دسته‌ها
اخبار

3 تفاوت بین اقامت دائم کانادا در مقابل شهروند


اقامت دائم کانادا تابعیت کانادا

  • صفحه اصلی
  • وبلاگ
  • 3 تفاوت بین اقامت دائم کانادا در مقابل شهروند

مهاجرت به کاناداشهروندی کانادااقامت دائم کاناداکارت اقامت دائم کانادا

تاریخ انتشار: 13 مارس 2023


نویسنده: ربکا میجر

اغلب توسط تازه واردان احتمالی از ما می پرسند که تفاوت بین یک مقیم دائم کانادا در مقابل شهروند چیست. اقامت دائم به فردی اطلاق می شود که به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم کانادا را دریافت کرده است. مقیم دائم، شهروند کانادا نیست، بلکه یک کشور دیگر است.

ارزیابی رایگان

بسیاری از مهاجران احتمالی به کانادا علاقه مند به اخذ شهروندی کانادا هستند. اما قبل از اینکه بتو،د شهروند کانادا شوید، ابتدا باید مقیم دائم کانادا باشید. در واقع، نتیجه نهایی هر برنامه مهاجرتی کانادا (از جمله مسیرهای است، مانند PNPs یا مهاجرت کبک) اقامت دائم کانادا است.

پس از تبدیل شدن به یک اقامت دائم، به طور خودکار کارت اقامت دائم (PR) برای شما صادر می شود. کارت PR اساساً معادل کانادایی گرین کارت ایالات متحده است.

هنگامی که فردی اقامت دائم کانادا را دریافت می کند، دارای تعدادی حقوق از جمله:

  1. دسترسی به مزایای اجتماعی مشابه هر شهروند کانادایی، از جمله پوشش مراقبت های بهداشتی؛
  2. حق زندگی، کار، تحصیل در هر نقطه از کانادا؛
  3. حفاظت تحت قو،ن کانادا و کانادا منشور حقوق و آزادی ها;
  4. حق درخواست شهروندی کانادا.

قبل از اینکه شخصی بتواند شهروند شود، ابتدا باید مقیم دائم شود. در اینجا سه ​​تفاوت اصلی بین ،نان دائم کانادا در مقابل شهروندان آورده شده است:

1. امکان رای دادن یا کاندیداتوری

،نان دائم کانادا نیز در بسیاری از مسئولیت های اجتماعی شهروندی کانادا، مانند پرداخت مالیات و رعایت قو،ن کانادا سهیم هستند. در واقع، تنها دو کار وجود دارد که شهروندان کانادایی می توانند انجام دهند که مقیم دائم نمی توانند انجام دهند. ،نان دائمی کانادا نمی توانند رای دهند یا نامزد شوند. همچنین برخی از محدودیت‌ها برای ،نان دائمی که دارای مناصب ،تی خاصی هستند که نیاز به مجوز امنیتی در سطح بالا دارند، وجود دارد.

2. پاسپورت کانادا در مقابل کارت روابط عمومی

،نان دائم کانادا پاسپورت کانادایی دریافت نمی کنند. اگر ،نان دائمی بخواهند به خارج از کشور سفر کنند، می توانند این کار را با یک کارت PR معتبر یا با یک سند سفر اقامت دائم (PRTD) و پاسپورت خود از کشور تابعیت خود انجام دهند.

کارت های روابط عمومی دارای دوره اعتبار هستند، بنابراین باید به طور مرتب تمدید شوند. با این حال، اگر کارت PR شما منقضی شود، به طور خودکار وضعیت اقامت دائم خود را از دست نمی دهید. برای حفظ وضعیت اقامت دائم خود، باید شرایط اقامت خاصی را رعایت کنید.

3. امکان زندگی در خارج از کانادا

به ،وان یک مقیم دائم، اجازه دارید در خارج از کانادا زندگی کنید. با این حال، شما باید حداقل دو سال در یک دوره پنج ساله در کانادا زندگی کنید. اگر مدت بیشتری در خارج از کانادا زندگی کنید، ممکن است وضعیت خود را از دست بدهید. هر چند استثنائات وجود دارد. به ،وان مثال، زم، که در خارج از کانادا سپری می شود در حالی که همسر یا شریک زندگی مش،، یا والدینی که شهروند کانادا هستند را می توان برای اقامت حساب کرد. همچنین اگر یک ،ب و کار کانادایی به موقعیتی در خارج از کانادا منصوب شده اید، می تو،د زمان سپری شده در خارج از کشور را نیز بشمارید.

حتی اگر نتو،د شرایط اقامت را برآورده کنید، به طور خودکار وضعیت اقامت دائم را از دست نمی دهید. شما فقط در صورتی می تو،د وضعیت خود را از دست بدهید که مراحل رسمی را طی کنید.

،نان دائمی می توانند پس از احراز شرایط اقامت خاص برای شهروندی درخواست دهند. به ،وان یک شهروند کانادایی، آنها می توانند برای پاسپورت کانادایی درخواست دهند و می توانند آزادانه در سیاست های کانادا شرکت کنند. در واقع، هیچ تفاوتی بین شهروندان دارای تابعیت و شهروندان متولد شده در کانادا وجود ندارد.

به غیر از توانایی شرکت در سیاست کانادا، مهمترین تفاوت بین مقیم دائم و شهروند این است که اقامت دائم باید حفظ شود. هنگامی که شهروند کانادا هستید، برای حفظ شهروندی خود نیازی به انجام کاری ندارید. تنها در صورتی می تو،د تابعیت کانادایی خود را از دست بدهید که بخواهید آن را ، کنید.

برای ،ب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت دائم یا شهروندی کانادا، با یک وکیل مهاجرت واجد شرایط در Ca،im تماس بگیرید. مهاجرت به کانادا بدون کمک می تواند مشکل باشد و یک وکیل مهاجرت واجد شرایط می تواند به شما کمک کند تا همه انتخاب های درست را انجام دهید و مسیر را برای یک نتیجه موفق هموار کند!

شروع کنید


منبع: https://www.ca،im.com/blog/ca،ian-citizen،p-permanent-residence-differences/