دسته‌ها
اخبار

فرم متقاضیان مهاجرت به عمان کاریابی بین المللی افق

باید منتظر باشید تا زمان ارائه افر اگر شغلتون تو لیست مورد نیاز عمان بود بله. مشخصه های دیگه مثل مدرک تحصیل و سال سابقه کار به همراه بیمه اهمیت بالایی داره. در قوانین مهاجرتی کشورهای عربی و مهاجرت به اونها بخصوص درباره ی عمان و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج، این کار امری حقوقی تلقی می شود.

  • پس از ورود فرد سرمایه‌دار به عمان، در صورتی که کار وی به درستی انجام شود می‌تواند ویزای خود را تمدید کرده و کار مورد نظر را در این کشور تداوم دهد.
  • تقسیمات کشوری در عمان به صورت 9 استان و منطقه تعیین شده است.
  • باید بالای 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلتون به همراه بیمه داشته باشید تا بتونید برای افر کاری اقدام کنید .
  • در این نوشتار به بررسی انواع مهاجرت به عمان پرداخته و شرایط آن را برای شما تشریح می‌کنیم.
  • از طریق تولد از مادر و یا پدری که تبعه عمان است و ازدواج یک زن با یک مرد که شهروند عمان باشد.

کارشناس های خبره ی گروه مشاوره ی مهاجرتی الست گروپ می توانند در رابطه با مهم ترین نکات مورد نطر در جاب آفر کشور عمان، اطلاعات مناسبی را در اختیار شما و دیگر مخاطبین گرامی قرار دهند. بهتر است، با مرجعه به ایشان، تازه ترین مقررات و اطلاعات را از آن ها دریافت نمایید. مهاجرت به عمان، هدف بسیاری از ایرانیانی است که قصد تحصیل در این کشور را دارند. شاید پیشرفتی که کشور عمان در سال‌های اخیر داشته است سبب استقبال از این کشور برای مهاجرت شده است. نفت خیز بودن این کشور، قرار گرفتن بر سر راه دریایی و تجارت این کشور سبب پیشرفت اقتصادی آن شده است.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب کار در عمان

قرار داشتن در مسیر دو اقیانوس، موقعیت تجاری بسیار خوبی برای این کشور ایجاد کرده است. نفت و گردشگری موارد دیگری هستند که سبب رشد اقتصادی این کشور شده‌اند. رشد اقتصادی عمان منجر به مدرن شدن فضا و معماری این کشور و حضور گردشگران در آن شده است.

آیا در طرح مهاجرت کاری ماما به عمان امکانی برای همراه نمودن همسر و فرزندان فرد درخواست کننده وجود دارد، یا خیر؟

برای مهاجرت به عمان از طریق تحصیل در دانشگاه های عمان هم به زبان عربی و هم به زبان انگلیسی دوره هایی برگزار می گردد و بسته به مقطع تحصیلی مورد نیاز شما آزمون ورودی و مدارک لازم تحصیلی و نمرات زبان متفاوت خواهند بود. هنگامی که شما ویزای تحصیلی کشور عمان را دریافت کردید به صورت عادی اجازه کار کردن نخواهید داشت البته در صورت لزوم می توانید با مکاتبه با دانشگاه مربوطه اجازه کار را از دانشگاه­های عمان کسب نمایید. نکات مهم مهاجرت به عمان ، مقایسه ی بسیاری از شرایط این کشور با کشور های اروپایی و امارات و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت از طریق کار و سرمایه گذاری در این کشور، به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. از نکات مهم مهاجرت به عمان این است که به علت ارزشمندی پول آن و وضعیت اقتصادی خوب در چند سال اخیر، مکان مناسبی برای سرمایه گذاری و کار را برای افراد، فراهم نموده است. افراد می توانند برای ثبت شرکت در عمان و سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند.

