دسته‌ها
اخبار

مرکز جدید USCIS خبر خوبی برای برخی از بدترین قربانیان عقب ماندگی آن است


خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) در حال افتتاح یک مرکز خدمات جدید است تا سعی کند برخی از فاجعه بارترین عقب ماندگی های خود را برطرف کند. آژانس گزارش شده است در حال حاضر 150 کارمند را تغییر داده است – و قصد دارد بیش از 300 نفر را برای کارمندان یک مرکز خدمات مجازی، که در نهایت به طور کامل از راه دور کار می کند (اگرچه کاغذ و همچنین برنامه های کاربردی آنلاین را می پذیرد) منصوب کرده است.

از آنجایی که نمی‌توان آن را مانند بسیاری از مراکز به‌خاطر مکانش نام‌گذاری کرد، بنا بر انواع پرونده‌هایی که قصد دارد به آن رسیدگی کند، آن را مرکز خدمات HART نامید: بشردوستانه، تنظیمات، حذف شرایط، و اسناد سفر. به طور خاص، USCIS تأیید کرده است که این مرکز چهار نوع فرم را پردازش خواهد کرد – که همه آنها شامل موارد فوری شامل خشونت، آزار و اذیت، و/یا اتحاد خانواده است و در معرض تأخیر رسیدگی بیش از یک سال تا پنج سال قرار گرفته است.

  • “تعیین های خوب” برای متقاضیان ویزای U (فرم I-918). ویزای U، که وضعیت قانونی را برای قرب،ان جنایات فراهم می کند که به اجرای قانون در تحقیقات کمک می کنند، لیست انتظار وحشتناکی طول، دارد زیرا کنگره اجازه می دهد تنها 10000 ویزا در سال صادر شود. و با وجود مقرراتی که متقاضیان ویزای U را در «لیست انتظار» قرار می‌دهند در حالی که منتظر یکی از آن 10000 ویزا هستند، خود «فهرست انتظار» – که با مجوز کار و صلاحدید دادست، در قالب «اقدام معوق» ارائه می‌شود – پنج سال طول می‌کشد. برای قضاوت ، در سال 2021، پس از مواجهه با فشار شدید دعوی قضایی، USCIS فرآیند جدیدی را ایجاد کرد تا اطمینان حاصل کند که متقاضیان ویزای U همچنان می توانند به طور قانونی در ایالات متحده کار کنند و گواهینامه رانندگی و سایر خدمات را تا زم، که درخواست آنها در حال بررسی است دریافت کنند. اما در حالی که “تعیین خیرخواهانه” – که تأیید می کند متقاضی یک بررسی پیشینه را گذرانده و یک درخواست کامل را ارسال کرده است – زمان بسیار کمی می برد، در حال حاضر یک گلوگاه برای خود ایجاد کرده است. پنج سال طول می کشد تا مراکز خدمات موجود 80 درصد موارد را پردازش کنند (معیار USCIS برای گزارش زمان انتظار استفاده می کند).
  • دادخواست برای وضعیت تحت قانون خشونت علیه ،ن (VAWA) (فرم I-360). علاوه بر ایجاد ویزای U، قانون خشونت علیه ،ن راهی را برای بازماندگان مهاجر از خشونت خانگی ایجاد کرد تا برای دریافت وضعیت قانونی خود «دادخواست» کنند. این به بازماندگان این امکان را می دهد که در ایالات متحده بمانند، به طور قانونی کار کنند، و واجد شرایط اقامت دائم و شهروندی شوند، بدون اینکه نیازی به اتکا به همسر یا خویشاوندی – که ممکن است از آنها سوء استفاده می کند یا از یک متجاوز محافظت می کند – برای درخواست آنها از طریق مهاجرت مبتنی بر خانواده باشند. کانال ها درخواست های خود VAWA ابزاری ضروری برای اجازه دادن به بازماندگان برای ، خانواده های بدسرپرست است، زیرا سوء استفاده کنندگان را از کنترل بر وضعیت قانونی خود در ایالات متحده و توانایی آنها برای ،ب درآمد محروم می کند. اما تنها مرکز خدماتی که در حال حاضر این درخواست‌ها را پردازش می‌کند، 33 ماه – نزدیک به سه سال – طول می‌کشد تا 80 درصد آن‌ها را پردازش کند، و بازماندگان را مجبور می‌کند در وضعیت بالقوه خطرناکی از برزخ منتظر بمانند.
  • چشم پوشی موقت از نوار “حضور غیرقانونی” برای متقاضیان گرین کارت (فرم I-601A). مهاجر، که در غیر این صورت واجد شرایط دریافت گرین کارت هستند، از طریق دادخواست از شهروندان ایالات متحده یا بستگان مقیم دائم یا بر اساس شغل، همچنان می توانند به دلیل حضور غیرقانونی در ایالات متحده در حال حاضر یا در گذشته از دریافت آن منع شوند. این مهاجران می توانند درخواست معافیت بدهند در صورتی که نگه داشتن آنها از ایالات متحده “مشکل شدید” را برای همسر یا فرزند شهروند آمریکایی ایجاد می کند – که در مورد بسیاری از خانواده هایی که با جدایی نامحدود روبرو هستند صادق است. اما اگر مهاجر قبل از تایید معافیت، ایالات متحده را برای مصاحبه ویزای مورد نیاز خود ، کند، می تواند سال ها قبل از دریافت معافیت برای بازگشت در خارج از کشور گیر کند.

