دسته‌ها
اخبار

مهاجرت به ترکیه در کوتاه ترین زمان در سال 2022 برای ایرانیان

ساده‌ترین روش برای به دست آوردن اقامت دائم ترکیه است / در این نوع اقامت فرد اجازه‌ کار دارد و می‌تواند خانواده‌ی خود را همراهش ببرد. درصورتی‌که شما هم جز افرادی باشید که می‌خواهید مهاجرت به کشور ترکیه را از سر بگذرانید، باید با هزینه‌های این مهاجرت نیز آشنایی داشته باشید. بدون شک هزینه مهاجرت به کشور ترکیه رابطه مستقیمی با شیوه مهاجرتی شما خواهد داشت.

شما برای اخذ انواع اقامت این کشور باید از طریق مراکز معتبر و با سابقه واقع در ایران یا ترکیه اقدام کنید. اتباع خارجی که شرایط اقامت در این کشور را دارند، نیز می‌توانند کیملیک را دریافت کنند. کیملیک تا قبل از ۱۵ سالگی دارای عکس نیست و هر ۱۰ سال یکبار نیز تمدید می‌شود. افرادی که خانه در ترکیه اجاره می‌کنند، نیز کارت کیملیک خود را دریافت می‌کنند و بسیاری از خدمات اجتماعی برای آن‌ها توسط این کارت انجام می‌شود.

پیشنهاد ما مهاجرت اصولی و برنامه ریزی شده به کشور ترکیه می باشد. در خصوص کاریابی و مشاوره درباره کار به پست کار در ترکیه مراجعه کنید. با ثبت نام در پیش دبستانی یا مراکز دیگر می توانم درخواست اقامت یکساله در ترکیه بکنم.

  • مدت اعتبار ایکامت به نوع اجازه اقامت شما بستگی دارد‌ و ممکن است با پایان اقامت اعتبار آن نیز ساقط شود.
  • بر طبق مواردی که گفته شد، سه راه منجر به اخذ تابعیت کشور ترکیه خواهد شد؛ مهاجرت کاری، سرمایه گذاری در ترکیه و ازدواج با تبعه کشور ترکیه، منجر به اخذ تابعیت ترکیه خواهد شد.
  • با توجه به کیفیت بالای دانشگاه های ترکیه افراد زیادی خواهان تحصیل و اقامت ترکیه به خصوص اقامت استانبول می باشند.
  • در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کشور ترکیه در سال 2023 ارائه شده است.

همچنین طی قرن‌های گذشته رشد و تنوع زیادی در موسیقی و هنر ترکیه ایجاد شده است. به طوری که موسیقی این کشور ترکیبی از موسیقی سنتی ترکی، ایرانی، پاپ، آمریکایی و… می‌باشد. متقاضی باید آدرس محل سکونت خود را حتما ارائه دهد و در طول اقامت هم اگر جا به جایی صورت گرفت حداکثر تا 20 روز کاری آدرس جدید خود را به ثبت برساند. ارائه رسید های اجازه اقامت و هزینه های اسناد به همراه اسناد درخواست ضروری است. این مطلب را مد نظر داشته باشید که بعد از تاریخ 15 ژانویه 2021، درخواست اقامت برای اولین بار در مناطق فاتیح و اسنیورت از طرف اداره مهاجرت و دولت ترکیه پذیرفته نمی‎شود. تمامی مسیرهای اقامت موقت ترکیه به دائم ختم نمی‌شود مانند توریستی از این رو مسیری را انتخاب کنید که آینده روشنی داشته باشد و بتوانید اقامت خود را به دائم تبدیل کنید.

