دسته‌ها
اخبار

مهاجرت چیست ؟ نگاهی به آمار مهاجرت در سراسر جهان طینت

یکی از رایج‌ترین دلایل مهاجرت در جهان که در گذشته پررنگ‌تر بود، مربوط به شرایط اقتصادی است. به طور مثال در قرن نوزدهم بسیاری از افراد برای کسب درآمد بیشتر و یا فرار از فقر موجود در کشور خود به آمریکا مهاجرت کردند. با پیشرفت‌های تکنولوژیک در قرن بیستم، هزینه حمل و نقل کاهش یافت و مهاجرت از هر زمان دیگری ساده‌تر شد.

  • وضعیت کسب و کار در ایتالیا مشکلاتی دارد و این موضوع باعث می شود نکته ضعف هایی در اقتصاد آن وجود داشته باشد.
  • با کار حین تحصیل، دانشجویان علاوه بر کسب سابقه‌کار، بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را هم می‌پردازند.
  • ثبت انواع شرکت ها، خرید سهام، خرید خانه و املاک، انتقال شعبات کاری و مواردی از این دست از نمونه زیر مجموعه های مهاجرت با سرمایه گذاری هستند.
  • و واهمه از خارجیان موارد اقتصادی (هزینه‌های مهاجرت و رقابت نیروی کار در بازار) موارد محیطی (مشکلات رشد جمعیت) و (مخصوصاً در اروپا) مشکلات هویت ملی و طبیعت ملیت-کشور به نوبه خود می‌باشند.

دقت داشته باشید که برای این نوع مهاجرت شما نیاز به دانش اقتصادی، سرمایه کافی، پس انداز و آشنایی به روال های قانونی خواهید داشت. جا به جایی از کشوری به کشور دیگر به قصد تحصیل، یکی دیگر از مهم‌ترین و شایع‌ترین روش‌ها در این کار است. امروزه مشاهده می کنید که کشور های بزرگ دنیا به دنبال افراد برتر کشور های دیگر هستند.

· مهاجرت تحصیلی

حتما با کارشناسان مهاجرتی زبده و آگاه مشورت کنید تا بتوانید اطلاعات خود را در زمینه ویزای مربوطه افزایش دهید. این را بدانید که هر چقدر آگاهانه تر عمل کنید، می‌توانید در آخر نتیجه بهتری بگیرید. در زمینه امور مهاجرتی، مشاوره از آن جهت اهمیت دارد که کارشناس با تجربه می‌تواند با ارزیابی شرایطتان نتیجه ویزای شما را پیش‌بینی نماید و برای اقدام آن بهتر شما را راهنمایی کند.

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت شامل جابجایی افراد از کشور خود به کشور یا منطقه ای میزبان که بومی آن نیستند می باشد. در مهاجرت عوامل اقتصادی خاصی، از جمله تمایل دستیابی به نرخ دستمزد بالاتر، بهبود سطح زندگی، داشتن فرصت های شغلی بهتر و تحصیل نقش دارد. عوامل غیر اقتصادی نیز در این مهم قابل توجه هستند که شامل ترک کشور به دلیل آزار و شکنجه، پاک سازی قومی، نسل کشی، جنگ، بلایای طبیعی و کنترل سیاسی (به عنوان مثال، دیکتاتوری) می شوند. اگر مهاجرت از ایران را به این شیوه انتخاب کرده اید، باید چند مورد را در نظر بگیرید. سرمایه شما باید به کشوری انتقال یابد که در آنجا از ارزش آن کاسته نشود.

از چه روش‌های قانونی می‌توان برای مهاجرت اقدام کرد؟

در صورتی که نمرات بالا و افتخارات تحصیلی زیادی دارید بهتر است سراغ مقاصدی با توان علمی بالا باشید و سراغ کشور های زادگاه دانشگاه های مشهور بروید. کشور هایی مانند ترکیه می توانند برای مهاجرت کم هزینه تر مناسب باشند از سوی دیگر اگر به دنبال کار هستید کشور هایی مانند آلمان و یا استرالیا انتخاب های مناسبی برای شما هستند. سوئیس یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی است که از مناظر طبیعی زیبایی نیز برخوردار است.