دسته‌ها
اخبار

DHS فرآیندهای جدیدی را برای کوبایی ها، هائیتی ها و نیکاراگوئه ای ها اجرا می کند و سقف را برای ونزوئلایی ها حذف می کند – اخبار داخلی – قانون مهاجرت


USCIS، 6 ژانویه 2023

“در 5 ژانویه 2023، و، امنیت داخلی (DHS) اعلام کرد راهی ایمن و قانونی برای واجد شرایط بودن کوبایی‌ها، هائیتی‌ها و نیکاراگوئه‌ای با حامیان مستقر در ایالات متحده برای سفر هوایی و اقامت موقت در ایالات متحده. افرادی که تحت این فرآیند جدید وارد می شوند نیز می توانند برای مجوز کار درخواست دهند. DHS همچنین از حذف سقف عددی برای فرآیند مشابه برای ونزوئلایی‌ها خبر داد که در اوایل سال جاری اعلام شد.

این فرآیند راهی قانونی و ساده برای واجد شرایط بودن اتباع کوبا، هائیتی و نیکاراگوئه که خارج از ایالات متحده هستند و فاقد مدارک ورود ایالات متحده به ایالات متحده هستند، فراهم می کند. از طریق یک فرآیند کاملاً آنلاین، افراد را می‌توان به‌صورت موردی برای مجوز قبلی برای سفر به ایالات متحده و درخواست یک دوره موقت آزادی مشروط تا دو سال در نظر گرفت، مشروط بر اینکه:

  • یک حامی در ایالات متحده داشته باشید که حمایت مالی و سایر موارد را ارائه دهد.
  • تحت بررسی و بررسی امنیتی قوی قرار بگیرید.
  • رعایت سایر معیارهای واجد شرایط بودن؛ و
  • اعمال مطلوب اختیار را تضمین کنید.

DHS اجرای این فرآیندهای جدید را برای کوبایی ها، هائیتی ها و نیکاراگوئه ای ها در 6 ژانویه 2023 آغاز خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند و شرایط واجد شرایط بودن، لطفاً به صفحه فرآیندها برای کوبایی ها، هائیتی ها، نیکاراگوئه ها و ونزوئلایی ها.

DHS قویاً کوبایی‌ها، هائیتی‌ها، نیکاراگوئه‌ای‌ها و ونزوئلایی‌هایی را که به دنبال ورود به ایالات متحده هستند و واجد شرایط دریافت ویزا نیستند و واجد شرایط دریافت ویزا نیستند، تشویق می‌کند تا از طریق این فرآیند وارد شوند، زیرا این امن‌ترین و مؤثرترین راه برای پیگیری اقامت موقت خواهد بود. در ایالات متحده. افراد فرآیند را به صورت الکترونیکی انجام می دهند و برای دسترسی به این فرآیند نباید به مرز نزدیک شوند.

افراد مستقر در ایالات متحده می توانند فوراً اعمال شوند فرم I-134A، درخواست آنلاین برای حامی بودن و اعلامیه حمایت مالی، از طرف اتباع نامبرده کوبا، هائیتی و نیکاراگوئه به ایالات متحده بیایند. ما همچنین به این روند در رابطه با ونزوئلایی ها ادامه می دهیم.

دسترسی به این فرآیندها رایگان است. نه حامی و نه ذینفع ایالات متحده م،م به پرداخت هزینه ای برای فرم I-134A یا مشارکت در این فرآیند به ،ت ایالات متحده نیستند. مراقب هرگونه کلاهبرداری یا سوء استفاده احتمالی توسط هر ،ی که درخواست پول در رابطه با درخواست برای این فرآیند می کند، باشید. بازدید کنید اجتناب از کلاهبرداری صفحه برای اطلاعات و منابع.”


منبع: https://www.lexisnexis.com/legalnewsroom/immigration/b/insidenews/posts/dhs-implements-new-processes-for-cubans-haitians-and-nicaraguans-and-eliminates-cap-for-venezuelans