دسته‌ها
اخبار

فرم I-129F: یاد بگیرید که آن را به روش صحیح ارسال کنید


بسیار متداول است که افراد نامزد یا همسر خود را به ایالات متحده بیاورند. فرم I-129F پایه ای برای دریافت اقامت دائم ایالات متحده از طریق گرین کارت است.

در این مقاله با جزئیات ویزای I-129F آشنا می شوید. شما با مواردی مانند:

 • چه مدت طول می کشد تا I-129F پردازش شود.
 • محل ثبت فرم I-129F؛ و
 • چگونه بسته I-129F را جمع آوری کنیم و چه مدارکی را با I-129F ارائه دهیم.

فرم I-129F چیست؟

فرم I-129F نقطه شروع برای ارسال دادخواست برای ویزای K-1 برای نامزد یک شهروند آمریکایی یا ویزای K-3 برای همسر یک شهروند آمریکایی است که مایل به ورود به کشور است. این فرم توسط آژانس خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای بررسی اینکه آیا یک رابطه واجد شرایط بین یک شهروند ایالات متحده و شریک زندگی آنها برقرار است یا خیر استفاده می شود. ویزای مهاجرتی شریک باید در صورت مثبت بودن پاسخ، تاییدیه و مجوز ورود دریافت کند. فرم I-129F همچنین به ،وان “پتیشن برای نامزد بیگانه(e)” شناخته می شود و برای دانلود در دسترس است. فایل PDF فرم I-129.

برای زمینه، ایالات متحده به شهروندان اجازه می دهد تا نامزد یا همسر خود را به منظور ازدواج به کشور بیاورند. ویزای K-1 ((نامزد(e)) و K-3 (همسر) وجود دارد که به موجب آن ویزای اولی به نامزد(e) اجازه می دهد تا به مدت 90 روز وارد کشور شود و در این مدت ازدواج کند. K-3 برای آن دسته از افراد است. در انتظار تایید درخواست مهاجرت خود که مایل به ورود به ایالات متحده هستند و منتظر تصمیم در مورد درخواست گرین کارت خود هستند.این جایی است که I-129F وارد عمل می شود.

واجد شرایط بودن فرم I-129F

واجد شرایط بودن I-129F به شرح زیر است:

 • متقاضی که فقط می تواند یک شهروند ایالات متحده باشد، I-129F را برای نامزد (ه) خود ارسال می کند تا وارد ایالات متحده شود.
 • خواهان باید در دو سال قبل از طرح دادخواست با نامزد (ه) خود شخصا ملاقات کرده باشد. و
 • برای همسران شهروندان ایالات متحده، با درخواست‌های فرم I-130 تأیید شده، متقاضی همچنین می‌تواند درخواست‌های I-129F را برای همسران خود برای درخواست گرین کارت ارسال کند.
  • دو استثنای احتمالی تحت قاعده «ملاقات حضوری در دو سال گذشته» مجاز است: جایی که ملاقات برای خواهان بسیار سخت بود و جایی که ملاقات بین نامزد (ه) و خواهان خطر نقض سنت خارجی و / یا آداب و رسوم
  • در صورتی که متقاضی از طریق فرم I-129F برای نامزد (e) خود در ایالات متحده ملحق شود و ظرف 90 روز ازدواج کند، نامزد (e) ویزای K-1 را دریافت خواهد کرد. لطفاً مراقب باشید که حتی اگر همه چیز در سند I-129F به خوبی تکمیل شده باشد، برای صدور ویزای K1/K3، قانون تنظیم کارگزاری ازدواج بین‌المللی دارای استانداردهای ضد خشونت خانگی دیگری است که باید رعایت شود. ویزا

دستورالعمل I-129F – گام به گام

دستورالعمل I-129F در درجه اول خود توضیحی و سرراست است. با این حال، باید به بخش ها و سوالات زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

 • ،مت 1 – در این ،مت به سوالاتی در مورد خودتان – درخواست کننده پاسخ می دهید. شما باید آدرس، سابقه شغلی، اطلاعات شهروندی و شماره تامین اجتماعی خود را ذکر کنید. همچنین از شما مجموعه ای از سوالات شخصی پرسیده می شود که باید به آنها پاسخ دهید.
 • ،مت 2 – در این ،مت از شما در مورد ذینفع شما – همسر یا نامزد (ه) سوال می شود. سوالات بسیار شبیه به سوالات بخش 1 هستند.
 • سؤالات 43-49 – پاسخ مثبت به این سؤالات در مورد حمایت از بیش از یک فرد I-129F از خارج از کشور می تواند باعث ایجاد سوء ظن در مورد ازدواج های جعلی/سازمان یافته و احتمال قاچاق انسان شود. این طرح ها رایج هستند. افرادی که در خارج از کشور متولد شده اند به شهروندان ایالات متحده پول می دهند تا به ،وان درخواست کننده به منظور تسهیل مهاجرت یا بالع، برای استثمار مهاجران اقدام کنند. USCIS برنامه های کاربردی K-1/K-3 و I-129F را برای جلوگیری از فعالیت های مشکوک غیرقانونی بالقوه بررسی خواهد کرد.

