دسته‌ها
اخبار

چه کسانی واجد شرایط تشکیل پرونده همزمان هستند؟ فایل I-130 یا I-140 با I-485


تشکیل پرونده همزمان ابزاری نه چندان شناخته شده است که برخی از متقاضیان مهاجرت واجد شرایط هستند. در موارد مهاجرت خانوادگی و همچنین در موارد مهاجرت کاری در دسترس مهاجران است.

در این صفحه درباره تشکیل پرونده همزمان، خواهید دید که چه ،، واجد شرایط تشکیل پرونده همزمان هستند، هزینه های مربوط به آن، نحوه عملکرد کل فرآیند و یافتن پاسخ به سوالات متداول.

پرونده همزمان چیست؟

تشکیل پرونده همزمان یک روش تشکیل پرونده منحصر به فرد است که به شما امکان می دهد همزمان پرونده های زیر را تشکیل دهید:

پر ، دو فرم با هم به متقاضی این امکان را می دهد تا مقدار قابل توجهی در زمان صرفه جویی کند، همراه با برخی از مزایای عالی دیگر که در ادامه در این صفحه مورد بحث قرار می گیرد.

چه ،، واجد شرایط ثبت نام همزمان I-130 و I-485 هستند؟

همه نمی توانند از این ویژگی منحصر به فرد مهاجرت به ایالات متحده استفاده کنند. در زیر لیستی از موقعیت هایی است که به متقاضیان امکان می دهد همزمان پرونده را تشکیل دهند:

 • شما توسط یکی از بستگان نزدیک که فرزند شما بالای 21 سال یا والدین بالای 21 سال است حمایت مالی می شوید. یا
 • به شما شماره ویزا داده شده است. یا
 • شما در نیروهای مسلح هستید و در حال انجام درخواست ویزای مهاجرتی ویژه هستید. یا
 • شما یک نوجوان مهاجر ویژه هستید. یا
 • شما فرزند یا همسر یک شهروند آمریکایی مورد آزار و اذیت هستید که خود درخواست می کند.

چه ،، واجد شرایط ثبت نام همزمان I-140 و I-485 هستند؟

در موارد استخدامی، تشکیل پرونده همزمان فقط برای متقاضیان زیر در دسترس است:

 • EB-1 Priority Workers;
 • EB-2 افراد حرفه ای دارای مدرک تحصیلی پیشرفته یا افراد بیگانه با توانایی استثنایی.
 • EB-3 کارگران ماهر، حرفه ای یا سایر کارگران

ضوابط عدم پذیرش

حتی اگر تحت معیارهای واجد شرایط بودن بالا قرار بگیرید، باز هم می تو،د رد شوید. اگر کارمند غیرقانونی در ایالات متحده بوده اید یا بوده اید، مجاز به ارائه پرونده همزمان نیستید وضعیت غیر مهاجر بودن شما را نقض کرده است. همچنین اگر شرایط اقامت دو ساله در خانه شما لغو یا برآورده نشده باشد، واجد شرایط نیستید.

چگونه به صورت همزمان پرونده کنیم؟

برای ارسال درخواست همزمان، I-130 یا I-140 و I-485 شما باید همزمان با هم ثبت شوند. بسته درخواست همزمان شما باید دارای شواهد پشتیبان برای هر فرم باشد، و شما باید هزینه های هر فرم را پوشش دهید. USCIS هر دو فرم را در درخواست همزمان شما به طور همزمان بررسی می کند. با این حال، USCIS شما را از موفقیت هر فرم به صورت جداگانه مطلع خواهد کرد.

USCIS تنها در صورتی فرم های شما را در همان زمان ارزیابی می کند که شرایط لازم برای هر فرم برآورده شود. بسته به هدف مهاجرتی شما، فرآیند با ارزیابی I-130 یا I-140 شما شروع می شود. در صورتی که فرم اولین مرحله ارزیابی را پشت سر نگذارد و رد شود، روند تشکیل پرونده همزمان متوقف خواهد شد. بنابراین، I-485 شما مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

اگر فرم های خود را در خارج از ایالات متحده از طریق پردازش کنسولی ارسال می کنید، باید توجه داشته باشید که پردازش همزمان در دسترس شما نخواهد بود.

