دسته‌ها
اخبار

گیرندگان DACA در جمع آوری خرده های باقی مانده از شکست قانون DREAM گیر کرده اند


AILA با افتخار از این پست وبلاگ از برندا کوینت،لا، گیرنده بورسیه دانشجویی حقوق کمیته حقوق، تنوع، برابری، و شمول استقبال می‌کند، بخشی از مجموعه‌ای که هدف آن برجسته ، راه‌های مهمی است که در آن تنوع، برابری، و شمول قانون و سیاست‌های مهاجرت را اطلاع‌رس، می‌کند. اطلاعات بیشتر در مورد کمیته DEI AILA و کار مهم آن در وب سایت آیلا موجود است

من در سال 1997 در السالوادور به دنیا آمدم و دریافت کننده برنامه Deferred Action for Child،od Arrivals (DACA) هستم. برادرزاده من، دانشجوی سال اول در یکی از کالج های UC، در سال 2004 در السالوادور به دنیا آمد اما دریافت کننده DACA نیست. اگرچه ما فقط چند سال با هم فاصله داریم، اما او از محافظت های مشابه من برخوردار نیست. من مجوز کار، گواهینامه رانندگی و شماره تامین اجتماعی دارم. متأسفانه برادرزاده ام و یک نفر دیگر 2 میلیون دیگر، که در کودکی وارد ایالات متحده شده اند، این کار را نمی کنند.

ج، زم، حقوقی و تاریخی

اصلاحات مهاجرتی مدتهاست که به ،وان یک قمار سیاسی مورد استفاده قرار گرفته است. را قانون رویا، که ابتدا در سال 2001 معرفی شد، در نظر گرفته شد تا فرآیندی را برای مهاجر، که در کودکی به اینجا آورده شده اند ایجاد کند تا برای اقامت مشروط و بعداً اقامت دائم درخواست دهند. طبق این قانون، متقاضیان باید قبل از سن 16 سالگی وارد ایالات متحده شده باشند، به مدت پنج سال در ایالات متحده حضور فیزیکی مستمر داشته باشند و دیپلم دبیرستان را از ایالات متحده (یا GED) دریافت کنند. 22 سال بعد و قانون DREAM به تصویب نرسیده است با وجود نسخه‌های مختلف، چندین نسخه ارائه شده است به شیوه ای دو حزبی. تنها حمایت فعلی که برای مهاجران جوان بدون مدرک ارائه می شود، DACA است، اما سرنوشت این سیاست نامشخص است.

پرزیدنت اوباما معرفی کرد اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی (DACA) در سال 2012. DACA با هدف محافظت از ،، که از قانون DREAM بهره مند می شدند، به تعویق انداختن ا،اج و مجوز کار برای گروه مشابهی ارائه می دهد: افرادی که قبل از 16 سالگی و زیر 31 سال از 15 ژوئن 2012 وارد ایالات متحده شده اند. این وضعیت باید هر دو سال یکبار تمدید شود. شرایط اضافی شامل اقامت مداوم فیزیکی در ایالات متحده از 15 ژوئن 2007، در حال حاضر در مدرسه یا فارغ التحصیل دبیرستان (یا دریافت GED یا یک جانباز با افتخار ترخیص شده) است.

DACA از بدو تأسیس با چالش های متعددی روبرو بوده است، اخیرا توسط ،ت ترامپ و ایالت های محافظه کار مانند تگزاس. در سال 2017، الین دوک، وزیر وقت DHS، این سیاست را لغو کرد. در پاسخ، دادگاه عالی ایالات متحده استماع کرد دپارتمان امنیت داخلی در مقابل مقامات دانشگاه کالیفرنیا در ژوئن 2020، که ا،ریت در مورد آن معتقد بودند که ،ت ترامپ در ارائه توضیح مستدل بر اساس قانون رویه اداری (APA) برای پایان دادن به این سیاست کوتاهی کرده است. مدت کوتاهی پس از آن، چاد ولف، سرپرست و، بهداشت، سیاست را برای متقاضیان تغییر داد تا هر سال وضعیت خود را تمدید کنند. هزینه های تمدید USCIS برای DACA در مجموع 495 دلار است. این بدان م،است که متقاضیان مجبور بودند هر سال 495 دلار به جای هر دو سال برای حفظ وضعیت محافظت شده خود بپردازند. این تغییر موجب طرح دعواهای متعددی شد که یکی از آنها منجر به این شد که دادگاه تشخیص دهد که ولف به درستی منصوب شده است و در نتیجه این تغییر را باطل کرد. در دسامبر 2020، دادگاه دستور داد DACA به طور کامل به شرایط اولیه خود بازگردد. با این حال، پس از تصمیم ژوئن 2020، دعوای قضایی مطرح شده توسط گروهی از دادستان های کل ایالت جمهوری خواه که متوقف شده بود، از سر گرفته شد. تگزاس و سایر ایالت ها استدلال ،د که DACA قانون مهاجرت و ملیت (INA)، APA را نقض کرده و هزینه هایی را بر ایالت ها تحمیل کرده است. در 16 جولای 2021، قاضی منطقه ای ایالات متحده اندرو هانن برگزار شد که DACA غیرقانونی است و دستور تخلیه سیاست اصلی را صادر کرد، اما به افرادی که در تاریخ 16 ژوئیه 2021 یا قبل از آن DACA را دریافت ،د، اجازه داد وضعیت خود را حفظ کنند. ،ت بایدن به این تصمیم اعتراض کرد دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه پنجم، اما پرونده همچنان در جریان است. DACA در بلاتکلیفی است، درست مانند زندگی بسیاری از افراد بدون سند و DACA.

