دسته‌ها
اخبار

کارهایی که می توانید و نمی توانید در ویزای بازدید کننده انجام دهید – Canadim


بازدید از کانادا

 • صفحه اصلی
 • وبلاگ
 • کارهایی که در ویزای ویزیتور می تو،د انجام دهید و نمی تو،د انجام دهید

کانادامهاجرت به کاناداویزای توریستی کاناداویزای بازدید کننده کانادا

تاریخ انتشار: 20 مارس 2023


نویسنده: ربکا میجر

همه افراد غیر از شهروندان کانادایی و مقیم دائم باید برای ورود به کانادا برای کار یا تحصیل ویزای اقامت موقت درخواست داده و دریافت کنند. اگر فقط می خواهید از کانادا دیدن کنید، باید برای ویزای بازدید کننده یا توریستی درخواست دهید مگر اینکه از کشوری معاف از ویزا باشید.

در حالی که مجوزهای کار و تحصیل برای انجام یا انجام فعالیت های خاص در کانادا صادر می شود، ویزای بازدید کننده دامنه وسیع تری دارد. با این حال، این بدان م،ا نیست که هیچ محدودیتی در مورد کارهایی که می تو،د و نمی تو،د به ،وان یک بازدید کننده در کانادا انجام دهید وجود ندارد.

ارزیابی رایگان

تو می تو،…

ورود و اقامت در کانادا

اولا و مهمتر از همه، ویزای بازدید کننده به شما اجازه ورود به کانادا را می دهد. پس از ورود به کانادا، ویزای بازدیدکننده شما به شما وضعیت قانونی موقتی می دهد تا در هر جایی که می خواهید در کانادا زندگی کنید یا سفر کنید. البته به خاطر داشته باشید که این وضعیت موقتی است. ویزای بازدید کننده را می توان برای دوره های حدا،ر شش ماهه صادر کرد. مدت اعتبار دقیق ویزای شما توسط افسری که ویزا را صادر می کند تعیین می شود. پس از اتمام دوره اعتبار، ویزای شما منقضی می شود و وضعیت قانونی خود را به ،وان یک بازدید کننده در کانادا از دست خواهید داد.

ترانزیت از طریق کانادا

اگر کانادا مقصد شما نیست، اما باید از طریق کانادا سفر کنید تا به هر جایی که می‌روید برسید، ممکن است همچنان نیاز به درخواست ویزای بازدیدکننده کانادا داشته باشید.

جستجوی کار در کانادا

در حالی که ویزای بازدیدکننده قرار نیست به ،وان وسیله ای برای یافتن کار در کانادا استفاده شود، دارندگان ویزای بازدیدکننده نه صراحتاً از جستجوی کار در زم، که در کانادا هستند منع شده اند. در واقع، کارفرمایان کانادایی اغلب ترجیح می دهند قبل از استخدام نامزدها، شخصاً آنها را ملاقات کنند، بنابراین جستجوی کار از داخل کانادا ممکن است مؤثرتر از تلاش برای یافتن شغل در خارج از کشور باشد. با این حال، اگر زم، که در ویزای بازدیدکننده هستید، جستجوی کار را انتخاب می‌کنید، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. هرگز دلیل سفر به کانادا را از یک افسر مهاجرت پنهان یا جعل نکنید.
 2. از شما انتظار می رود که بدون در نظر گرفتن نتیجه جستجوی کار، زم، که ویزای بازدیدکننده شما منقضی می شود، قصد خود را برای بازگشت به کشور خود ثابت کنید.
 3. از شما انتظار می رود که ثابت کنید بدون مجوز کار معتبر در کانادا کار نخواهید کرد.

به یک دوره کوتاه مدت در کانادا بپیوندید

به طور معمول، برای واجد شرایط بودن برای تحصیل در کانادا باید مجوز تحصیل دریافت کنید. با این حال، استثنائات نادری وجود دارد که به شما امکان می دهد در صورت داشتن شرایط زیر با ویزای بازدیدکننده در کانادا تحصیل کنید:

 1. مدرسه ارائه دهنده دوره است نه یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI).
 2. طول دوره یا برنامه کمتر از شش ماه است.
 3. این دوره بخشی از یک برنامه طول، تر نیست.
 4. شما دوره را قبل از انقضای ویزای بازدید کننده خود تکمیل خواهید کرد.