فرم های توضیح داده شده: I-130، I-140، و I-485

در مورد فرم های مربوطه در زیر بیشتر بیاموزید:

فرم I-130فرمی است که به ،نان دائمی قانونی اجازه می دهد تا از اقوام خارجی برای آمدن به ایالات متحده حمایت کنند. بین شما دو معمولاً از آن به ،وان اولین گام برای دریافت گرین کارت خانواده محور یاد می شود.

فرم I-140که به آن درخواست مهاجرت برای کارگر بیگانه نیز می گویند، یک گام اساسی برای دریافت گرین کارت مبتنی بر اشتغال است. پس از تایید گواهی کار PERM کارفرما، کارفرما باید این فرم را برای شروع فرآیند گرین کارت (مثلا H-1B) ارسال کند.

فرم I-485که به آن Application to Register Permanent Residence یا Adjust Status نیز می گویند. این فرم توسط اتباع خارجی برای درخواست اقامت دائم قانونی در ایالات متحده استفاده می شود. .

هزینه های ثبت همزمان I-130 و I-485

برای ارسال همزمان هر دو فرم، باید قیمت استاندارد هر فرم را بپردازید، فرم I-130 535 دلار هزینه دارد و فرم I-485 هزینه 1225 دلار دارد.

هزینه های ثبت همزمان I-140 و I-485

برای ارسال همزمان هر دو فرم، باید 700 دلار برای I-140 و 535 دلار برای I-485 بپردازید. هیچ تخفیفی برای ثبت هر دو فرم به صورت همزمان وجود ندارد.

می تو،د کل را بررسی کنید ج، هزینه با USCIS

زمان پردازش در سال 2023

زمان پردازش برای بایگ، همزمان I-130 و I-485 نزدیک است 32 ماه. در همان زمان، I-140 و I-485 به طور همزمان در اطراف پردازش می شوند 22 ماه. توجه به این نکته ضروری است که هیچ طرح تسریع شده ای برای تشکیل پرونده همزمان وجود ندارد. بنابراین، زمان پردازش شما به هر زمان جداگانه و حجم کاری مراکز پردازش بستگی دارد. به طور متوسط:

 • فرم I-130 در هر جایی پردازش می شود 14 تا 19 ماهگی. پردازش حق بیمه برای این فرم در دسترس نیست.
 • فرم I-140 در پردازش می شود 4 تا 6 ماه. پردازش حق بیمه در دسترس است و فقط 15 روز طول می کشد.
 • فرم I-485 بین 1 پردازش می شود5 و 20 ماهه. پردازش حق بیمه برای این فرم در دسترس نیست.

می تو،د جریان را بررسی کنید زمان های پردازش در وب سایت USCIS

مزایای تشکیل پرونده همزمان

در پرونده های مهاجرت شخصی، تشکیل پرونده همزمان به متقاضیان اجازه می دهد اساساً دو وظیفه را همزمان انجام دهند. ،وماً باعث صرفه جویی در زمان نمی شود، با این حال، اگر قبلاً فرم های مهاجرت خود را ارسال می کنید، ممکن است تمام مراحل را یکباره انجام دهید.

در پرونده های مهاجرت کاری، تشکیل پرونده همزمان به کارگر این امکان را می دهد که برای مجوز استخدام (EAD) و اجازه سفر (پیش از آزادی مشروط) خیلی زودتر در فرآیند مهاجرت درخواست دهد. این امر به ویژه برای مهاجران در دسته‌های ویزای «H» و «L» که برای نقض قو،ن مهاجرت ایالات متحده به مجوز سفر نیاز دارند مفید است.

