دسته‌ها
اخبار

مهاجرت معاصر چیست؟ سِون تراول

بیشترین مهاجرانی که طی سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۳ به ایران آمده‌اند از کشور افغانستان با تعدادی بالغ‌بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۳ را شامل می‌شود و بعد از آن کشورهایی نظیر؛ عراق، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان و ترکیه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. مهاجرت به کانادا یک تصمیم بزرگ است، تصمیمی که نباید به سادگی برای آن پا پیش گذاشت. ضروری است که برای مهاجرت برنامه ای را انتخاب کنید که نه تنها با نیازهای شخصی و روحی شما مطابقت داشته باشد بلکه مدارک و تجربه کاری شما برای آن روش کاملا کافی و پاسخ گو باشد.

  • در این دسته برخی از این افراد برای بهبود استانداردهای زندگی خود، برخی برای فرصت‌های شغلی بهتر و دریافت دستمزد بالاتر و بیشتر افراد نیز برای ادامه تحصیل به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند.
  • این اهداف ممکن است شامل جستجوی فرصت های شغلی بهتر یا نیازهای مراقبت های بهداشتی باشد.
  • طبیعت و وضعیت متضاد این سیاست – مخصوصاً مشکلات مهاجران غیر ماهر هنگام استفاده از نیروی کار – هم‌چنین در زمینه‌های اصول و قواعد مورد انتقاد قرار گرفته‌است.

حق خاک بدین معنی است که اگر نوزادی در کشوری متولد شود حتی اگر پدر و مادر او از شهروندان رسمی نباشند، نوزاد متولد شده به عنوان شهروند آن کشور محسوب شده و می تواند از حقوق شهروندی بهره مند شود. از نمونه کشور هایی که چنین قانونی در آن اجرا می شود می توان به کانادا اشاره نمود. در برخی از کشور ها نیز علاوه بر خود نوزاد، والدین او نیز می توانند اقامت آن کشور را دریافت نمایند.

مشاوره رایگان

افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت کردند در این نظرسنجی، عقاید متفاوتی دارند برخی بر این باور هستند که نتیجه مثبت یا منفی، رضایت مهاجران از زندگی در یک کشور خاص را به دنبال دارد. همچنین توجه به این امر اهمیت دارد که مهاجران تا چه اندازه می توانند با فرهنگ و عقاید یک کشور مهاجرپذیر هماهنگ باشند؛ به طور مثال مهاجرت به کشور ژاپن، مکزیک، آفریقای جنوبی، آمریکا، فرانسه و سوئد احتمال بیشتری دارد که مهاجران بتوانند فرهنگ رسمی کشور را بپذیرند. با توجه به تسهیل قوانین و ایجاد انواع روش های مهاجرت، امکان زندگی در کشور دلخواه در بین علاقه مندان مهاجرت آسان تر از قبل شده است. چه هدف شما از مهاجرت برای ادامه تحصیل باشد چه برای پیدا کردن شغل رویایی خود، قوانین در کشورهای بزرگ و سرآمدی همچون آمریکا، استرالیا و کانادا و یا کشورهای مطرح اروپایی همچون آلمان و فرانسه، تسهیل گر هستند و شما را در راه رسیدن به رویایتان همراهی می کنند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت و گرفتن اقامت دائم به این کشور وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از گرفتن ویزای تحصیلی، سرمایه‌گذاری، همکاری با کارفرماهای کانادایی و گرفتنویزای کار در کانادامی باشد. لازم به ذکر است که فرایند گرفتن درجه شهروندی در کانادا سه سال طول می‌کشد.

ویزای ازدواج و نامزدی کانادا

سه شهر اسپانیا، بارسلونا، مادرید و سویا، جز 10 مقصد برتر آفتابی اروپا، یعنی چیزی بیشتر ازدیگر کشورهای اروپایی قرار دارد. رتبه بندی سوئیس را به عنوان بهترین کشور برای یادگیری و دومین مورد برای تحصیل در نظر گرفته می شود. سوئیس در سه سال گذشته با کسب جایزه در دو رتبه برتر شاخص بازنشستگی جهانی قرار گرفته است.

در ایالات متحده آمریکا جذب فرهنگی به‌طور سنتی به‌عنوان فرایندی که میان اقلیت‌ها اتفاق می‌افتد، مانند بوته ذوب ملاحظه می‌شود. در اروپا جایی که کشورهای ملی‌گرا رسوم و سنت‌های واحد و متحد الشکل ملی‌گرایی را برطبق رویه‌های فرهنگی و زبانشناسی دارند، تنوع این رویه‌ها به‌عنوان تقویت و افزایش جذب فرهنگی مهاجران پیشنهاد شده‌است. معرفی آزمایش‌های شهروندی برای مهاجران شکل قابل مشاهده اجباری بودن جذب فرهنگی این کشورهاست.