دسته‌ها
اخبار

ویزای شینگن: سفر به اتحادیه اروپا از انگلستان


در این راهنما، ما به قو،ن ویزای شینگن نگاه می‌کنیم و راهنمایی‌های عملی را برای ،، که از بریت،ا به کشورهای عضو اتحادیه اتحادیه اروپا سفر می‌کنند، ارائه می‌کنیم، از جمله اینکه این نوع ویزا چه فعالیت‌هایی را اجازه می‌دهد و چه کشورهایی را شامل می‌شود، تا نحوه ارسال درخواست ویزای شینگن. .

ویزای شینگن چیست؟

اگر تبعه کشوری هستید که هنوز به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شنگن نرسیده است، قبل از سفر به اروپا از بریت،ا باید ویزا دریافت کنید. ویزای شینگن ویزای کوتاه مدتی است که به اتباع خارج از کشور اجازه می دهد تا برای یک دوره حدا،ر 90 روزه برای مقاصد مجاز، مانند رفتن به تعطیلات، ملاقات با دوستان و خانواده، یا برای تجارت به هر کشوری در منطقه شینگن سفر کنند. دلایل مرتبط

به این ترتیب، ویزای شینگن رایج ترین ویزا برای سفر به اروپا است. این به این دلیل است که دارنده ویزا را قادر می‌سازد تا از هر یک از کشورهای عضو شنگن وارد منطقه شینگن شده و آزادانه به داخل آن سفر کند و سپس آن را ، کند. هیچ کنترل مرزی در منطقه شنگن وجود ندارد، جایی که این منطقه بدون ویزا اکنون ا،ر کشورهای اروپایی را در بر می گیرد.

لیستی از کشورهایی که شهروندان آنها برای رفتن به اروپا به ویزای شینگن نیاز دارند و همچنین افرادی که می توانند بدون ویزا سفر کنند را می توان به صورت آنلاین در وب سایت ‘اطلاعات ویزای شینگن’ یافت. اگرچه بریت،ا عضو منطقه شینگن نیست، شهروندان بریت،ایی می توانند حدا،ر تا 90 روز بدون ویزا در سراسر اروپا سفر کنند. علاوه بر این، از سال 2014، همه شهروندان سرزمین های خارج از کشور بریت،ا، شهروندان خارج از کشور بریت،ا، افراد تحت حمایت بریت،ا و افراد تحت حمایت بریت،ا نیز مجاز به سفر بدون ویزا به منطقه شنگن تا 90 روز هستند.

ویزای شینگن چه اجازه ای می دهد؟

پس از لغو بازرسی های مرزهای داخلی در تعدادی از کشورهای اروپایی تحت توافقنامه شینگن در سال 1985 – پایان دادن به کنترل مرزی بین کشورهای عضو و با امضای سایر کشورهای اروپایی از آن زمان – به ،وان دارنده ویزای شینگن، شما خواهید بود. قادر به سفر در سراسر اروپا با ویزای یکنواخت.

ویزای شینگن اساساً به شما امکان می دهد از هر کشوری در منطقه شینگن بازدید کنید، اگرچه فقط برای سفرهای کوتاه طراحی شده است که معمولاً بیش از 90 روز در هر دوره 180 روزه نیست. همچنین فقط برای مقاصد محدود از جمله گردشگری و سفرهای کاری در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب، اگر قصد دارید کار با حقوق یا هر چیزی بیش از یک دوره تحصیلی تفریحی کوتاه انجام دهید، ممکن است لازم باشد برای ویزای ملی کشور اروپایی که قصد کار یا تحصیل در آن را دارید، درخواست دهید. به همین ترتیب، اگر قصد دارید برای بازدید از اروپا برای بیش از 90 روز، ممکن است دوباره نیاز به درخواست ویزای ملی من، داشته باشید.

کشورهای شینگن کدامند؟

منطقه شینگن در حال حاضر شامل 27 کشور اروپایی است که ا،ر کشورهای اتحادیه اروپا به استثنای ایرلند را پوشش می دهد، اما روم،، بلغارستان و قبرس به زودی به کشورهای عضو شینگن تبدیل می شوند. اگرچه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، اما کشورهایی مانند ایسلند، سوئیس، نروژ و لیختن اشتاین نیز بخشی از منطقه شنگن هستند.