خطرات تشکیل پرونده همزمان

بزرگترین نقطه ضعف تشکیل پرونده همزمان برای پرونده های مهاجرت شخصی یا استخدام در رد اولین درخواست نهفته است، خواه I-130 یا I-140. دلیل آن این است که اگر فرم اول شما رد شود، فرم دوم شما، I-485، حتی توسط USCIS در نظر گرفته نمی شود. چرا USCIS واجد شرایط بودن شما برای اقامت دائم را بررسی می کند، اگر حتی هنوز از حقوق اقامت موقت برخوردار نیستید؟

برای جلوگیری از این وضعیت، باید وضعیت خود، شواهد و قدرت کلی I-130 یا I-140 خود را تجزیه و تحلیل کنید. اگر فکر می کنید اولین فرم شما شانس خوبی برای تایید دارد، در صورت در دسترس بودن باید به دنبال تشکیل پرونده همزمان باشید. با این حال، اگر در مورد تایید I-130 یا I-140 خود مطمئن نیستید، باید در پرونده همزمان تجدید نظر کنید. در غیر این صورت، هزینه ای که برای I-485 خود پرداخت کرده اید هدر می رود.

سوالات متداول

در زیر پاسخ به متداول ترین سوالات در مورد پرونده همزمان را خواهید یافت.

آیا باید پرونده همزمان انجام دهم؟

هنگام درخواست مهاجرت به ایالات متحده، تشکیل پرونده همزمان ا،امی نیست. از نظر مهاجرت شخصی و مهاجرت کاری مزایایی دارد. برای اولی، زم، که در نهایت مجبور شوید I-485 خود را بایگ، کنید، کمی از سردرد خود را نجات خواهید داد. در موارد استخدام، شما واجد شرایط مجوز استخدام (EAD) و آزادی مشروط (تأیید سفر) خواهید بود. برای بسیاری از کارگران، این می تواند برای حفظ حضور قانونی در ایالات متحده ضروری باشد

آیا می توانم I-130 و I-485 را با هم پرونده کنم؟

بله، اگر از یکی از اعضای خانواده برای دریافت گرین کارت ایالات متحده حمایت مالی می کنید، می تو،د هر دو فرم را با هم ارسال کنید. در این صورت، شما باید I-130 خود را به صورت آنلاین بایگ، کنید، در حالی که I-485 شما باید به یک پست الکترونیکی ارسال شود. مرکز خدمات USCIS.

آیا می توانم I-140 و I-485 را همزمان بایگ، کنم؟

در صورتی که پرونده شما دارای شرایط واجد شرایط بودن باشد، می تو،د I-140 و I-485 را با هم تشکیل دهید. به طور کلی، اگر برای EB-1، EB-2 یا EB-3 درخواست می دهید، واجد شرایط تشکیل پرونده همزمان خواهید بود. با این حال، برای موفقیت در تشکیل پرونده همزمان، باید ا،امات شواهد، واقعی و پیشینه هر فرم را برآورده کنید.

آیا می تو،د I-130 و I-485 را با هم پرداخت کنید؟

شما می تو،د برای هر دو فرم به طور همزمان پرداخت کنید، در واقع شما م،م به انجام این کار هستید. در طول فرآیند تشکیل همزمان، شما موظف به ارسال هر دو فرم، ارائه مدارک لازم و پرداخت هزینه تشکیل پرونده برای هر دو فرم هستید.

آیا می توانم برای I-485 درخواست کنم در حالی که I-130 در حال بررسی است؟

بله، تا زم، که I-130 شما ارسال شده باشد، می‌تو،د I-485 خود را در هر مرحله از مهاجرت خود ثبت کنید. توجه به این نکته ضروری است که هنگام ارسال I-485 خود باید فرم I-797 را ارسال کنید تا ثابت کنید که I-130 شما قبلاً ارسال شده است.


منبع: https://www.immi-usa.com/concurrent-filing-for-i-130-i-140-with-i-485/