روش‌های مهاجرت به عمان (Ways to immigrate to Oman) به‌صورت زیر می‌باشد:

اگر قصد ادامه تحصیل درمقطع دکترا را دارید باید از طریق رشته های مدیریتی، حسابداری، رشته های مهندسی، تکنولوژی و اطلاعات اقدام کنید. دوره تحصیلی مقطع دکترا 2 الی 4 سال است و نیاز به شرکت کردن دانشجویان در سمینارها و پروژه های علمی دارد. تا چند دهه پیش، اقتصاد عمان فقط متکی به نفت و پتروشیمی بود و سرمایه‌گذاری‌های خارجیان در این کشور نیز به نوعی با نفت ارتباط داشت. اما از حدود چهل سال پیش به این سو، حکومت عمان دست به اصلاحات اقتصادی بسیار زیربنایی و گسترده‌ای زد تا اتکای اقتصاد خود به نفت را کاهش دهد؛ و تا حد زیادی نیز در این راه، موفق بود. امروزه سرمایه‌گذاران خارجی فراوانی در عمان حضور دارند که فعالیت‌شان هیچ ارتباطی به صنعت نفت و پتروشیمی ندارد و کارشان بیشتر یا در حوزه گردشگری است و یا در حوزه صادرات و واردات فعالیت می‌کنند.

داشتن تحصیلات حداقل دیپلم و تسلط به یکی از زبان های عربی یا انگلیسی از الزامات دریافت پیشنهاد شغلی است. ولی الان با توجه به اینکه آفر های کاری به صورت دوره ای و محدود ارائه میشه امکان دریافت ویزای کار در عمان هست . به شرط سن زیر 40 سال و بالای 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی به همراه بیمه . در صورت داشتن شروط اولیه باید ببینید شغلتون توی لیست موردنیاز کشور عمان هست یا خیر. و راه دیگه باید کار فرمایی توی کشور عمان پیدا کنید تا بتونید به صورت کاری مهاجرت کنید . اگر قصد مهاجرت به کشور عمان را دارید باید بدانید که شرایط اخذ اقامت و پاسپورت این ‌کشور چندان آسان نیست و باید از راهنمایی‌های وکیل ماهر به امور مهاجرت کمک بگیرید.

نزدیکی عمان به ایران و رابط حسنه سیاسی با کشورمان باعث شده ایرانیان بسیاری قصد مهاجرت به عمان و اخذ اقامت دائم این کشور را داشته باشند. مهاجرت به عمان در سال‌های اخیر بسیار پرتقاضا بوده و بسیاری از کسانی که به دنبال مهاجرت از ایران بوده‌اند، اخذ اقامت عمان را یکی از راه‌های تحقق خواسته‌ی خود یافته‌اند. شما می توانید از روش هایی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج با شهروند عمانی، اقامت این کشور را کسب کنید و در عمان زندگی کنید.

نوع حکومت کشور عمان سلطنت مطلقه است و فرمانروایی آن پادشاهی بی چون و چرا است اما پارلمان نیز در این کشور نقش اندکی در قانون گذاری و بازرسی دارد. جمعیت کشور عمان در آخرین سرشماری ها 4 میلیون و 656 هزار نفر تخمین زده شده است. واحد پول این کشور نیز ريال عمان می باشد که سرمایه گذاری ها و خرید و فروش ها در این کشور با این واحد پول انجام می گردد.

با این حال کشور عمان برنامه منسجمی برای مبارزه با بیسوادی در نظر گرفته است. مهم‌ترین دانشگاه این کشور دانشگاه ملی آن است که به نام سلطان قابوس شهرت دارد. حال که به‌ صورت کامل در خصوص اینکه چگونه به عمان مهاجرت کنیم صحبت کردیم، زمان آن رسیده است تا درباره برخی از نکات مهم در زمینه محاجرت به عمان بحث کنیم. راههای مهاجرت به کشور عمان زیاد بوده و شما می‌توانید بسته به شرایط خودتان یکی از این راه ها را انتخاب کنید. در نهایت هر راهی که برای مهاجرت به کشور عمان انتخاب کرده باشید، باید با هزینه‌های زندگی در این کشور آشنایی پیدا کنید. تحصیل در عمان در مقطع دکتری مستلزم داشتن سابقه علمی قوی است.