علاوه بر این، کشورهایی هستند که بخشی از منطقه شینگن را تشکیل نمی دهند، اما همچنان به شهروندان کشورهای غیر شنگن اجازه ورود و اقامت در قلمرو خود را با نشان دادن ویزای شنگن دو یا چند بار ورود معتبر می دهند. اینها شامل موناکو، سن مارینو و واتیکان است. جزایر آزور، جزایر قناری و مادیرا نیز اعضای ویژه اتحادیه اروپا و بخشی از منطقه شینگن هستند، حتی اگر خارج از قاره اروپا واقع شوند.

چگونه می توان ویزای شینگن از ،ستان گرفت؟

هر تبعه خارج از کشوری که در بریت،ا زندگی می کند یا به طور موقت در بریت،ا اقامت دارد، هنگام سفر از بریت،ا به یک کشور اروپایی، م،م به دریافت ویزای شینگن نخواهد بود. به همین ترتیب، هر مقیم بریت،ا واجد شرایط درخواست ویزای شینگن در حین زندگی در بریت،ا نیست. با این حال، برای ،، که به سفر به یک یا چند کشور عضو شینگن فکر می کنند، یک بررسی کننده واجد شرایط آنلاین مفید برای تعیین اینکه آیا به ویزای شینگن نیاز است یا خیر وجود دارد. این همچنین می تواند برای بررسی اینکه آیا درخواست ویزا می تواند از ،ستان ارائه شود یا خیر استفاده شود.

به ،وان مثال، یک شهروند آمریکایی که در بریت،ا زندگی می کند معمولاً می تواند حدا،ر 90 روز در یک دوره 180 روزه بدون دریافت ویزای شینگن به منطقه شینگن سفر کند. در مقابل، یک شهروند آمریکایی که قبلاً از ورود به منطقه شینگن منع شده است، م،م به دریافت ویزای شینگن خواهد بود. با این حال، آنها تنها در صورتی می توانند از ،ستان درخواست دهند که دارای مجوز اقامت ،ستان باشند که حداقل 3 ماه پس از بازگشت از منطقه شنگن معتبر باشد. اگر آنها در ،ستان اقامت ندارند یا مجوزی ندارند که 3 ماه اعتبار دارد، باید برای ویزای شینگن از ایالات متحده آمریکا درخواست دهند.

در مقابل، یک شهروند هندی که در بریت،ا زندگی می کند نمی تواند بدون دریافت ویزای شینگن به منطقه شینگن سفر کند. این به این دلیل است که آنها از کشوری نیستند که با اتحادیه اروپا توافقنامه آزادسازی ویزا داشته باشد. با این حال، به شرطی که یک شهروند هندی پس از بازگشت از منطقه شینگن حداقل 3 ماه مجوز اقامت قانونی در بریت،ا را داشته باشد، واجد شرایط درخواست ویزای شینگن از بریت،ا برای سفر به اروپا خواهد بود.

مانند مثال بالا، اگر شهروند هندی مقیم قانونی ،ستان نباشد یا در بازگشت به بریت،ا زمان کافی برای دریافت مجوز اقامت نداشته باشد، باید بریت،ا را ، کرده و برای ویزای شینگن از کشور درخواست کند. کشورشان

از کجا درخواست ویزای شینگن می کنید؟

برای درخواست ویزای شینگن از داخل بریت،ا، باید مقیم ،ستان باشید. هر غیر مقیم، مانند گردشگران و مسافران، نمی توانند درخواست ویزای خود را از بریت،ا ارسال کنند. در عوض، آنها باید برای ویزای شینگن در سفارت یا کنسولگری شینگن در کشور خود درخواست دهند. به همین ترتیب، برای ،، که در بریت،ا زندگی می کنند اما مجوز اقامت آنها حداقل 3 ماه پس از تاریخی که قصد ،وج از منطقه شنگن را دارند معتبر نخواهد بود، دوباره باید از کشور خود درخواست دهند، مگر اینکه بتوانند درخواست دهند. برای تمدید اقامت خود در ،ستان قبل از درخواست ویزای شینگن.