    در طول پنج سال گذشته، همانطور که شورا در اخیراً مستند کرده است دعوای دسته جمعیزمان پردازش این معافیت‌ها از سال 2017 تا 2022 شش برابر شد. در دو مرکز خدماتی که USCIS در مورد این معافیت‌ها تصمیم می‌گیرد، سه سال در یک مرکز و سه سال و نیم در مرکز خدمات دیگر برای تصمیم‌گیری 80 درصد از این معافیت‌ها طول می‌کشد. تأخیرهای زیاد منجر به شکایت شورا شد که 300 شاکی نامبرده را شناسایی می کند که در سال 2021 یا قبل از آن برای معافیت درخواست داده اند و هنوز آنها را دریافت نکرده اند. این دادخواست همچنین به دنبال صدور گواهینامه برای طبقه ای از افرادی است که بیش از 12 ماه معافیت دارند. وکلای دادخواست ،ن می زنند که ک، حداقل 70000 نفر را شامل می شود.

  • درخواست های الحاق خانواده برای خانواده های افرادی که پناهندگی دریافت کرده اند (فرم I-730). یکی از مزایای دریافت رسمی پناهندگی یا پناهندگی این است که می تو،د همسر و فرزندان خود را به ایالات متحده بیاورید. اما علاوه بر انبوهی که خود تقاضای پناهندگی را گرفتار می کند، مهاجر، که پناهندگی دریافت کرده اند اکنون باید یک سال یا بیشتر منتظر بمانند تا مجوز پیوستن به خانواده های خود را دریافت کنند. به طور مشابه، مهاجری که با وضعیت پناهندگی به ایالات متحده می آید، مشمول همان زمان انتظار طول، می شود. یکی از دو مرکز خدماتی که در حال حاضر این فرم‌ها را پردازش می‌کند، بیش از یک سال طول می‌کشد تا 80 درصد درخواست‌ها را بررسی کند. دیگری نزدیک به دو سال طول می کشد. تأخیرها نه تنها باعث طول، شدن رنج مردمی می شود که هم با آزار و اذیت در کشورهای خود و هم با استرس و آسیب ناشی از فرار به ایالات متحده و انتظار برای پناهندگی در اینجا دست و پنجه نرم می کنند. آنها خطر اعضای خانواده را افزایش می دهند که هنوز می توانند در کشورهای خود مورد هدف و آزار و اذیت قرار گیرند، در حالی که منتظر مجوز برای پیوستن به بستگان در ایالات متحده هستند.

USCIS ،ن می زند که مرکز خدمات HART جدید تا پاییز سال 2024 به طور کامل عملیاتی خواهد شد. جزئیات در مورد عملکرد آن هنوز در راه است. بدیهی است که مهاجر، که در این عقب ماندگی های فاحش گیر کرده اند، نباید آنقدر منتظر بمانند تا شاهد پیشرفت های م،ادار باشند.

اینها تنها انواع برنامه هایی هستند که USCIS در نیم دهه گذشته به طرز غم انگیزی از آنها عقب مانده است. به طور فزاینده ای، مهاجران و وکلای آنها به دادگاه های فدرال مراجعه کرده اند، در دعاویی مانند شکایت شورا در مورد معافیت موقت حضور غیرقانونی، برای بیان ناکامی های آژانس و تشویق USCIS به اقدام. افزودن ظرفیت از طریق یک مرکز خدمات جدید، گامی در مسیر درست است – به خصوص در مسیری که به دفتر فیزیکی جدید نیاز ندارد. اما تأخیرهای کنونی آنقدر فاحش است که قبل از اینکه عملکرد آژانس برای مهاجر، که منتظر تصمیمات آن برای برنامه ریزی زندگی خود هستند، قابل قبول باشد، باید کارهای زیادی انجام شود.

ثبت شده تحت: USCIS


منبع: https://immigrationimpact.com/2023/04/05/new-uscis-center-backlogs/