که بهترین شانس تایید را دارید.

اگر مصاحبه کنسولی شما به خوبی انجام شود، می تو،د به ،وان دارنده EB-1C وارد ایالات متحده شوید و گرین کارت شما برای شما پست می شود.

EB-1C در مقابل L-1A: تفاوت چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو این است که EB-1C یک ویزای مهاجرتی است در حالی که L-1A یک ویزای غیر مهاجرتی موقت است. حتی اگر وضعیت L-1A برای مزایای مهاجر در این دسته ا،امی نیست، اگر متقاضی مهاجر دارای وضعیت L-1A قبلی باشد، پرونده مهاجر برای EB-1C قوی تر خواهد بود.

زیر L-1A طبقه بندی غیر مهاجر، یک کارفرما در ایالات متحده می تواند یک مدیر یا مدیر اجرایی را از یکی از دفاتر بین المللی خود به یکی از دفاتر ایالات متحده خود منتقل کند. علاوه بر این، L-1A به یک کارفرمای خارجی اجازه می‌دهد تا یک مدیر یا مدیر اجرایی را برای ایجاد یک دفتر وابسته به ایالات متحده بفرستد، در صورتی که در حال حاضر وجود ندارد.

علیرغم شباهت های مورد نیاز، ورود به ایالات متحده تحت وضعیت L-1A ،وما بهترین راه برای رسیدن به وضعیت EB-1C نیست. زیرا یکی از ا،امات EB-1C این است که شما باید حداقل یک سال در شعبه خارجی این شرکت چند ملیتی در سه سال منتهی به درخواست EB-1C کار کرده باشید. اگر سه تا هفت سال گذشته را در ایالات متحده تحت وضعیت L-1A گذرانده باشید، تا زم، که به کشور خود سفر نکنید و حداقل یک سال در شعبه خارجی کار کنید، واجد شرایط دریافت EB-1C نخواهید بود.

زمان پردازش

USCIS به طور کلی پرونده ها را به ترتیبی که آنها را دریافت می کند پردازش می کند. به منظور سرعت بخشیدن به پرونده خود، با وکیل مهاجرت خود کار کنید تا مطمئن شوید اطلاعات شما صحیح، دقیق و کامل است.

معمولا طول می کشد شش ماه زمان پردازش برای دادخواست I-140 ویزای EB-1. بسیاری از مردم می پرسند که آیا پردازش برتر برای کارت سبز EB-1C در دسترس است یا خیر. در حالی که پردازش حق بیمه، گزینه پرداخت هزینه اضافی برای تسریع زمان رسیدگی به دادخواست شما تا 15 روز تقویمی، برای ا،ر گرین کارت هایی که از I-140 استفاده می کنند در دسترس است، اما برای EB-1C در دسترس نیست.

پردازش I-485 شما نیز حدود شش ماه طول می کشد، بنابراین می تو،د حداقل روی یک سال پردازش حساب کنید.

همچنین باید تاریخ اولویت خود را در نظر بگیرید. معمولاً تاریخ های اولین سطح اولویت در بولتن ویزا جاری است. با این حال، برای کشورهایی با جمعیت زیاد مانند هند و چین، تاریخ ممکن است گاهی اوقات به عقب برگردد و متقاضیان را م،م می کند تا برای رفتن به مرحله بعدی تا سال مالی بعدی صبر کنند. آ،ین بولتن ویزا را دنبال کنید تا ببینید تاریخ شما کجاست.

سوء استفاده از EB-1C

اخیراً توجه به این واقعیت جلب شده است که EB-1C می تواند به راحتی توسط شرکت های برون سپاری که مایل به استفاده از سیستم هستند مورد سوء استفاده قرار گیرد. از آنجایی که هیچ قانونی وجود ندارد که مدیر یا مدیر اجرایی را م،م به استثنایی یا خارق العاده کند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در یک آژانس خارج از کشور شغلی پیدا کنید که شما را در مسیر سریع برای یک موقعیت مدیریت قرار دهد. پس از یک سال مدیریت، واجد شرایط انتقال به ایالات متحده از طریق کارت سبز EB-1C خواهید بود.

مخالفان این روش ادعا می‌کنند که سایر گرین‌کارت‌ها در اولویت اول مست،م برجسته بودن یا داشتن دستاوردهای خارق‌العاده از متقاضی است که به ،وان مانعی برای ورود عمل می‌کند و گرین‌کارت‌ها را انحصاری‌تر و بهره‌برداری را دشوارتر می‌کند. در مقابل، EB-1C دارای ا،امات ساده ای است که باید اصلاح شوند تا منحصر به فرد باشد.

از آنجا که PERM مورد نیاز نیست، دستمزد رایج نیز اجباری نیست. بنابراین، شرکت‌های بی‌وجدان، کارمندان خود را به ایالات متحده منتقل می‌کنند تا با هزینه‌ای بسیار کمتر از آنچه کارگران آمریکایی می‌سازند، کار کنند، در نتیجه نیروی کار محلی را جابجا می‌کنند.

همچنین، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، افرادی که در ایالات متحده تحت وضعیت غیرمهاجر هستند، در مضیقه هستند، زیرا باید قبل از واجد شرایط بودن، به شعبه خارجی سفر کنند و به ،وان مدیر یا اجرایی به مدت یک سال کار کنند.

چندین درخواست برای تغییر ا،امات EB-1C یا حذف نام EB-1C به طور کلی به کنگره ارائه شده است، اگرچه هنوز اقدامی برای ایجاد تغییرات انجام نشده است.

چگونه می توانم دادخواست EB-1C گرین کارت خود را پیگیری کنم؟

به دلیل تمام زمان، پول و ت، که برای گرین کارت شما سرمایه گذاری شده است، تعجب آور نیست که بسیاری از متقاضیان علاقه مند به پیگیری سرمایه گذاری خود باشند. متأسفانه USCIS سیستم ردیابی ندارد که به شما امکان می دهد پیشرفت دادخواست خود را از نزدیک پیگیری کنید.

با این حال، وب‌سایت‌های خاصی وجود دارند که خدماتی را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهند با سایر متقاضیان در طول فرآیند آنها ارتباط برقرار کنید. با ایجاد یک حساب کاربری، می تو،د ببینید که تایید یا رد سایر دادخواست ها چقدر طول می کشد.


منبع: https://www.immi-usa.com/eb1c-green-card/