با این حال، برای آن دسته از اتباع خارج از کشور ،ن بریت،ا که واجد شرایط درخواست ویزای شینگن از بریت،ا هستند، باید به سفارت یا کنسولگری شینگن مربوطه درخواست دهند. تمامی کشورهای شنگن در بریت،ا توسط سفارتخانه ها و کنسولگری ها نمایندگی می شوند که بسته به هدف و مدت اقامت پیشنهادی شما، مشخصات خاصی وجود دارد که به شما کمک می کند تا در کدام سفارت یا کنسولگری در بریت،ا درخواست دهید.

به ،وان مثال، اگر فقط از یک کشور شینگن بازدید می کنید، باید به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد مراجعه کنید. با این حال، اگر از بیش از یک کشور شینگن بازدید می کنید، باید در سفارت یا کنسولگری برای کشوری که قصد دارید طول، ترین مدت اقامت را در آن بم،د، درخواست دهید. مقصد اصلی شما در مواردی که برای مدت زمان مساوی از بیش از یک کشور شینگن بازدید خواهید کرد، باید به سفارت یا کنسولگری که نماینده کشور شینگن است که ابتدا به صورت فیزیکی وارد آن می شوید، درخواست دهید.

نحوه درخواست ویزای شینگن

قبل از درخواست برای ویزای شینگن، ابتدا باید مشخص کنید که آیا به این نوع ویزا نیاز دارید، بسته به هدف سفر و ملیت خود. با احراز نیاز به ویزای شینگن، قبل از درخواست، در مرحله بعدی باید در مورد برنامه سفر خود تصمیم بگیرید، تعداد روزهایی را که قصد دارید در منطقه شینگن باشید، کشورهایی که قرار است از آنها بازدید کنید، اگر بیش از یک کشور باشد، مح،ه کنید. همچنین کشور یا کشورهایی که از آن وارد و خارج خواهید شد. سپس می تو،د فرآیند تعیین وقت سفارت یا کنسولگری شینگن را در ،ستان یا کشور محل اقامت خود آغاز کنید.

در مارس 2023، کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت خود را با فرآیند درخواست دیجیتال جدید برای ویزای شینگن، با هدف دیجیتالی ، کامل رویه ویزای اتحادیه اروپا تأیید ،د. انتظار می رود توسعه این پلت فرم در سال 2024 آغاز شود و به طور بالقوه می تواند در سال 2026 عملیاتی شود، با استفاده از تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا سال 2031 از این پلت فرم. در این بین، مسافران باید از طریق فرآیند موجود درخواست دهند.

برای درخواست ویزای شینگن، باید یک وقت ملاقات حضوری در سفارت یا کنسولگری کشور مقصد انتخابی خود رزرو کنید. همچنین باید هزینه مربوطه را بپردازید و فرم درخواست ویزا را دانلود کنید که در آن باید دلایل خود را برای بازدید از منطقه شینگن و سایر جزئیات مربوط به سفر خود ذکر کنید. هنگام شرکت در مصاحبه، باید فرم درخواست تکمیل شده و مدارک پشتیبان خود را به افسر کنسولی ارسال کنید، جایی که درخواست شما باید حداقل 15 روز قبل از شروع سفر برنامه ریزی شده ارسال شود، اما نمی توان آن را زودتر از 6 ماه تسلیم کرد.

هنگام درخواست ویزای شینگن از ،ستان، باید مدارک مختلفی را برای پشتیب، ارائه دهید. این مدارک باید شامل یک پاسپورت معتبر، یک مجوز اقامت معتبر بریت،ا، یک ع، گذرنامه با فرمت من،، یک نامه پوششی که هدف از بازدید شما را توضیح دهد، مدرکی مبنی بر ترتیبات سفر به منطقه شینگن و از آن، مدرک بیمه مسافرتی معتبر، مانند و همچنین مدرک اقامت و تمکن مالی. شما همچنین به شواهدی مبنی بر اشتغال، خوداشتغالی، بازنشستگی یا تحصیل در بریت،ا نیاز دارید.

