دسته‌ها
اخبار

وزارت دادگستری با فناوری Micron برای حل یک ادعای تبعیض شغلی مرتبط با مهاجرت موافقت می کند – اخبار داخلی – قانون مهاجرت


DOJ، آوریل 20، 2023

“و، دادگستری امروز اعلام کرد که یک توافقنامه تسویه حساب با Micron Technology Inc. (میکرون)، تولید کننده حافظه های نیمه هادی و محصولات ذخیره سازی مستقر در Boise، آیداهو تضمین کرده است. (INA) با تبعیض علیه یک شهروند آمریکایی در زم، که نتوانست او را برای یک موقعیت استخدام کند و در عوض یک کارگر موقت ویزا استخدام کرد.

کریستن کلارک، دستیار دادستان کل از بخش حقوق مدنی و، دادگستری، گفت: «شرکت ها نمی توانند به طور غیرقانونی علیه متقاضی کار تبعیض قائل شوند، زیرا ترجیح می دهند فردی با تابعیت یا وضعیت مهاجرتی متفاوت را استخدام کنند. ما همچنان شرکت ها را، چه بزرگ و چه کوچک، به خاطر نقض این قانون فدرال حقوق مدنی، مسئول خواهیم دانست.»

تحقیقات این و،خانه زم، آغاز شد که یک کارگر شهروند ایالات متحده شکایت کرد که میکرون به دلیل وضعیت شهروندی او به طور غیرمنصفانه از استخدام او خودداری کرده است. این و،خانه تشخیص داد که Micron به طور غیرقانونی یک کارمند ویزای موقت را برای این موقعیت ترجیح می‌دهد و به طور م،اداری صلاحیت‌های شهروند ایالات متحده را در نظر نمی‌گیرد. بر اساس INA، کارفرمایان نمی توانند بر اساس تابعیت، وضعیت مهاجرت یا منشاء ملی در هر مرحله از فرآیند استخدام تبعیض قائل شوند، مگر اینکه توسط قانون ا،ام یا مجاز باشد.

بر اساس این توافقنامه، Micron جریمه مدنی به ایالات متحده پرداخت می کند و مبلغ 85000 دلار را به کارگر آسیب دیده بازپرداخت می کند. علاوه بر این، Micron کارکنان خود را در مورد مقررات ضد تبعیض INA آموزش می دهد، سیاست ها و رویه های آن را تغییر می دهد و برای یک دوره دو ساله تحت نظارت دپارتمان قرار می گیرد.


منبع: https://www.lexisnexis.com/legalnewsroom/immigration/b/insidenews/posts/doj-settles-with-micron-technology-to-resolve-a-claim-of-immigration-related-employment-discrimination