دسته‌ها
اخبار

قانون جدید DACA توضیح داده شد | CitizenPath


گروه آماده دفاع از اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی است، زیرا قو،ن جدید DACA از 31 اکتبر 2022 اجرایی می شود.

در 30 آگوست 2022، ،ت بایدن قانون جدیدی در مورد اقدام به تعویق افتاده برای ورود به دوران کودکی (DACA) صادر کرد که DACA را در مقررات فدرال گنجانده است. اگرچه DACA قبلاً یک موضوع سیاست بود، قانون جدید DACA ت، از سوی ،ت برای تقویت جایگاه قانونی برنامه برای مبارزه با تلاش‌های مختلف برای پایان دادن به آن است. این قانون جایگزین یادداشت سال 2012 صادر شده توسط ،ت اوباما می شود که در 31 اکتبر 2022 اجرایی شود.

برنامه DACA از افرادی محافظت می کند که در کودکی بدون مدرک به ایالات متحده آورده شده اند یا به طور قانونی وارد شده اند و بعداً از وضعیت خارج شده اند. این برنامه کمک های مالی دو ساله قابل تجدید مجوز اشتغال و محافظت در برابر ا،اج را فراهم می کند.

چه چیزی در یک قانون وجود دارد؟

ممکن است تعجب کنید که چرا ما به یک «قانون» نیاز داریم، در حالی که اقدامات اجرایی از سوی ،ت اوباما انجام شده است. منتقدان استدلال می‌کنند که اختیارات یک رئیس‌جمهور به اندازه کافی گسترش نمی‌یابد تا برنامه‌ای عظیم مانند DACA ایجاد کند. در واقع، این منجر به چندین چالش دادگاه شده است که وجود برنامه را تهدید می کند.

سازمان های ،تی می توانند قو،نی را در چارچوب قو،ن موجود ایجاد کنند. این قو،ن مقرراتی هستند که راهنمایی در مورد نحوه انجام کارها ارائه می دهند.

ثبت فدرال شامل قو،ن و مقرراتی است که اسناد نظارتی دارای کاربرد عمومی و اثر قانونی هستند. ا،ر قو،ن در کدنویسی شده اند کد مقررات فدرال (CFR). این فرآیند نظارتی قانونگذاری را دموکراتیک می کند. این به عموم مردم فرصتی برای اظهار نظر می‌دهد و عموماً قبل از تبدیل شدن این سیاست به مقررات فدرال، بررسی دقیق‌تری را به همراه دارد. بنابراین، این فرآیند نظارتی ایجاد یک قانون رسمی به غلبه بر حداقل یک دلیل غیرقانونی بودن DACA توسط یک دادگاه فدرال کمک می کند.

آیا قانون جدید DACA بر گیرندگان فعلی تأثیر می گذارد؟

مقررات جدید DACA روند فعلی یا مزایای دریافت کنندگان فعلی را تغییر نمی دهد. در 31 اکتبر، گیرندگان فعلی و ،، که واجد شرایط تمدید هستند، نیازی به انجام کاری متفاوت ندارند. تنها افرادی که واجد شرایط تمدید DACA هستند عبارتند از:

  • گیرندگ، که در حال حاضر دارای DACA هستند. و
  • افرادی که DACA آنها کمتر از یک سال پیش منقضی شده است.

اگر قبلاً DACA دارید، نیازی به درخواست مجدد تحت قانون جدید ندارید. شما باید DACA را قبل از انقضای وضعیت خود تمدید کنید. برای تمدید DACA، به ارسال فرم‌های زیر ادامه می‌دهید:

هر سه فرم را به طور همزمان به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کنید. علاوه بر این، تمام اسناد پشتیب، لازم برای وضعیت خود را نیز درج کنید.

