دسته‌ها
اخبار

DHS سند حریم خصوصی را درباره ATD ها و داده هایی که آنها جمع آوری می کنند – با دو دهه تاخیر منتشر می کند


نوشته رائول پینتو و ربکا ولف از شورای مهاجرت آمریکا

و، امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) این را منتشر کرد ارزیابی تأثیر حریم خصوصی (PIA) برای اجرای برنامه های جایگزین برای بازداشت (ATD) توسط اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) در 17 مارس. برنامه های ATD به افراد غیرشهروندی در مراحل ا،اج این امکان را می دهد که با پیشرفت پرونده آنها در سیستم دادگاه مهاجرت به جای بازداشت، در جوامع خود باقی بمانند.

PIA – یک سند ،تی که مسائل بالقوه حفظ حریم خصوصی را برای همه فناوری‌های جدید یا تغییرات اساسی که اطلاعات شخصی قابل شناسایی را جمع‌آوری، استفاده، انتشار یا نگهداری می‌کند و نحوه برنامه‌ریزی آژانس‌ها برای کاهش این مشکلات را توصیف می‌کند – حاوی اطلاعات روشنگری درباره سه برنامه خاص ATD است که ICE اجرا شده است.

سه برنامه ATD عبارتند از:

  1. ظاهر نظارت فشرده – ISAP که از فناوری هایی مانند نظارت GPS، تأیید چهره و تشخیص صدا استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که شرکت کنندگان با شرایط انتشار مطابقت دارند.
  2. مدیریت پرونده جوانان – YACM که ICE آن را در سال 2023 در 16 شهر در سراسر کشور راه اندازی می کند تا اطمینان حاصل شود که افراد 18 و 19 ساله از شرایط آزادی پیروی می کنند. این به جوانان کمک می کند تا به خدمات اجتماعی (به جای استفاده از نظارت الکترونیکی) دسترسی پیدا کنند تا مطابقت با ا،امات گزارش دهی، جلسات دادگاه و احکام حذف را افزایش دهند.
  3. برنامه آزمایشی مدیریت پرونده – CMPP به دنبال ارائه خدمات داوطلبانه مدیریت پرونده به بزرگسالان بدون فناوری نظارت است. این شامل جهت گیری های قانونی، خدمات بهداشت رو،، و ارتباط با خدمات اجتماعی است که توسط سازمان های محلی و نهادهای ،تی محلی اداره می شود.

هر سه برنامه به افراد این امکان را می دهد که از ظلم بازداشت اجتناب کنند و با پیشرفت پرونده در کنار عزیزان خود بمانند. اما ATD ها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. آنها در معرض جمع آوری اطلاعات بسیار حساس توسط ICE بدون جایگزین های م،ی دار هستند، زیرا عدم موافقت با این شرایط می تواند منجر به بازداشت مهاجرت شود.

با توجه به خطرات ذاتی استفاده ICE از فناوری ردیابی، ISAP توجه عمومی گسترده ای را به خود جلب کرده است. قابل ذکر است که ISAP تقریباً دو دهه است که بخشی از دستگاه اجرای مهاجرت بوده است. در پایان سال گذشته، ثبت نام در ATD به اوج خود رسید بیش از 377000 نفر از لحاظ تاریخی، ICE از م،تورهای مچ پا برای ردیابی حرکات شرکت‌کنندگان استفاده می‌کند تا مطمئن شود که در قرارهای ملاقات مهمی مانند بررسی حضور در آژانس یا تاریخ دادگاه مهاجرت شرکت می‌کنند. اخیراً، آژانس شروع به استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند برای دستیابی به این هدف کرده است.

PIA ماهیت حساس داده های جمع آوری شده توسط این فرآیند را توصیف می کند. برای مثال، مدیران پرونده ATD، که اغلب کارمندان پیمانکاران ،تی هستند و نه افسران ICE، می‌توانند ع،‌ها و نمونه‌های چاپ صوتی افراد را جمع‌آوری کنند. بخشی از این اطلاعات سپس به پایگاه‌های اطلاعاتی ،تی منتقل می‌شود و در آنجا تا 75 سال ذخیره می‌شود. ISAP همچنین از شرکت‌کنندگان می‌خواهد که اطلاعاتی درباره اعضای خانواده و دوست، که ممکن است در زم، که ICE نتواند شرکت‌کنندگان را در یک زمان معین پیدا کند، با آنها تماس گرفته شود.

با این حال، PIA روش‌هایی را توضیح می‌دهد که ICE برای کاهش برخی نگر،‌ها تلاش کرده است. برای مثال، برنامه مورد استفاده شرکت‌کنندگان ISAP نباید به مدیران پرونده یا افسران ICE اجازه دسترسی به سایر ویژگی‌های تلفن شرکت‌کنندگان مانند اطلاعات مخاطبین یا ایمیل‌های آنها را بدهد. PIA همچنین ادعا می‌کند که ICE از عملکرد مکان‌یابی GPS برای ردیابی مداوم حرکات شرکت‌کنندگان در زمان واقعی استفاده نمی‌کند، بلکه مدیران پرونده زم، که شرکت‌کنندگان در مک، که شرایط انتشار را نقض می‌کند به سادگی مطلع می‌شوند.

یکی از توجیهات اصلی DHS برای جمع آوری این داده ها این است که شرکت کنندگان با ارائه این اطلاعات به آژانس موافقت می کنند. اما واقعاً وقتی تنها گزینه قابل قبول مواجهه با شرایط وحشتناک در یک بازداشتگاه ICE است، واقعاً چقدر توافق وجود دارد؟

توصیف PIA از ISAP همچنین سوالات جدی در مورد آنچه به شرکت کنندگان در هنگام ثبت نام گفته می شود ایجاد می کند. PIA هدف برنامه های ATD را “کاهش اصطکاک با فرآیند مهاجرت و ارائه و/یا تسهیل ارجاع و دسترسی به خدمات در جامعه” توصیف می کند. در حالی که YACMP و CMPP برای ارائه خدمات اجتماعی به شرکت کنندگان طراحی شده اند، ISAP قاطعانه در انجام این کار ش،ت می خورد. فقط زمان نشان خواهد داد که تمرکز YACMP و CMPP بر ارائه خدمات است یا فقط نظارت بر شرکت کنندگان.

PIA ،ت در مورد برنامه های ATD یک پیشرفت خوشایند است. PIA باید به ،وان ابزاری برای پاسخگویی ICE عمل کند، اما شفافیت بیشتری لازم است تا اطمینان حاصل شود که DHS به اه، خود عمل می کند زیرا آژانس برنامه ها را اجرا می کند.

ثبت شده تحت: جایگزین های بازداشت، و، امنیت داخلی، مهاجرت و اجرای گمرک


منبع: https://immigrationimpact.com/2023/04/06/dhs-publishes-privacy-do،ent-alternatives-to-detention/