دسته‌ها
اخبار

ما به راه حل های انسانی نیاز داریم، نه قانون مضر


AILA با افتخار از این پست وبلاگ از دریافت کننده بورسیه دانشجویی حقوق کمیته حقوقی تنوع، برابری و شمول، Woorod Atiyat استقبال می کند، بخشی از مجموعه ای که هدف آن برجسته ، راه های مهمی است که در آن تنوع، برابری، و شمول قانون و سیاست های مهاجرت را اطلاع رس، می کند. اطلاعات بیشتر در مورد کمیته DEI AILA و کار مهم آن در وب سایت آیلا موجود است

سیستم حقوقی ایالات متحده را می توان به طور کلی به ،وان معیوب توصیف کرد، و پیشرفت ها بسیار دیر شده است. به ،وان مثال، قانون مهاجرت در ایالات متحده، مهاجران، پناهندگان و پناهجویان را از طریق یک سری قو،ن ناعادلانه و مجازات های سختگیرانه فزاینده ای اعمال می کند که هم برای ،، که در جستجوی زندگی بهتر وارد کشور می شوند و هم برای ،، که با بدرفتاری و نژادپرستانه مواجه شده اند، جرم انگاری می کند. پروفایل در نظام حقوقی کیفری با حجم بالای نقض های اخلاقی که این جوامع به حاشیه رانده شده را هدف قرار داده است، نیاز فوری به حمایت از حقوق مدنی، انس، و کارگری همه مهاجران و تضمین کرامت آنها در محل کار وجود دارد. با مجموعه سیاست‌های اخیری که تحت ،ت ترامپ اجرا شد، کنگره اکنون بار استفاده از اختیارات تفویض شده خود را برای نجات حقوق باقی‌مانده جوامع مهاجر به دوش می‌کشد و در عین حال مسئولیت مخالفت با لایحه‌هایی را که مانع حقوق مهاجران می‌شود را نیز بر عهده دارد.

متأسفانه، برخی از تلاش های قانونی اخیر به وضوح حقوق مهاجران را در نظر نمی گیرند. به ،وان مثال، در نوامبر 2022، نماینده چار، یوجین «چیپ» روی، به همراه 16 همکار جمهوریخواه، «قانون امنیت و امنیت مرزی 2022“. در پاسخ، گروهی متشکل از 250 سازمان محلی، ایالتی و ملی پناهندگان، حقوق بشر و مهاجرت نامه ای به اعضای مجلس نوشتند. مخالفت با این لایحهبا بیان اینکه و، امنیت داخلی (DHS) را م،م می کند که ورود هر اتباع غیر آمریکایی را که مدارک ورود معتبری ندارند را در هر دوره ای که DHS نمی تواند چنین فردی را بازداشت یا به کشور خارجی مجاور ایالات متحده بازگرداند به تعویق بیندازد. ایالت ها. در صورت تصویب، یک ایالت این اختیار را دارد که از DHS برای اجرای بیشتر این لایحه شکایت کند. این قانون تمامی مرزها و بنادر ورودی را مسدود می‌کند و دسترسی به حفاظت را برای افراد آسیب‌پذیری که به دنبال زندگی بهتری هستند، مانند پناهجویان، ،دسالان بدون همراه، قرب،ان شکنجه و قرب،ان قاچاق انسان که از موقعیت‌های خطرناک فرار می‌کنند، قطع می‌کند. این لایحه مغایر با اصول اخلاقی کشور ما است، قو،ن پناهندگان ایالات متحده را نقض می کند و باعث می شود ایالات متحده تعهدات بین المللی خود را نقض کند. علاوه بر این، این لایحه اختیار گسترده ای را به DHS می دهد تا هرگونه دسترسی به پناهندگی را ممنوع کند، حتی اگر این شرایط غیرانس، و غیرممکن به نحوی محقق شود.

این لایحه ت، برای دور زدن تعهدات بین المللی پناهندگی کشورمان است. در صورت تصویب، چنین لایحه ای تأثیر منفی بر درک جه، ایالات متحده به ،وان کشوری که از پناهجویان محافظت می کند، خواهد داشت. ا،اج مهاجران ورودی بدون انجام غربالگری فردی برای پناهندگی یا قاچاق، تعهدات طول، مدت معاهده برای محافظت از افرادی را که از آزار و شکنجه های سیاسی، مذهبی، قومی، نژادی و دیگر فرار می کنند، نقض می کند. این تعهدات در چندین دهه قانون دو حزبی که حق دسترسی بدون تبعیض به پناهندگی در مرزهای ایالات متحده را مدون می کند، تجسم یافته است. قانون امنیت و امنیت مرزی به وضوح ایالات متحده را نقض تعهدات حقوقی بین المللی خود می کند.

ماده 14 اعلامیه جه، حقوق بشر (UDHR) 1948 می گوید: «هر ، حق دارد از آزار و شکنجه در کشورهای دیگر درخواست پناهندگی کند و از آن برخوردار شود». اگرچه UDHR صراحتاً غیر ا،ام آور است، حق پناهندگی که بیان کرده است به سنگ بنای قانون بین المللی پناهندگان تبدیل شده است. سایر جنبه های قانون پناهندگان، مانند عدم بازگشت و تضمین رفتار من،، ناشی از این حق اساسی است. علاوه بر این، قانون امنیت و امنیت مرزی این کار را انجام می دهد نقض کنوانسیون پناهندگان. کنوانسیون پناهندگان بر اساس ماده 14 اعلامیه جه، حقوق بشر در سال 1948 استوار است که حق افراد را برای درخواست پناهندگی از آزار و اذیت در کشورهای دیگر به رسمیت می شناسد. بر اساس این کنوانسیون از طریق ماده 5، پناهنده می تواند از حقوق و مزایایی در یک ایالت و همچنین حقوقی که در این کنوانسیون پیش بینی شده است بهره مند شود. این لایحه نه تنها به طور موثر مقررات پناهندگی قانون پناهندگان را لغو می کند، بلکه مقررات مجوز مجدد قانون حمایت از قاچاقچیان و قرب،ان را نیز لغو می کند.

به ،وان 118هفتم کنگره اکنون پس از انتخابات در حال شکل گیری است، من از اعضای کنگره می خواهم که از این سوء رفتار دور شوند و از پیشبرد لایحه ای مانند HR 7772 خودداری کنند. به جای آسیب رساندن به مهاجران و آسیب پذیرترین افراد، کنگره باید به مسئولیت خود بپردازد و به ،وان محافظ عمل کند. جامعه مهاجران و ارزش های کشورمان از انصاف و عدالت.


منبع: https://thinkimmigration.org/blog/2023/03/16/we-need-humane-solutions-not-harmful-legislation/