دسته‌ها
اخبار

DOL انکارهای PERM را بر اساس پاسخ به سؤال H.10-B – مؤسسه حقوقی مورتی بررسی می کند


17 آوریل 2023

و، کار ایالات متحده (DOL) موافقت کرده است که رد فرم ETA 9089، درخواست گواهی اشتغال دائم (گواهی نامه کار PERM) را بر اساس سوال H.10-B بررسی کند، که از کارفرمایان می خواهد شغل جایگزین قابل قبولی را که متقاضیان می توانند در آن شناسایی کنند. ،ب تجربه واجد شرایط قبلی پس از داوری متناقض طول، مدت پاسخ به سؤال H.10-B، دفتر گواهینامه کار خارجی DOL (OFLC) موافقت کرده است که بررسی ردهای PERM را صرفاً بر اساس پاسخ به این سؤال در اولویت قرار دهد.

بررسی اجمالی فرم 9089، سوال H.10-B

فرآیند PERM کارفرمایان را م،م می‌کند که حداقل ا،امات موقعیت دائمی ارائه شده به اتباع خارجی را برای آزمایش بازار کار برای متقاضیان واجد شرایط ایالات متحده شناسایی کنند. اگر یک موقعیت به تجربه قبلی نیاز دارد، کارفرما باید شغلی را که متقاضیان باید در آن تجربه ،ب کنند، مشخص کند. کارفرمایان معمولاً به تجربه در همان شغلی که شغل ارائه شده نیاز دارند. اگر کارفرمایی مایل به پذیرش تجربه در یک شغل جایگزین است، سؤال H.10-B فرم 9089 از کارفرمایان می‌خواهد که «[i]،وان شغلی شغل جایگزین قابل قبول را مشخص کنید.»

قضاوت متناقض اخیر DOL در مورد پاسخ به سوال H.10-B

OFLC DOL دستورالعملی درباره نحوه پاسخگویی کارفرمایان به سؤال H.10-B در ETA 9089 و درخواست‌های PERM قبلاً تأیید شده صادر نکرده است. با این حال، از پاییز 2022، انکارهای PERM مربوط به سوال H.10-B بدون هیچ توضیحی افزایش یافته است. این انکارها بسیاری از فرآیندهای PERM کارفرمایان را طول، کرده است و کارفرمایان را در مورد چگونگی پاسخ به سؤال H.10-B برای اطمینان از تأیید درخواست PERM دچار مشکل کرده است.

DOL با بررسی انکارها بر اساس پاسخ به سؤال H.10-B موافقت می کند

در 14 مارس 2023، OFLC DOL به داوری متناقض خود در مورد سؤال H.10-B اذعان کرد و موافقت کرد موارد خاصی را که صرفاً بر اساس پاسخ به سؤال H.10-B رد شده بود، بررسی کند. اگر کارفرمایان درخواستی برای بررسی مجدد (RFR) بر اساس رد H.10-B ارائه دهند، OFLC درخواست ها را بررسی می کند. اگر تنها دلیل رد پاسخ به سؤال H.10-B باشد، OFLC قضاوت خود در مورد PERM را در اولویت قرار می دهد و در صورت ،وم آن را تأیید می کند.

کارفرمای، که هنوز RFR را در مهلت 30 روزه رد H.10-B ثبت نکرده اند، ممکن است این کار را انجام دهند. نکته مهم این است که OFLC نشان داده است که به طور فعال ردهای PERM صادر شده در طول سال مالی 2023 برای این موضوع را بررسی می کند، حتی اگر مهلت معمول برای ارسال یک RFR گذشته باشد. علاوه بر این، OFLC نشان داده است که در حال توسعه راهنمایی در مورد چگونگی پاسخ به سوال H.10-B است که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.

نتیجه

رد PERM می تواند روند کارت سبز یک تبعه خارجی را به طور قابل توجهی به تاخیر بیندازد. تمایل DOL برای بررسی انکارها بر اساس پاسخ به سوال H.10-B PERM خبر خوشایند برای کارفرمایان و کارمندان است.

حق چاپ © 2023، مؤسسه حقوقی مورتی. تمامی حقوق محفوظ است


منبع: https://www.murthy.com/2023/04/17/dol-reviews-perm-denials-based-on-answers-to-question-h-10-b/