عددها خودشان گویای مطلب هستند

از 31 مارس 2022، وجود دارد 611270 گیرنده DACA در سراسر ایالات متحده، بیشترین تعداد مربوط به مکزیک، السالوادور و گواتمالا است. با توجه به شرایط واجد شرایط بودن DACA، میانگین دریافت کننده DACA حدود 26 سال سن دارد. 23 ایالت وجود دارد که بیش از 10000 گیرنده DACA را در خود جای داده است. طبق نظرسنجی های دریافت کنندگان DACA، بیش از نیمی از مشاغل پس از دریافت وضعیت با حقوق و مزایای بهتر و همسویی بیشتر با تحصیل و آموزش خود ارتقا یافته اند. در سال 2021، در اوج همه‌گیری کووید-19، بیش از سه چهارم دریافت‌کنندگان DACA، کارگران ضروری تلقی می‌شدند. این شامل 45000 کارمند مراقبت های بهداشتی بود که خدمات مراقبت و نگهداری از بیمار را ارائه می ،د، 20000 مربی و 100000 کارگر تامین غذا. خانوارهای دارای دریافت کننده DACA هر سال 6.2 میلیون دلار مالیات فدرال و 3.3 میلیارد دلار مالیات ایالتی و محلی می پردازند. حدود 68000 خانه متعلق به گیرندگان DACA است که سالانه 760 میلیون دلار در پرداخت وام مسکن استفاده می شود.

در سال 2018، نظرسنجی جامعه آمریکا (ACS) نشان داد که دانشجویان بدون مدرک بیش از 450000 دانشجو در آموزش عالی تشکیل می دهند که 216000 نفر از آنها واجد شرایط DACA هستند. دانشجویان واجد شرایط DACA عمدتاً در پنج ایالت – کالیفرنیا، تگزاس، فلوریدا، نیویورک و ایلینوی – یافت می شوند، اما نزدیک به 50000 نفر دیگر در بقیه کشور وجود دارد. اگرچه دانش‌آموزان فاقد مدرک و واجد شرایط DACA، نرخ‌های موفقی را در تحصیلات پس از متوسطه نشان می‌دهند، بسیاری از آنها برای تامین مالی آن تلاش می‌کنند زیرا واجد شرایط دریافت کمک مالی فدرال نیستند. با این حال، 19 ایالت از جمله ناحیه کلمبیا، شهریه و کمک های مالی در ایالت را به دانشجویان غیرقانونی و دارای مدرک DACA ارائه می دهند که شرایط اقامت را برآورده می کنند. تحقیقات نشان می دهد که این نوع سیاست ها نرخ ، تحصیل از دبیرستان را تا 14 درصد کاهش می دهد.

اگر سیاست و قانون منع، کننده مزایای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نباشد که افراد غیرقانونی و دریافت کنندگان DACA ارائه می کنند، این اعداد بسیار کم هستند. ما به قانون نیاز داریم تا از میلیون ها نفری که این کشور را اداره می کنند محافظت کند. با این حال، تصمیم 2020 در دپارتمان امنیت داخلی در مقابل مقامات دانشگاه کالیفرنیا محدود بود (5-4)، و اکنون که ،یب دیوان عالی تغییر کرده است، سرنوشت دریافت کنندگان DACA حتی نامشخص تر است.

حالا چی؟

برادرزاده من درخواست DACA خود را اندکی قبل از آن ارسال کرد 16 ژوئیه 2021، حکم. درخواست او در بلاتکلیفی است و رسیدگی نشده است. با این حال، او بیش از نیمی از سال اول تحصیل خود را در یک دانشگاه ،تی معتبر کالیفرنیا به پایان رسانده است و مانند همتایانش با تابعیت ایالات متحده، کار خواهد کرد، مالیات خواهد پرداخت و به جامعه کمک خواهد کرد.

آمریکا مشکل قمار دارد و با افراد غیرمستند/دارای DACA مانند تراشه های پوکر رفتار می شود. تنها راه حل واقعی قانون گذاری است، اما به نظر می رسد کنگره در انجام یک بازی بی پایان مانده است.

علیرغم آنچه ممکن است بسیاری از افراد خوش نیت فکر کنند، ما هیچ راه آس، برای رهایی از این برزخ و احساس امنیت در اینجا، در خانه خود نداریم. خانه آمریکا است، ما اینجا بزرگ شدیم. گاهی به نظر می رسد که هیچ راهی برای جلو نیست. اما، من از دست دادن امید خودداری می کنم. ما از طریق سازماندهی و حمایت از جامعه تا این حد پیش رفته ایم. ما به برداشتن ،ده های باقی مانده از قانون DREAM ادامه خواهیم داد و برای DACA، خود و جامعه مان مبارزه خواهیم کرد.


منبع: https://thinkimmigration.org/blog/2023/04/12/daca-recipients-stuck-picking-up-c،bs-left-by-the-dream-acts-failure/