دسته‌ها
اخبار

مهاجرت به ترکیه【شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق کار، تحصیل، خرید ملک】 صبا

شما در 8 ترم واحدهای خود را پشت سر می‌گذارید و در آخر هر ترم، باید امتحانات پایانی را قبول شوید. این مقطع طیف وسیعی از رشته‌ها را از مدیریت مشاغل، اقتصاد و ریاضیات گرفته تا طراحی مد، گردشگری و مهمان‌داری در برمی‌گیرد. تحصیل مقطع لیسانس در رشته‌هایی مثل معماری، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی 5 ساله و تحصیل پزشکی نیز 6 ساله است. جالب است بدانید گرفتن شهروندی و تابعیت ترکیه، پاسپورت ترکی، به شما این امکان را می دهد که آزادانه به بیش از 100 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. بسیاری از زنان خارجی تصمیم به ازدواج با شهروندان ترکیه می‌گیرند. در بیشتر موارد، اینها زنانی از روسیه هستند که در تعطیلات به ترکیه آمده‌اند، اما در اینجا عشق و خانه جدیدی پیدا کرده‌اند.

  • برای دریافت ویزای ترکیه باید از سفارت ترکیه یا کنسولگری ترکیه در کشور خود اقدامات لازم را انجام دهید.
  • هزینه های پایین زندگی و وجود جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور موجب شده است که هر ساله به تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور افزوده شود.
  • در صورتی که قصد دارید از طریق آژانس‌های مهاجرتی جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید، از این نکته مطمئن شوید که در صورت اخذ بورسیه، چه مقدار از مبلغ آن به عنوان پورسانت آژانس کم خواهد شد.
  • ترکیه کشوری پهناور است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا قرار گرفته است.

این کشور علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های گردشگری زیاد دارای کیفیت بالایی برای زندگی نیز می‌باشد. استانبول بزرگ‌ترین کلانشهر در اروپا به حساب می‌آید که دارای مناطق گردشگری زیادی مانند مسجد ایاصوفیا می‌باشد. شما حداقل می بایست بتوانید در ترکیه جایی برای خواب و غذایی برای خوردن تهیه کنید همچنین بایستی اندکی هزینه جهت تمکن مالی ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه

علاوه بر این، ترکیه با شرایط مناسبی به سرمایه‌گذاران اقامت می‌دهد و این موضوع باعث شده بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی درباره مهاجرت به ترکیه جدی‌تر فکر کنند. کشور ترکیه محل امنی برای دانشجویان بین المللی فارغ از سن و جنسیت هست و شاید همین امر باعث رشد و افزایش نرخ سالانه حضور دانشجویان بین المللی در این کشور شده است. با توجه به آخرین آمار از سال 2020 بالای 150 هزار دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه مشغول به تحصیل هستند.

برترین دانشگاه‌های ترکیه

به عبارت دیگر امروز درصد زیادی از هزینه‌های درمان توسط بیمه و دولت این کشور پوشش داده می‌شود. شما می‌توانید شهروندی این کشور را با اقامت از طریق ویزاهای مختلف در این کشور دریافت کنید. کوتاه‌ترین راه برای دریافت این مدرک از طریق ویزای سرمایه‌گذاری می‌باشد که در طول مدت سه تا شش ماه شهروندی این کشور را دریافت کنید.

پرسش و پاسخ متداول در خصوص شرایط مهاجرت به ترکیه

بنا بر کنوانسیون ژنو، کشور مبدا وظیفه دارد که حداقل امکانات زندگی را برای پناهجویان تامین کند و پناهجو از حقوق دیگری برخوردار نخواهد بود. به همین دلیل توصیه‌ی «استانبول همراه» همیشه این است تا در حد ممکن به فکر استفاده از این راهکار نیفتید و نسبت به یک مهاجرت قانونی و بی‌دردسر اقدام کنید. کسب اقامت از طریق پناهندگی، یکی از سخت‌ترین، طولانی‌ترین و پرریسک‌ترین راه‌های مهاجرت خواهد بود. توجه داشته باشید که شما طی 90 روز، نمی‌توانید هیچ‌گونه فعالیت تجاری و تحصیلی داشته باشد. ترکیه و ایران بر اساس «عهدنامه‌ی مودت» ورود و خروج توریست و مسافران را تا حد بسیار زیادی آسان کرده‌اند. شما تنها به میزان سال‌های تحصیل خود قادر به حضور در ترکیه خواهید بود.