خدمات آنلاین و مقرون به صرفه CitizenPath تهیه هر سه فرم را به طور همزمان آسان می کند. بسته برنامه DACA که توسط وکلای مهاجرت طراحی شده است به شما کمک می کند تا خطاهای رایجی را که باعث تاخیر، رد و حتی انکار می شود را حذف کنید. این به این دلیل است که وقتی پاسخ شما به یک سوال ممکن است مشکل ساز باشد، سرویس به شما هشدار می دهد. همچنین دستورالعمل‌های بایگ، سفارشی بر اساس وضعیت خود دریافت خواهید کرد. این یک ابزار قدرتمند و خودتان است که شما را تحت کنترل قرار می دهد. و ما از شما حمایت می کنیم – CitizenPath پشتیب، مستقیم از مشتری را ارائه می دهد و ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهد که USCIS درخواست شما را تأیید می کند.

آیا می توان درخواست های DACA برای اولین بار تحت قانون جدید ارسال کرد؟

قانون جدید به افراد تازه وارد این برنامه اجازه می دهد که درخواست دهند. با این حال، یک حکم دادگاه از پذیرش درخواست های اولیه USCIS در حال حاضر جلوگیری می کند.

در حال حاضر، حکم دادگاه تگزاس مبنی بر مسدود ، درخواست‌های اولیه DACA همچنان به قوت خود باقی است. بنابراین، USCIS به پردازش تمدید DACA، اما نه درخواست های اولیه DACA از اولین درخواست کنندگان DACA و افرادی که DACA آنها بیش از یک سال پیش منقضی شده است، ادامه خواهد داد، در حالی که این دستور در جای خود باقی است.

چه اتفاقی برای DACA می افتد

،ت بایدن به حفاظت از برنامه DACA متعهد است. در صورتی که حکم دادگاه به این برنامه پایان دهد، ،ت به دادگاه عالی ایالات متحده تجدید نظر خواهد کرد.

برای بیش از 10 سال، دریافت کنندگان DACA منتظر یک راه حل دائمی برای ماندن در ایالات متحده و داشتن مسیری برای شهروندی بودند. علاوه بر زندگی در دو سال، گیرندگان در ترس از لغو DACA و جدا شدن آنها از خانواده و ا،اج آنها زندگی کرده اند. قانون جدید DACA برنامه DACA را تقویت می کند، اما تا یک راه حل دائمی فاصله دارد. این حیاتی است که کنگره راه حلی بلندمدت پیدا کند.

حفظ وضعیت DACA شما همچنین ممکن است گامی حیاتی برای هر مسیر آینده برای اقامت قانونی باشد. نادیده گرفتن وضعیت DACA شما می تواند مانعی برای به دست آوردن وضعیت در قو،ن آینده باشد. وکلای مهاجرت به طور کلی توصیه می کنند:

  • اگر DACA شما در کمتر از 6 ماه دیگر منقضی شود، باید همین الان تمدید کنید.
  • اگر DACA شما ظرف 6 ماه تا 1 سال منقضی شود، ممکن است بخواهید زودتر تمدید کنید.
  • اگر DACA شما بیش از 1 سال از امروز منقضی می شود، باید با یک ارائه دهنده خدمات حقوقی مورد اعتماد صحبت کنید تا ببینید آیا درخواست زودهنگام مزایایی دارد یا خیر.

درباره CitizenPath

CitizenPath راهنمایی های ساده، مقرون به صرفه و گام به گام را از طریق برنامه های مهاجرتی USCIS ارائه می دهد. افراد، وکلا و غیر انتفاعی از این سرویس روی دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند تا فرم های مهاجرت را به طور دقیق تهیه کنند و از تاخیرهای پرهزینه جلوگیری کنند. CitizenPath به کاربران اجازه می دهد تا این سرویس را به صورت رایگان امتحان کنند و 100٪ ضمانت بازگشت پول را ارائه می دهد که USCIS برنامه یا دادخواست را تأیید می کند. ما از بسته برنامه DACA و چندین سرویس مهاجرتی دیگر پشتیب، می کنیم.
منبع: https://citizenpath.com/new-daca-rule/