هزینه درخواست ویزای شینگن چقدر است؟

هزینه درخواست ویزای شینگن از ،ستان برای بزرگسالان 73 پوند یا 80 یورو و برای کودک بین 6 تا 12 سال 36.50 پوند یا 40 یورو است. برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

مدت زمان ویزای شینگن چقدر است؟

ویزای شینگن به شما این امکان را می دهد که در طول مدت اعتبار ویزای خود از هر یک از کشورهای شینگن در همان سفر بازدید کنید. با این حال، بسته به دلیل و تعداد دفعات بازدید شما، ویزای یک بار ورود، دوبار یا چند بار ورود برای شما صادر می شود. اعتبار هر ویزای یکبار ورود به تعداد روزهایی که می خواهید در منطقه شینگن باشید، همانطور که در فرم درخواست ویزای شما ذکر شده است، بستگی دارد، اگرچه تصمیم گیری در مورد مدت اعتبار با سفارت یا کنسولگری شنگن صادر کننده است.

چه زم، ETIAS برای سفرهای بدون ویزا اجرایی می شود؟

در حال حاضر بیش از 60 کشور وجود دارد که در اتحادیه اروپا نیستند اما شهروندان آنها می توانند تا 90 روز بدون نیاز به ویزا برای اه، گردشگری یا تجاری وارد منطقه شنگن شوند. با این حال، شهروندان کشورهایی که حق ورود بدون روادید به منطقه شنگن را دارند، به منظور ایمن‌تر ، مرزهای خود، به زودی نیاز به دریافت مجوز تحت سیستم اطلاعات سفر و مجوز اروپا (ETIAS) دارند.

این یک شکل جدید از مجوز سفر الکترونیکی برای نظارت بر همه بازدیدکنندگان از کشورهایی است که برای ورود به منطقه شنگن نیازی به دریافت ویزا ندارند. هنگامی که ETIAS در نوامبر 2023 به طور کامل عملیاتی شود، از این سیستم برای غربالگری مسافران و بررسی متقاطع پایگاه های داده مختلف استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که این افراد تهدیدی امنیتی نیستند. هنگامی که ETIAS اجرایی شود، این سیستم مشابه سیستم الکترونیکی ایالات متحده برای مجوز سفر (ESTA) خواهد بود، که اه، امنیتی مشابهی را برای ،، که به ایالات متحده سفر می کنند انجام می دهد.

سوالات متداول ویزای شینگن

آیا ،یس همچنان بخشی از ویزای شینگن است؟

،ستان بخشی از منطقه شینگن نیست، جایی که اتباع خارج از کشور ،ن در بریت،ا ممکن است برای سفر به اروپا به ویزای شینگن نیاز داشته باشند. با این حال، شهروندان بریت،ا همچنان می توانند تا 90 روز بدون ویزا در سراسر اروپا سفر کنند.

4 نوع ویزای شینگن چیست؟

4 نوع ویزای شینگن شامل ویزای ترانزیت فرودگاهی نوع A، ویزای ترانزیت نوع B با اعتبار 5 روز، ویزای نوع C برای اقامت کوتاه مدت یا ویزای ملی نوع D که فقط در موارد خاص صادر می شود.

کدام کشورها واجد شرایط ویزای شینگن هستند؟

اگر تبعه کشوری هستید که هنوز به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شنگن نرسیده است، قبل از سفر به اروپا برای تعطیلات یا سفر کاری کوتاه، باید ویزای شینگن دریافت کنید.

کشورهای شینگن کدامند؟

منطقه شینگن در حال حاضر شامل 27 کشور اروپایی است که ا،ر کشورهای اتحادیه اروپا (EU) را به استثنای ایرلند پوشش می دهد. نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین نیز بخشی از منطقه شنگن هستند، اگرچه آنها عضو اتحادیه اروپا نیستند.

آیا پس از برگزیت بریت،ا به ویزای شینگن نیاز دارم؟

اگرچه بریت،ا دیگر عضو اتحادیه اروپا نیست، شهروندان بریت،ایی می توانند تا 90 روز بدون ویزا در سراسر منطقه شینگن اروپا سفر کنند. برخی از اتباع خارج از کشور که در بریت،ا زندگی می کنند نیز می توانند بدون ویزا به اروپا سفر کنند.

آیا گرفتن ویزای شینگن در ،ستان آسان است؟

دریافت ویزای شینگن در ،ستان آسان است اگر قبلاً از ورود به منطقه شینگن منع نشده اید و مجوز اقامت ،ستان شما حداقل 3 ماه دیگر پس از بازگشت شما معتبر خواهد بود.

آ،ین به روز رس،: 30 مارس 2023


منبع: https://www.davidsonmorris.com/schengen-visa/