نمودار I-129f که نشان می دهد فرم برای چه ،ی است

چه مدارکی باید با I-129F ارسال شود

خود فرم I-129F برای تأیید ویزای K-1 یا K-3 کافی نیست، بنابراین مطمئن شوید که از این بخش برای بررسی مدارکی که باید همراه با فرم ارسال کنید استفاده کنید. مدارک اصلی را ارسال نکنید، بلکه نسخه هایی از اسناد پشتیب، I-129F خود را که در ج، چک لیست زیر فهرست شده است، جمع آوری کنید.

چک لیست I-129F

چه مدارکی باید با I-129F ارسال کنید: فهرست نهایی.

م،ومات:

 • مدرک شهروندی ایالات متحده، سابق یک گواهی تولد / تابعیت، یک کپی پاسپورت.
 • ع،ی به سبک پاسپورت از دادخواست و شریک آنها، که بیش از 30 روز پس از ثبت I-129F گرفته نشده است.
 • یک نامه پوششی I-129F که دلیل درخواست و نحوه ملاقات شما با نامزد (ه) خود را مشخص می کند – جزئیات مکان، زمان و چگونگی ایجاد رابطه. جزئیات مکان فعلی خود و شریک آینده خود را ارائه دهید.
 • در صورت وجود، گواهی تغییر نام.
 • در صورت وجود، مدرک فسخ ازدواج قبلی. این موضوع هم به خواهان و هم به همسرشان مربوط می شود. مدارک ممکن است از حکم طلاق گرفته تا گواهی فوت باشد.
 • در صورت امکان، مدارک پلیس و سوابق دادگاه برای شهروندان آمریکایی (خواهان‌دهنده) محکوم به جنایت. توجه داشته باشید که محکومیت برای جرایم خاص علیه ،دسالان I-129F شما را غیرقابل قبول می کند. مرجع بیشتر در زیر موجود است قانون حفاظت و ایمنی کودک آدام والش سال 2006.

م،ومات ویزای K-1

م،ومات ویزای K-3

اثبات برنامه های ازدواج ظرف 90 روز از ورود نامزد (ه).

مدرکی مبنی بر یک جلسه حضوری در دو سال گذشته (مثلاً ع،‌های تاریخ‌دار، بلیط هواپیما و رسید هزینه‌ها)، مگر اینکه مشمول یک استثنا باشد (مثلاً نامه‌های رهبران مذهبی یا پزشکان توصیه به سفر ن،)

کپی اعلامیه رسید فرم I-797C (به ،وان پاسخ به فرم I-130 بازگردانده شد)

اثبات نامه I-129F برای ازدواج – یک اظهارات شاهد I-129F کافی است، اگرچه سایر شواهد شامل مکاتبات مربوط به ازدواج (کارت، تلفن، ایمیل، نامه و غیره)، امضای قراردادهای ازدواج (اجاره محل/تالار) است. ، عقد خدمات مذهبی و پذیرایی و …) و آگهی های عروسی

هر گونه اصل مدارک به زبان های خارجی باید ترجمه و تایید شود زیرا کپی این ترجمه ها درخواست می شود.

درخواست برای نامزد بیگانه (e) ج، زم،

ج، زم، شامل:

 • زم، که برای تصمیم گیری برای دادخواست تحت I-129F و جمع آوری مدارک پشتیب، لازم نیاز دارید. برخلاف سایر مینی تایم لاین ها، می تو،د این یکی را کنترل کنید.
 • دور و بر 8 ماه برای پردازش I-129F شما؛
 • 6 تا 10 ماه زمان پردازش ویزای K-1 و 3 تا 13 ماه برای ویزای K-3؛
 • 3 ماه تا زمان مصاحبه برای K-1؛
 • آ 6 ماه بازه زم، ورود پس از اعطای K-1. و
 • حدا،ر از 90 روز برای ازدواج با نامزد خود (ه) پس از ورود آنها.

زمان پردازش I-129F

زمان پردازش I-129F می تواند بسته به مرکز خدماتی که برای رسیدگی به دادخواست I-129F شما واگذار شده است متفاوت باشد. به طور متوسط ​​گزارش شده است که 8 ماه واقع بینانه است انتظار می رود USCIS تصمیم بگیرد. 13 ماه همان چیزی است که به ،وان حدا،ر عمومی تعیین شده است، بنابراین مراقب باشید که مسئولان تمایل دارند با سرعت بیشتری نسبت به پیش بینی کار کنند.

