دسته‌ها
اخبار

مهاجرت چیست؟ موسسه حقوقی بین المللی ایرانیان با ما آگاهانه مهاجرت کنید

شما از همان زمان درخواست خود برای رفتن به خارج از کشور، باید هزینه کنید. از طرفی ترکیه در همسایگی کشور ما قرار دارد و شما هزینه زیادی برای جا به جایی لازم ندارید. علاوه بر این برای برآورد هزینه خود باید به روشی که برای این کار اتخاذ می کنید نیز اهتمام بورزید. برای مثال اگر بخواهیم از روش سرمایه گذاری اقدام کنید، باید بودجه زیادی را برای این کار در نظر بگیرید.

  • اروپا به علت رشد اقتصادی بالا و کیفیت زندگی ایده آل، همواره یکی از گزینه‌های مهاجرت برای اتباع کشورهای خارجی بوده است.
  • کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر پیشرفته و مدرن آمریکای شمالی است که دارای وسعت بسیار زیادی بوده و بعد از روسیه در مقام دوم وسیع ترین کشور دنیا قرار دارد.
  • از الزامات شرکت در برنامه مهاجرت بدون پول از طریق همکاری داوطلبانه داشتن سلامت جسمی و روحی و قدرت بدنی کافی برای انجام کار است.
  • ( مصادر زوزنی ) ( ترجمان البلاغه علامه جرجانی ) ( تاج المصادر بیهقی ).

همچنین، جایی که در آن سرمایه گذاری می کنید باید قدرت سودآوری داشته باشد تا آینده شما و خانواده شما تضمین شود. گرچه مهاجرت از ایران روند صعودی دارد؛ اما تمام افرادی که مهاجرت می کنند طعم موفقیت را تجربه نمی کنند. افراد زیادی هستند که بدون آگاهی کافی و برخورداری از یک برنامه منظم از ایران مهاجرت کرده اند و با شکستی بزرگ مواجه شده اند. هر کشور خارجی هر چقدر هم خوب و رویایی باشد برای خانه پدری شما نیست و مشکلات زیادی می تواند داشته باشد؛ بنابراین بررسی تمام نکات یک امر ضروری است. ایتالیا و مهاجرت به ایتالیا طبق آمار در سال 2016 بیش از 212 هزار محاجز را جذب کرده است.این تعداد از مهاجرین از کشورهایی همچون رومانی، آلبانی، مراکش، چین و اکراین بوده است.درخواست مهاجرت به ایتالیا سالانه رو به افزایش میباشد و افراد زیادی به این کشور مهاجرت میکنند. ویزای مهاجرت مبتنی بر اشتغال یا Green Card به مهاجران متخصص اجازه می دهد، اقامت دائم قانونی در آمریکا را به دست آورند.

تعاریف مهاجرت

مهاجرت به صورت کلی می توان به همان اقامت طولانی مدت در کشوری گفته می شود برای مثال کارگران فصلی نوعی از مهاجرت اند. مقدار مهاجرت در جهان کمی است.بر طبق آمار تخمینی سازمان ملل متحد در حدود ۱۹۰ میلیون مهاجر بین‌المللی در سال ۲۰۰۵ وجود داشته‌ است، که ۳٪ از کل جمعیت دنیا را شامل می‌شود. ۹۷درصد بقیه جمعیت دنیا در کشورها و محله هایی زندگی می‌کنند که به دنیا آمده‌اند یا به ‌طور خانوادگی زندگی کرده‌اند.

• مهاجرت به‌واسطه خوداشتغالی

کشوراسترالیابه عنوان ششمین کشور بزرگ جهان به شمار می‌رود که حدود ۲۵ میلیون نفر از قومیت‌های جهان در این کشور زندگی می‌کنند. کشورهایی که تابع اصل خون هستند مثل فرانسه، اتریش و آلمان تنها در صورتی به کودک تابعیت می‌دهند که یکی از والدین او تابعیت آلمانی، اتریشی، یا فرانسوی داشته باشند. یکی دیگر از فواید مهاجرت وارد شدن به یک ساختار اجتماعی جدید و در نهایت تجربه یک زندگی ایده‌آل با محیط فرهنگی/ اجتماعی جدید است. توانایی تامین همه نیازهای روحی و جسمی، دسترسی به امکانات زندگی مرفه، بهره بردن از طبیعت و غیره تعریفی از یک زندگی ایده‌آل است که با مهاجرت اصولی به یک کشور خوب فراهم می‌شود.

می توانید به عنوان گرافیک کار، عکاس، مترجم یا فریلنسر مشغول کار شوید؛ اما باید سوابق و نمونه کارهای درخشانی داشته باشید. بهتر است در ابتدا به صورت پروژه محور کار کنید تا شناخته شوید و بتوانید بعدا از کارفرمایان کار بگیرید. اگر شما بورس دریافت نکنید باید در دانشگاه های پولی ثبت نام کنید که با افزایش قیمت دلار در ایران مقرون به صرفه نیست. اگر می خواهید برای زمان طولانی در استرالیا بمانید، باید دلیل خوبی برای حضور خود به دولت استرالیا ارائه دهید. یکی از بهترین دلایل قابل ارائه این است که بگویید که به قصد کار و کمک به اقتصاد محلی به استرالیا وادر شوید.

اولین قدم برای مهاجرت چیست؟

آیا کشور مربوطه می‌تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد و نیازات شما را بر طرف کند. منظور از مهاجر در آمارها افرادی هستند که از یک کشور به کشور دیگری برای همیشه منتقل می‌شوند. در موارد غیررسمی، اصطلاحاتی مانند، «مهاجر»، یا «خارجی» اغلب برای نشان دادن ویژگی‌های نژادی و قومی اقلیت‌های مهاجر، بدون توجه به محل تولد یا شهروندی آن‌ها استفاده می‌شود. گروه مهاجرتی ایلیا با بیش از 9 سال تجربه تخصصی در امور مهاجرتی (کار، تحصیل، سرمایه گذاری) آماده خدمت رسانی به متقاضیان محترم می باشد.