متقاضی باید به سن بلوغ رسیده باشد یا می‌تواند از طریق ولی قانونی خود اقدام نماید. در واقع ما می توانیم در طول زندگی خود روند های خاصی را برای بهبود شرایطمان ان… کلیه مدارک باید در دو نسخه تهیه و در 2 پوشه به صورت اصل و کپی قرار گیرند. بیشتر غذاهای ترکی با گوشت (گوشت گاو، بره، مرغ) تهیه می‌شوند و معمولا با لوبیا، سبزیجات، برنج، نان و سبزی سرو می‌شوند. نگرش ترک‌های بومی نسبت به مهاجران به ملیت شخص مهاجر و شهری که در آن سکونت دارند، بستگی دارد.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج و مدت زمان اخذ تابعیت

پس از آن باید هزینه مجوز اقامت و هزینه ویزا تان را پرداخت کنید. دانشجویان نیز برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه باید با توجه به هزینه های دانشگاه و تمکن مالی هزینه های یک سل زندگی و تحصیل را در این کشور تامین نمایند. یکی از موضوعاتی که در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه، حائز اهمیت می باشد، هزینه مهاجرت به این کشور است. سوال رایجی که بسیاری از متقاضیان از مشاوران و کارشناسان ما در موسسه میپرسند. این رقم از 117 یورو تا 465 یورو متغیر بوده و با توجه به ملیت شما محاسبه می شود. در صورتی که افراد قصد اقامت دائم در ترکیه را دارا باشند باید از یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه اقدام به اخذ ویزا نمایند.

کارشناسی ارشد در ترکیه

در خصوص هزینه مهاجرت به ترکیه و پول مورد نیاز باید بگوییم که این یک سوال بسیار کلی است که نیاز به جزئیات دارد و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن جنبه‌های مهاجرت به ترکیه، مقدار مورد نیاز پول مهاجرت را تعیین کرد. در هر صورت، اگر قصد مهاجرت کاری و یا تحصیلی به ترکیه را داشته باشید، به احتمال زیاد نیاز به اجاره یک آپارتمان دارید. صرف نظر از هزینه خرید بلیط پرواز هواپیما که به طور میانگین در حدود 168 دلار هزینه دارد، شما نیاز دارید تا برای اجاره یک خانه مناسب در استانبول در حدود 1400 لیر در ماه پرداخت کنید.

همین تفاوت ها موجب می شود که متقاضیان قبل از سفر شان، به کمک یک وکیل مهاجرت مجرب و خبره با شرایط و قوانین کشور مقصد آشنا شوند؛ تا مبادا قوانین آن کشور را زیر پا گذارند و اتفاقات ناخوشایندی برایشان به وجود آید. روش های گوناگونی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد که متقاضیان با مشاوره های تخصصی می توانند یکی از آن روش ها را برای مهاجرت انتخاب نمایند. از دیگر راه های پر ریسک و خطرناک مهاجرت به کشور ترکیه، پناهندگی است. در این روش شما باید اثبات کنید که در کشور خود امنیت جانی و مالی ندارید و در معرض آزار و اذیت قرار دارید. این پروسه بسیار زمان بر است و جان و مال تان را به خطر می اندازد. موسسه مهرآفرین نیز هیچ گونه خدماتی را در این زمینه ارائه نمی کند.

این افراد شامل ۴۶۶.۸۹۰ تبعه خارجی و ۱۱۰.۵۶۷ شهروند ترکیه بودند که پس از زندگی در خارج از کشور به کشور خود بازگشتند. اگر نگاهی به اخبار جهان بیندازید متوجه می‌شوید که سیاه‌ترین، سخت‌ترین و ناممکن‌ترین مسیر مهاجرت به ترکیه پناهندگی است. گرچه با وجود تمام فلاکت‌هایی که این روش برای پناهنده در بردارد، عده‌ی زیادی از مردم در رویای مهاجرت غیرقانونی به کشور ترکیه (یاهر کشور دیگری) را در سر دارند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش حداقل۲۵۰ هزار دلار

با گذشت زمان و در دهه گذشته دولت کشور ترکیه بر آن شده است که تغییرات لازم را در سیستم درمانی خود به وجود بیاورد. این کشور با سرمایه‌گذاری حدود 120 میلیارد دلار در این زمینه توانست تا نواقص بزرگش را پوشش دهد و روند رو به رشدی را پیش بگیرد. دولت کشور ترکیه در کنار تلاش برای تقویت سیستم درمانی خود سعی داشته تا حد امکان هزینه‌های پرداختی توسط خود شهروندان را کاهش دهد.