برای تمدید اقامت خود در کانادا اقدام کنید

ویزای بازدید کننده حدا،ر تا شش ماه صادر می شود. با این حال، اگر می خواهید اقامت خود را بیش از مدت اعتبار اولیه ویزای خود تمدید کنید، می تو،د برای تمدید درخواست دهید. صدور یا عدم صدور تمدید و مدت اعتبار تمدید به صلاحدید افسر مهاجرت است که درخواست شما را بررسی می کند.

انجام فعالیت های تجاری

در حالی که به طور کلی برای کار در کانادا به مجوز کار نیاز دارید، می تو،د برخی از فعالیت های تجاری را در حین ویزای بازدید کننده انجام دهید، البته تا زم، که مستقیماً وارد بازار کار کانادا نشوید. به ،وان مثال، شما می تو،د:

 1. برای یک تجارت خارجی از مشاغل کانادایی کالا یا خدمات ب،ید.
 2. از یک سایت تجاری دیدن کنید.
 3. آموزش برای استفاده از محصول، فروش یا سایر عملکردهای تجاری تحت دعوت از یک تجارت کانادایی دریافت کنید.
 4. برای شروع و انعقاد یک معامله تجاری با افراد ملاقات و تعامل داشته باشید.

برای مجوز کار اقدام کنید

معمولاً بازدیدکنندگان در زم، که در کانادا هستند حق درخواست مجوز کار را ندارند. با این حال الف اقدام موقت اعتبار تا پایان فوریه 2025، این امکان را برای بازدیدکنندگ، که در هنگام اقامت در کانادا یک پیشنهاد شغلی معتبر دریافت می‌کنند، می‌دهد تا در زم، که در کانادا با ویزای بازدیدکننده هستند، برای دریافت مجوز کار اقدام کنند.

قبل از این تغییر خط‌مشی موقت، افرادی که برای کار در کانادا درخواست می‌کنند معمولاً باید قبل از آمدن به کانادا برای مجوز کار اولیه خود اقدام کنند. اگر زم، که برای مجوز کار تایید شده بودند با وضعیت بازدید کننده در کانادا بودند، باید کانادا را ، کنند تا مجوز کارشان صادر شود. با وجود این سیاست، ،وج از کانادا ضروری نیست.

تو نمی تو،…

ماندگاری دائمی

ویزای بازدید کننده به شما اجازه ورود به کانادا را می دهد و به شما می دهد موقت وضعیت حقوقی در کشور با این حال، شما فقط تا زم، که ویزای شما معتبر است، این وضعیت را حفظ می کنید. شما نمی تو،د به طور قانونی با ویزای بازدید کننده ای که دیگر معتبر نیست در کانادا بم،د.

کار در کانادا

برای کار در کانادا به یک مجوز کار معتبر نیاز دارید. ویزای بازدید کننده به شما اجازه کار در این کشور را نمی دهد. بنابراین، باید مطمئن شوید که در طول اقامت خود به ،وان بازدیدکننده، در هیچ فعالیت تجاری که مستقیماً وارد بازار کار کانادا می شوید، شرکت نمی کنید.

تحصیل در کانادا

به ،وان دارنده ویزای بازدید کننده، نمی تو،د در کانادا تحصیل کنید مگر با شرایط خاص ذکر شده در بالا. در سایر موارد، برای تحصیل قانونی در کانادا به مجوز تحصیل نیاز دارید.

برای مجوز تحصیل اقدام کنید

شما نمی تو،د برای مجوز تحصیل از داخل کانادا بر اساس وضعیت خود به ،وان یک بازدید کننده درخواست دهید. پس از بازگشت به کشور خود باید فرآیند ویزای تحصیلی را آغاز کنید. یکی از استثناهای این قانون که به بازدیدکننده اجازه می‌دهد از داخل کانادا برای مجوز تحصیل درخواست کند، این است که یکی از اعضای خانواده‌اش دارای مجوز تحصیل یا کار معتبر کانادا باشد.

آیا می خواهید به طور دائم به کانادا بیایید؟ ارزیابی آنلاین رایگان ما را برای کشف گزینه های خود تکمیل کنید!

شروع کنید


منبع: https://www.ca،im.com/blog/visiting-ca،a-can-do-visitor-visa/