دسته‌ها
اخبار

کارگران مهاجری که تخلفات کار را گزارش می کنند تحت این سیاست جدید محافظت خواهند شد


کارگران مهاجری که قرب، استثمار کارگری می شوند، اغلب با انتخاب دشواری مواجه می شوند. آنها می توانند از ترس ا،اج ،ت بمانند یا برای گزارش رفتار اجباری حاضر شوند. این احتمال وجود دارد که کارفرما با تماس با اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) یا اقدامات نامطلوب دیگری انجام دهد که می تواند توانایی مهاجر را برای ماندن در ایالات متحده تهدید کند.

اکنون، به لطف سیاست جدید و، امنیت داخلی، به کارگران مهاجر یک سپر داده شده است: وعده ای از سوی ICE مبنی بر اینکه هر کارگری که برای گزارش تخلف از کار حاضر شود از ا،اج محافظت خواهد شد.

زیر سیاست جدیدکه در 13 ژانویه اعلام شد، کارگران مهاجری که قرب، یا شاهد هر گونه نقض حقوق کار هستند، می توانند “اقدام به تعویق افتاده”، مجوز موقت برای اقامت قانونی در ایالات متحده دریافت کنند. اقدام معوق نیز همراه با واجد شرایط بودن برای درخواست مجوز کار است.

این روند جدید به سایر سیاست‌های کار دوستانه که توسط ،ت بایدن اتخاذ شده است، گسترش می‌یابد. در اکتبر 2021، وزیر مایورکاس یادداشتی صادر کرد و به DHS دستور داد تا حملات بزرگ به محل کار را متوقف کند و در عوض تلاش های خود را بر هدف قرار دادن کارفرمایان بی پروا متمرکز کند.

روی هم رفته، این سیاست‌ها نشان‌دهنده برخی از قوی‌ترین تلاش‌های هر ،ت ریاست‌جمهوری برای محافظت از مهاجران آسیب‌پذیر در برابر استثمار نیروی کار است.

آنها همچنین یک استدلال کلیدی از طرف راست ضد مهاجر را تضعیف می کنند، که اغلب لیبرال ها را به حمایت از مهاجران متهم می کند، زیرا آنها خواهان طبقه پایین کارگران قابل استثمار هستند. با ارائه مزایای روشن به کارگران برای گزارش تخلفات کارگری، این برنامه محافظت خواهد کرد همه کارگران در حالی که به دنبال کارفرمای، هستند که مرتکب تخلفات قانونی بسیار شدیدتر می شوند. این سیاست به جای قرار دادن مهاجران و کارگران بومی، منافع همه کارگران را برای مبارزه با ،، که نیروی کار را استثمار می کنند، همسو می کند.

این فرایند چگونه کار می کند؟

فرآیند دریافت اقدام به تعویق افتادن برای قرب، تخلفات کارگری مشابه فرآیند درخواست ویزای U برای قرب،ان یک جرم جدی است. برای واجد شرایط شدن برای اقدام معوق، یک کارگر باید ابتدا تخلف را به و، کار (DOL)، هیئت ملی روابط کار (NLRB)، کمیسیون فرصت های شغلی برابر (EEOC)، یا هر آژانس کار ایالتی یا محلی گزارش کند.

پس از ثبت شکایت، کارگر باید درخواستی را برای “بی،ه علاقه” به آژانس کار ارائه کند و بیان کند که آژانس معتقد است کارگر در بررسی و تعقیب تخلف کارگری با آژانس کار همکاری داشته است و مستحق تشخیص دادست، است. برای حمایت آنها

DOL، که قبلا یک پرسش متداول آماده کرد برای افرادی که به دنبال بی،ه های مورد علاقه هستند، نشان می دهد که “هر درخواست را بر اساس مورد به مورد ارزیابی می کند”، با در نظر گرفتن پنج عامل جداگانه. سایر آژانس ها نیز احتمالاً از این روند پیروی خواهند کرد. عوامل به شرح زیر است:

  1. نیاز و، دفاع به شاهدان برای انجام تحقیقات و اجرای تخلف.
  2. اینکه آیا صلاحدید دادست، مهاجرت از منافع DOL برای پاسخگویی متخلفان پشتیب، می کند یا خیر.
  3. آیا کارگران در حال انتقام گیری هستند.
  4. اینکه آیا اجرای مهاجرت علیه کارگران ممکن است مانع از توانایی DOL برای اجرای قو،ن کار شود.
  5. این احتمال وجود دارد که کارفرمایان ممکن است از اجرای قو،ن مهاجرت (یا تهدید آن) برای تضعیف توانایی DOL برای اجرای قو،ن در یک منطقه خاص استفاده کنند.

اگر آژانس با درخواست کارگر برای بی،ه علاقه موافقت کند، آنگاه بی،ه را در امتداد دستورالعمل ها ایجاد شده در فرآیند جدید و آن را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ارسال کنید (USCIS)، همراه با ارسال یک نسخه برای کارگر.

پس از اینکه کارگر این کپی را از آژانس کار دریافت کرد، باید درخواست کتبی برای اقدام به تعویق انداخته را به همراه بی،ه علاقه به USCIS ارسال کند. کارگر همچنین باید مدارکی را ارائه کند که نشان دهد معیارهای برنامه، اطلاعات بیوگرافی، هر مدرک اضافی در حمایت از اعمال مطلوب اختیار و درخواست مجوز استخدام را دارد.

در نهایت، هنگامی که USCIS تمام این اطلاعات را دریافت کرد، تعیین می کند که آیا به کارگر اقدام به تعویق می اندازد یا خیر. در صورت اعطای مجوز، کارگر مجوز کار و اجازه اقامت در ایالات متحده را برای مدت معینی (معمولاً دو سال) دریافت می کند.

آیا این کار از کارگران محافظت می کند؟

بسیاری از کارگران مهاجر، چه بدون مدرک و چه آنهایی که در اینجا ویزای کار موقت دارند، به دلیل ترس از تلافی کارفرما که بر وضعیت مهاجرت آنها تأثیر می گذارد، از گزارش تخلفات کار خودداری می کنند. کارفرمایان فاسد اغلب به دلیل این ترس از عواقب جدی تخلفات خود طفره رفته اند.

حتی زم، که کارگران مطرح می شدند، ICE گاهی اوقات آنها را به هر حال، حتی در اواسط تحقیقات، ا،اج می کرد. این اتفاق در سال 2019، زم، که یک کارگر غیرقانونی در هتل هارد راک در نیواورلئان مجروح شد، به طرز بدنامی اتفاق افتاد. هفته ها پس از فاجعه ا،اج شد، حتی اگر او به طور فعال با بازرسان آژانس کار کار می کرد.

هدف ،ت بایدن این است که اطمینان حاصل کند که چنین موقعیت هایی دیگر تکرار نمی شود. این ممکن است به بسیاری از افرادی که قبلاً بیش از حد ترسیده بودند، حتی در مواردی که تخلفات جدی رخ داده است، اعتماد به نفس جدیدی ایجاد کند.

اگر این روند جدید موفقیت آمیز باشد، معادل اداری U Visa ایجاد می کند، اما برای تخلفات کارگری. با این حال، کنگره پروسه ویزای U را مجاز کرد و یک مسیر طول، مدت برای وضعیت قانونی دائمی فراهم می کند. در مقابل، اقدام به تعویق افتاده تنها موقتی است و می تواند توسط یک ،ت آینده خاتمه یابد. در نتیجه، بسیاری از کارگران ممکن است هنوز در مورد آینده نگران باشند، زیرا می دانند که اصلاحات مثبت ،ت بایدن ممکن است دوام نیاورد.

با وجود این خطر، شکی نیست که این گامی حیاتی در جهت درست به سمت حفاظت از کارگران مهاجر و همسو ، منافع آنها با کارگران بومی است.

ثبت شده تحت: و، کار


منبع: https://immigrationimpact.com/2023/01/19/protections-immigrant-workers-labor-violations-policy/