دسته‌ها
اخبار

نتایج ثبت نام H-1B آغاز شده است


نتایج ثبت نام ویزای H-1B 2023-2024 شروع شده است! کارفرمایان باید حساب های خود را بررسی کنند تا ببینند انتخاب شده اند یا خیر. همچنین فرم I-797C، اطلاعیه اقدام را دریافت خواهید کرد که در آن در کادر با ،وان نوع اطلاعیه، “انتخاب ثبت نام” نوشته شده است. در اطلاعیه انتخاب، به شما می‌گوید دوره تاریخی که شرکت شما واجد شرایط ارسال دادخواست مربوط به H-1B بین و در کدام مرکز خدمات است.

به گفته شیلپا مالیک، وکیل ارشد در VisaNation، “متقاضیان باید تا 30 ژوئن دادخواست را ارسال کنند، بنابراین در صورت انتخاب در دور اول، ظرف 90 روز.” امکان برگزاری یک دور دیگر وجود دارد، البته سال گذشته فقط یک دور برگزار شد. در مقایسه، در سال 2021، 3 دور انجام شد.

راه دیگر برای بررسی اینکه آیا در قرعه کشی انتخاب شده اید یا خیر این است که آیا UCIS چک هزینه درخواست H-1B شما را واریز کرده است یا خیر. درخواست هایی که انتخاب نشده اند، هزینه آنها بازپرداخت می شود. برای ،، که دانشجوی غیرمهاجر هستند و تحت مجموعه مدرک پیشرفته درخواست داده اند، می تو،د وضعیت خود را با مراجعه به سایت بررسی کنید. وب سایت اطلاعات بازدیدکنندگان دانشجو و تبادل (SEVIS). این سایت با انتخاب برندگان بسیار به روز نگه داشته می شود.

اطلاعیه اقدام i-797c

وضعیت شما در پورتال USCIS به چه م،است

هنگام ورود به ابزار وضعیت پرونده USCIS، یک شماره پرونده را مشاهده خواهید کرد.

  • ارسال شده: اگر کلمه ارسال شده را مشاهده کردید، هنوز توسط USCIS در حال بررسی است و ممکن است تا پایان سال مالی این کلمه را مشاهده کنید. پرونده شما هنوز رد یا تایید نشده است.
  • انتخاب شد: شما در قرعه کشی انتخاب شدید! حامی شما باید درخواست I-129 را پس از 1 آوریل 2023 ارسال کند. ممکن است برای افرادی که در قرعه‌کشی انتخاب شده‌اند، مهلت‌های ثبت نام در USCIS به‌طور ناگه، وجود داشته باشد. مهلت های ثبت نام در پرونده شما درج می شود، پس مراقب آنها باشید.
  • انتخاب نشده: تو انتخاب نشدی این وضعیت تا پایان سال مالی (1 اکتبر 2023) به همین منوال خواهد بود.
  • تکذیب کرد: اگر حامی شما بیش از یک ثبت نام برای یک ذینفع به USCIS ارسال کند، این را خواهید دید.
  • لیست انتظار: اگر دادخواست شما به‌،وان «فهرست انتظار» علامت‌گذاری شده بود، ممکن است جایگزین دادخواستی شود که در ابتدا انتخاب شده بود و بعداً واجد شرایط نبود یا رد شد. USCIS تأیید کرده است که بیشتر از آنچه در سقف ارائه شده است را انتخاب می کند تا اینکه برخی از آنها پس گرفته یا رد شوند.

حتماً یک کپی از اعلامیه انتخاب را همراه با درخواست تکمیل شده خود همراه کنید.

آیا شرکت من می تواند ذینفع ذکر شده در ثبت را جایگزین کند یا آن را به متقاضی دیگری منتقل کند؟

نه این کار ممنوع فرض کنید برای ذینفعی متفاوت از ذینفعی که در اخطاریه ثبت نام انتخابی ارائه شده همراه با دادخواست مشخص شده است، دادخواست موضوع سقف H-1B ارائه می کنید، دادخواست موضوع سقف H-1B رد یا رد می شود. همچنین، اگر در دوره بایگ، مندرج در اعلامیه خود پرونده را ثبت نکنید، USCIS آن را رد یا رد خواهد کرد. می تو،د نمونه ای از I-797C، Notice of Action را در بالا مشاهده کنید.

نحوه ثبت درخواست H-1B Cap-Subject را ببینید.

چه تعداد ثبت نام انتخاب خواهد شد؟

بر اساس سقف معمولی، 65000 دادخواست علاوه بر 20000 برای معافیت درجه پیشرفته انتخاب خواهد شد.

آیا می تو،د حدس بزنید که شانس انتخاب شما در زیر آن کلاه های عددی چقدر است؟ اگر امسال تقریباً همان تعداد دادخواست به قرعه کشی ارسال شود که سال گذشته بود (برای سال مالی 2023، USCIS 483,927 ثبت نام H-1B دریافت کرد)، در این صورت در صورت داشتن مدرک لیسانس، تقریباً 13 درصد شانس انتخاب دارید. یا معادل آن) از یک کالج یا دانشگاه ایالات متحده یا خارجی. اگر مدرک تحصیلات تکمیلی از یک کالج یا دانشگاه ایالات متحده دارید، این عدد به 17.5 درصد می رسد. افرادی که در این پنجره ارسال می شوند شانس برابری برای انتخاب در قرعه کشی دارند. این بدان م،ی است که تمام دادخواست های ارسال شده در بازه زم، معین بدون در نظر گرفتن اینکه در چه زم، در آن بازه زم، ارسال شده است، رسیدگی می شود. راه بدیهی برای افزایش شانس انتخاب، واجد شرایط بودن برای معافیت سقف کارشناسی ارشد است.

ج، زم، و مراحل بعدی حرکت رو به جلو: فصل H-1B 2023-23

در صورت تایید کامل درخواست شما، سریع‌ترین زم، که می‌تو،د شروع به کار کنید، ۱ اکتبر ۲۰۲۳ است. ما به شدت توصیه می کنیم از یک وکیل مهاجرت واجد شرایط استفاده کنید تا مطمئن شوید هیچ اشتباهی بر پرونده شما تأثیر نمی گذارد و منجر به رد یا رد می شود. اگر در قرعه‌کشی H-1B انتخاب نشدید، گزینه‌های مهاجرتی دیگری دارید که ممکن است برای شما من، باشد، از جمله ویزای O-1، ویزای J-1، ویزای L-1، ویزای TN و موارد دیگر.


منبع: https://www.immi-usa.com/h-1b-registration-results-arriving/