دسته‌ها
اخبار

5 نکته برای جلوگیری از خطرات سفر با گرین کارت


اگر ،نان دائم مدرک معتبر و منقضی نشده ای از وضعیت خود نداشته باشند، ممکن است از ورود مجدد به ایالات متحده منع شوند. هر روز اتفاق می افتد. هنگامی که به دنبال ورود مجدد به ایالات متحده پس از سفر بین المللی گرین کارت هستید، باید یک کارت سبز معتبر و منقضی نشده در بندر ورودی ارائه دهید. یک افسر گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) کارت شما و سایر مدارک هویتی را که ارائه می دهید (به ،وان مثال گذرنامه، کارت شناسایی ملی خارجی، یا گواهینامه رانندگی ایالات متحده) بررسی می کند.

متأسفانه بسیاری از ،نین دائمی کارت های اقامت دائم خود را فراموش می کنند یا از نگهداری آنها غفلت می کنند. ساده ترین اشتباه فراموش ، تمدید گرین کارت است. بیشتر گرین کارت ها باید هر 10 سال یکبار تمدید شوند. اگر گرین کارت شما نیاز به تمدید یا تعویض دارد، از فرم I-90، درخواست جایگزینی کارت اقامت دائم استفاده کنید. زودتر برنامه ریزی کنید – زمان پردازش I-90 برای دریافت کارت جدید می تواند طول، باشد.

برخی از گرین کارت ها منقضی نمی شوند. از آنجایی که این کارت‌ها معمولاً در دهه 1970 صادر می‌شوند، کارت‌های قدیمی‌تر می‌توانند به مشکل دیگری کمک کنند. ع، های تاریخ دار یا کارت های آسیب دیده می تواند کار افسر CBP را دشوار کند. به یاد داشته باشید، ورود مجدد در بندر ورودی ایالات متحده به صلاحدید افسر CBP است. اگر افسر نتواند کارت را بخواند چون تحریف شده است یا ع، آنقدر قدیمی است که شما را نمی شناسند، احتمال ممانعت از ورود وجود دارد. این مسئولیت شماست که از خوانا و دقیق بودن کارت اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که با گرین کارت منقضی شده اجازه ورود مجدد به ایالات متحده را داشته باشید (اگر سفر کمتر از یک سال بود)، افسر ممکن است از شما بخواهد که علاوه بر هزینه تمدید گرین کارت، هزینه ورود مجدد بپردازید. این می تواند بسیار گران شود. علاوه بر این، تأخیر قابل توجهی ایجاد خواهد کرد و به طور بالقوه مشکلات حقوقی دیگری ایجاد خواهد کرد.
منبع: https://citizenpath.com/international-green-card-travel/