دسته‌ها
اخبار

شیر یکطرفه چک ولو Check Valve توسعه صنعت پایدار | کسری سارانشیر یکطرفه چک ولو Check Valve توسعه صنعت پایدار | کسری ساران

محل قرارگیری شیر یک طرفه آب ساختمان بعد از کنتور است، به همین دلیل می توان از این شیر به نام شیر یکطرفه کنتور آب یاد کسری ساران کرد. جهت اطلاع از نحوه نصب و تعویض شیر یکطرفه کافیست لینک مقاله را لمس کنید. همانطور که ملاحظه کردید مکانیزم شیر یکطرفه بسیار ساده بوده و شامل همان موارد ذکر شده می باشد.

  • تمامی محصولات تولیدی پلی صنعت پارس با رعایت های استانداردهای موجود در این صنعت ساخت و تولید شده است .
  • به وسیله قطعه ای پلاستیکی آببندی می‌شوند و مناسب برای عبور مواد جامد همچون فاضلاب نیز می‌باشند.
  • همانگونه که در شکل شیر مشاهده می‌کنید با عبور سیال، دیسک به سمت بالا حرکت می‌کند و با برگشت جریان دیسک مانع عبور سیال می‌شود و شیر بسته می‌شود.
  • به همین خاطر است که در صنایع مختلف و به خصوص در سیستم های هیدرولیکی از این قطعه استفاده می شود.

در شیر یکطرفه سوئینگ دو دیسکه، طراحی به گونه‌ای است که باعث کاهش طول مسیر مرکز ثقل دیسک شده و همچنین وزن دیسک را در مقایسه با چک ولو تک دیسکه تا 50 درصد کاهش می‌دهد. شیرآلات یکطرفه نیازمند حداقل فشار بالادست بوده (تفاضل فشار بین داخل و خارج) که با نام فشار تَرَک خوردگی نیز شناخته می‌شود؛ این فشار شیر را باز کرده و اجازه می‌دهد تا جریان سیال درون شیر برقرار شود. اگر فشار بالادست کم شود و یا فشار برگشتی وجود داشته باشد (یعنی جریان سعی در حرکت از خروجی به ورودی داشته باشد)، چک ولو به طور خودکار بسته می‌شود. ممکن است مکانیزم بسته شدن بسته به طراحی چک ولو متغیر باشد، مثلاً فرآیند بسته شدن توسط فنر و یا جاذبه انجام گردد. فشار برگشتی باعث می‌شود تا مکانیزم بسته شدن (دروازه، توپ، دیافراگم یا دیسک) به عقب و به سمت دهانه رانده و آن را ببندد. برای استفاده در تنظیم سیال ها، انواع مختلفی از شیرهای یکطرفه توپی مانند شیرهای یکطرفه توپی فنر دار، شیر های یکطرفه توپی جریان معکوس و شیر های یکطرفه توپی سه راه، وجود دارند.

شیر یکطرفه برنجی کرومی خنبره فیلتر دار 1 اینچ مدل 06 3141

گاهی اوقات ما چنان در مشکلات و حل آن ها مجذوب می شویم که فراموش می کنیم پیدا کردن علت اصلی آن مشکل خیلی کارساز تر است و خیلی بیشتر می تواند به ما کمک کند. این شیر ها حتی اگر منبع انرژی خود را از دست دهند برای مثال تاسیسات برقی و یا نیروی انسانی نباشد می توانند به کار خود ادامه دهند. شیر های یک طرفه اشتباه ترین شیری بوده که تا به حال ساخته شده است و امروزه محبوبیت خورد را از دست داده است و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

مشخصات فنی شیر یکطرفه (چک ولو)

در حالت عادی، در یک خط لوله، اگر شدن جریان سیال کم شود، ممکن است بخشی از سیال در جهت مخالف به حرکت در آمده و جریان پیدا کند. در این حالت اگر از شیر دو طرفه در خط لوله استفاده شده باشد، جریان از شیر باز نیز عبور کرده و اصطلاحاً گفته می شود که در سیستم برگشت جریان وجود دارد. این در حالی است که در برخی از فرایندها این برگشت جریان می‌ تواند به دستگاه های صنعتی خسارت های ناگواری وارد کند. برای مثال، اگر در پمپ ها برگشت جریان وجود داشته باشد، به سیستم پمپ خسارت وارد شده و پمپ از کار می افتد. به همین خاطر است که در صنایع مختلف و به خصوص در سیستم های هیدرولیکی از این قطعه استفاده می شود. شیر یکطرفه در دسته بندی شیرهای صنعتی، در دستۀ Self-automate قرار می گیرد؛ زیرا به صورت خودکار عمل می کند.

• از شیرهای یکطرفه زمانی استفاده می‌شود که چندین نوع گاز یا سیال در یک جریان با هم ترکیب شوند. چک ولو به صورت جداگانه برای هر کدام از جریانات سیال نصب می‌شود تا از ترکیب شدن سیال در منبع اصلی که موجب آلودگی می‌گردد، جلوگیری شود. • تله بخار علاوه بر اینکه باید همیشه در اتمسفر تخلیه شود، همیشه باید بعد از آن نیز از چک ولو استفاده کرد تا از برگشت جریان جلوگیری شود.