دسته‌ها
اخبار

مهاجرت به عمان مهاجرت به اروپا و کانادا

فرزندخواندگی و شرایط مربوط به ان از دیگر مواردی است که از طریق آن می‌توان تابعیت عمان را گرفت. بر این اساس والدین عمانی اگر سرپرستی کودکی که غیرعمانی است را بر عهده بگیرند، تابعیت این کشور برای کودک اخذ می‌شود. همچنین خرید خانه در این کشور ارزان‌تر از سایر کشورهای عربی است.

  • یعنی در صورتی که پدر کودک، یا مادر وی تابعیت کشور عمان را داشته باشد، فرزند آنها تابعیت عمان را کسب می‌کند.
  • دریافت گواهینامه NOC اولین اقدام جهت مهاجرت می‌باشد که دریافت آن به این معنی است که کارفرما در کشور عمان برای ورود فرد متقاضی هیچ‌گونه مخالفت یا ممانعتی را ندارد.
  • مهاجرت به عمان از روش ازدواج ، از دیگر راه‌های مهاجرت به این کشور میباشد .

چون دولت عمان برای رشد اقتصادی کشور خود به پشتیبانی افرادی می‌پردازد که می‌خواهند کسب و کار خود را توسعه دهند. این سیاست برای هر دو طرف یعنی دولت این کشور و متقاضی سود دارد زیرا دولت با جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند به اهداف اقتصادی خود برسد. از دیگر روش‌های شایع برای دریافت ویزای کشور عمان و ویزای پیوست به خانواده در عمان ازدواج است و به این صورت است که شخصی باید با یک مرد عمانی ازدواج کند. تسلط داشتن به زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشور عمان کفایت می‌کند. البته برای سهولت در ارتباط برقرار کردن با شهروندان بومی این کشور لازم است که با زبان عربی نیز آشنایی داشته باشید.

مهاجرت به عمان و بررسی شرایط اخذ ویزا و اقامت این کشور

در این بخش از مقاله ی خود قصد داریم برخی از نکات مهمی که در جاب آفر کشور عمان مورد نظر می باشند، را برای شما همراهان گرامی توضیح دهیم. کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج، و دریافت ویزای افراد فوق موفق روش های قانونی مهاجرت به عمان می باشند که همه آن ها منجر به اخذ تابعیت نمی شوند. افرادی نیز از طریق روش غیرقانونی پناهندگی نیز به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از روش هایی که ممکن است افراد برای مهاجرت به عمان آن را انتخاب کنند پناهندگی است. مهاجرت از روش پناهندگی را معمولا افرادی انتخاب می کنند که در کشور خود از به دلایل اختلافات، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، نژادی، جنسیتی و… مورد اذیت و آزار قرار گرفته باشند و یا در برخی از شرایط حتی تهدید به مرگ شده باشند. مهاجرت از این روش غیرقانونی بوده و به غیر از ضرر های مالی ممکن است به جسم و جان شما آسیب بسیاری برساند.

ویزای کار عمان یا همان

یکی از راه های مهاجرت به عمان که متقاضیان بسیاری هم دارد، اخذ ویزای کاری عمان است. این روش در مقایسه با سایر روشهای مهاجرت به عمان، دشوارتر است، چرا که لازمه آن، داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از طرف یک کارفرمای عمانی است و تنها در این صورت، متقاضی می تواند درخواست ویزای کار دهد. به عبارتی، مهاجرت به عمان از طریق کار، تنها با داشتن ویزای کاری این کشور، امکان پذیر خواهد بود. پیشنهاد کاری باید توسط اداره کار و همچنین پلیس عمان، تایید شود تا متقاضی این نوع مهاجرت بتواند از طریق آن برای درخواست ویزای کار اقدام نماید.

از طرفی حقوقی که در این کشور برای کارگران پرداخته می‌شود نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است. علت این امر، پایینتر بودن کیفیت زندگی در عمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. کار در کشور عمان چگونه است؟ یکی از راه های مهاجرت به عمان، مهاجرت از راه کار است.

دولت عمان قصد دارد تا از این طریق و با جذب سرمایه گذار به اهداف اقتصادی خود برسد. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، نزدیکی به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته عمان را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این کشور، گواه این واقعیت است. بر این اساس صرفاً به دنیا آمدن فرزند در این کشورها منجر به اخذ تابعیت نخواهد شد؛ بنابراین افرادی که تابعیت این کشورها را ندارند، نمی‌توانند با مهاجرت و به دنیا آوردن فرزند خود، تابعیت بگیرند.

مهاجرت به عمان از روش تحصیل از انواع مهاجرت به این کشور میباشد . با این شرایط کشور عمان برنامه ویژه ای برای مبارزه با بیسوادی در برنامه خود قرار داده است . تحصیل در این کشور تا پایان مقطع متوسطه ، بدون نیاز به پرداخت شهریه صورت میگیرد .

اگر هنوز نمی‌دانید با کدام روش و به کجا مهاجرت کنید، راهنمایی‌تان می‌کنیم.

سرمایه گذاری در عمان

در کشور عمان، رضایت پدرِ زن برای ازدواج دختر با تبعه خارجی یک موضوع حقوقی جدی است. فرد متقاضی اقامت از طریق ازدواج باید مجرد باشد؛ به این صورت که یا اینکه ازدواجی نداشتند و یا اینکه طلاق گرفته باشند و گواهی طلاق را داشته باشند. درصورتی‌که همسر وی فوت کرده باشد، ترجمه گواهی فوت همسر باید به سفارت ارائه شود. یک نکته مثبت برای ویزای کار عمان این است که بخش زیادی از هزینه‌ها به عهده کارفرمای متقاضی خواهد بود.

در صورتی که جنسیت شما مونث باشد (ضمن رعایت شرایطی که در ازدواج توضیح داده شد) و با مردی که شهروند عمان است ازدواج کنید می توانید تابعیت عمان را کسب نمایید. برای این کار شما می بایست ثبت شرکت نمایید و یا از یک کفیل که شرکت ثبت شده دارد بخواهید تا کسب و کار شما را زیر مجموعه شرکت خود قراردهد. کشور عمان دارای بیمارستان‌های مدرن و دانشگاه‌های خوبی است و در سال‌های اخیر نیز صنعت گردشگری در این کشور با رشد چشمگیری مواجه بوده که باعث رشد اقتصادی شده است. کاری شما را بررسی خواهند کرد و تحقیق خواهند نمود که آیا هیچ فرد عمانی برای شغل کارفرمای شما وجود ندارد. شخص باید به مدت ۱۰ سال در کشور عمان به همراه همسر خود زندگی کند. در ادامه برایتان انواع ویزاهای مهاجرتی به کشور عمان را شرح می‌دهیم که شامل موارد زیر می‌شوند.