برخی از برنامه ها سریعتر از سایرین پردازش می شوند. مرکز خدمات نبراسکا و مرکز خدمات پوتوماک سریع‌ترین پاسخ را دارند و پردازش I-129F فقط 4.5 ماه طول می‌کشد. مرکز خدمات ورمونت به 5.5 ماه برای به روز رس، درخواست کننده نیاز دارد، در حالی که مرکز خدمات تگزاس – 13 ماه. مرکز خدمات کالیفرنیا با 13.5 ماه رکورد زمان پردازش I-129F را در اختیار دارد.

ج، زم، فرم I-129F به گرین کارت چیست؟

اول از همه – تبریک می گویم. فکر ، به این سوال به این م،ی است که شما برای درخواست I-129F خود تأیید شده اید. این به این م،ی است که نامزد (e)/همسر باید اکنون برای ویزای مورد نظر خود (K-1 یا K-3) درخواست دهد و مراحل استاندارد را دنبال کند.

در مورد I-129F که منجر به ویزای K-1 می شود، نامزد (e) درخواست کننده باید ظرف 6 ماه آینده به ایالات متحده برود و ظرف 90 روز پس از ورود با متقاضی ازدواج کند. همسر شهروند آمریکایی اکنون باید فرم I-485 را برای دریافت گرین کارت همسر خود ارسال کند.

متقاضیان همسر K-3 می توانند با درخواست مستقیم برای پردازش کنسولی به جای گرین کارت، در زمان خود صرفه جویی کنند. از لحاظ زم،، هیچ تفاوتی وجود ندارد، اگرچه این مقدار کمی ارزانتر است، و گیرنده می تواند پس از دریافت آن در ایالات متحده شروع به کار کند.

هزینه های فرم I-129F

هزینه بایگ، I-129F است 535 دلار، که مبلغی غیر قابل مذاکره است. قابل درک است که ممکن است این فرآیند برای هر درخواست کننده ای از نظر مالی مقرون به صرفه ترین نباشد. در حالی که مقامات ایالتی هیچ معافیت هزینه ای ارائه نمی دهند، کمک های مالی ممکن است از سوی سازمان های کمک حقوقی و بستگان یا دوستان ارائه شود.

بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟

از نقطه نظر گیرنده و شریک آنها، چندین ماه آینده به زمان انتظار برای تأیید دادخواست تبدیل خواهد شد.

دو نکته را باید به خاطر بسپارید این است که زمان تقریبی پردازش را مرور کنید و به طور مرتب ایمیل خود را بررسی کنید. درخواست‌کننده نمی‌تواند I-129F را به صورت آنلاین ارسال کند، بنابراین درخواست کاغذی و مدارک پشتیبان I-129F باید به آدرس(های) بایگ، I-129F که در زیر فهرست شده است پست شوند. شما یک ایمیل دریافت ویزای USCIS I-129F دریافت خواهید کرد. باید به یاد داشته باشید که شماره مرجع 13 رقمی خود را ثبت کنید. می تو،د پیگیری کنید به روز رس، های I-129F شما وضعیت در هر زمان

سوالات متداول

در زیر پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد I-129F را خواهید یافت.

چقدر طول می کشد تا دادخواست برای نامزد بیگانه (ه) تایید شود؟

این سؤال احتمالاً بیشترین نگر، را در میان درخواست کنندگان ایجاد می کند. 13 ماه حدا،ر زمان پردازش I-129F است، اگرچه به نظر می رسد که متقاضیان معمولاً نتیجه درخواست های خود را پس از 8 تا 8.5 ماه پس از ارسال کشف می کنند.

درخواست برای نامزد بیگانه (e) برای چیست؟

درخواست برای نامزد بیگانه (e) به ،وان پیشرو برای نامزد (e) K-1 یا ویزای همسر K-3 عمل می کند. اساساً در نظر گرفته شده است که دادخواستی برای آوردن شریک زندگی یک شهروند آمریکایی به ایالات متحده ارائه شود. کاربرد، به ترتیب برای K-1 و K-3. بنابراین، درخواست برای نامزد بیگانه (e) به “ستون اصلی اداری” برای درخواست موفقیت آمیز ویزای شریک درخواست کننده تبدیل می شود.

درخواست نامزد (ه) را به کجا ارسال کنیم؟

آدرس بایگ، نامزد (e) USCIS در زیر جایی است که متقاضی باید پس از بررسی مدارکی که باید ارسال شود، درخواست نامزد (e) خود را ارسال کند:

خدمات پستی ایالات متحده (USPS):

USCIS

توجه: I-129F

صندوق پستی 660151

دا،، TX 75266-0151

تحویل FedEx، UPS و DHL:

USCIS

توجه: I-129F (جعبه 660151)

2501 ج، ایالت بزرگراه 121 تجارت

سوئیت 400

Lewisville, TX 75067-8003


منبع: https://www.immi-usa.com/form-i-129f/