دسته‌ها
اخبار

زندگی در ترکیه 2022 ️ هزینه ها به تومان + مزایا و معایب سروش فردا

از سوی دیگر باید بدانید که به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب این کشور، شرکت‌ها و سازمان‌های جهانی بسیار مختلفی، دفاتر خودشان را در کشور ترکیه بناکرده‌اند. یکی از راه های مهاجرت به ترکیه از مسیر کار در این کشور می گذرد و افراد زیادی تمایل دارند تا در این مسیر گام بردارند. ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد چرا که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و در طول تاریخ همواره به عنوان یک پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا عمل کرده است.

مدیریت درست در این کشور باعث شده است که مناطق مختلف مثل، سواحل دریای سیاه ، کشتیرانی‌های بی‌نظیر، مناطق زیبای ییلاقی به بهترین شکل استفاده شود تا برای توریست‌ها جذابیت داشته باشد. این موارد می‌توانند مهاجرت به ترکیه را به یک انتخاب جذاب و مهیج تبدیل کنند. مراجعین عزیز دقت بفرمایید که ما در این وب سایت اطلاعاتی را ارائه می کنیم که مجانی است و تنها برای اطلاع عزیزان با ذکر منابع تهیه گردیده است ولیکن در بعضی موارد ما اساسا خدماتی ارائه نمی کنیم.

کشور ترکیه برای افراد با سلیقه‌های گوناگون، امکاناتی را ارائه می‌دهد و شما هر نوع سبک زندگی را که دوست داشته باشید، می‌توانید در این کشور تجربه کنید. آیا می‌خواهید در سواحل آرامش‌بخش این کشور زندگی کنید؟ آنتالیا و مناطق مدیترانه‌ای ترکیه برای شما مناسب هستند. دوست دارید تا در قلب ترکیه که امکانات شهری فوق‌العاده‌ای دارد زندگی کنید؟ شهر استانبول را به شما پیشنهاد می‌دهیم. پیشینه تاریخی شگفت‌انگیز، ثروت فرهنگی، موقعیت استراتژیک، رشد اقتصادی، موقعیت جغرافیایی مناسب، آب و هوا و طبیعت مطلوب است و این‌ها برخی از مواردی هستند که توجه افراد را به زندگی و مهاجرت به این کشور جلب می‌کنند.

زمانی که قصد دارید برای کار یا تحصیل وارد کشوری شوید می بایست در ارتباط با شرایط آن کشور اطلاعات مناسبی اخذ نمایید. سالانه بسیاری از علاقه‌مندان رشته های هنری، برای تحصیل در دانشگاه های هنر استانبول در… بله، ازدواج با یک تبعه ترک در ابتدا به اقامت سه تا پنج ساله متقاضی منجر می‌شود و پس از آن در صورت تداوم ازدواج، اقامت دائم را نیز به دنبال خواهد داشت. اگر زوجی که حق شهروندی ترکیه را دارد در طول مدت زمان درخواست فوت شود، شرط زندگی مشترک لازم نیست.

  • دریافت پاسپورت کشور ترکیه به شما این اجازه را می‌دهد تا به 125 کشور دنیا بدون ویزا یا پاسپورت دیگری سفر کنید.
  • اگر قصد تحصیل، کار یا سرمایه گذاری داشته باشید، مسیر هر کدوم متفاوت هست.
  • ترک‌ها توجه زیادی به راحتی و ظاهر زیبا دارند، بنابراین گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید.
  • نوعی از ویزای توریستی به نام اقامت یک ساله ویزای توریستی ترکیه وجود دارد که به واسطه اجاره ملک در ترکیه به متقاضی داده می شود.

دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی را دارند، باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند تا بتوانند بورسیه تحصیلی اخذ نمایند. دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ترکیه، در این کشور مشغول به کار شده و اقامت ترکیه را اخذ نمایند. متقاضیانی که قصد دارند از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنند، باید از وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور اطلاعات کافی را کسب نمایند. این عدد نشان دهنده مازاد نیروی کار و کمبود فرصت های شغلی در ترکیه است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را از طریق کار دارند، باید از کارفرمای ترکیه ای دعوت نامه کاری دریافت نمایند تا بتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

معرفی بهترین رستوران های استانبول | معرفی 8 رستوران استانبول

سن تحصیل در مدارس ترکیه، 7 تا 18 سال است و زبان تحصیل نیز به ترکی استانبولی می‌باشد. یکی از مزایای تحصیل در مدارس ترکیه، این است که می‌توان بدون هزینه و به صورت کاملا رایگان در آن‌ها تحصیل کرد. هزینه مهاجرت به ترکیه کاملا به روشی که برای مهاجرت انتخاب می شود بستگی دارد و نمی توان هزینه دقیقی را برای آن اعلام کرد.

مجوز کار و اقامت در ترکیه

یکی دیگر از بزرگ ترین مسجد های واقع در کشور ترکیه، شهر استانبول، مسجد سلیمانیه است. این مسجد یکی از باشکوه ترین مسجد های داخل استانبول است که قدمت تاریخی بسیار زیادی دارد. البته این مکان همچنان به عنوان یک مکان مذهبی استفاده می شود و گردشگران برای ورود به این مسجد باید شئونات اسلامی را رعایت نمایند. این مسجد در سال های 1550 تا 1557 به دستور پادشاه عثمانی سلطان سلیمان ساخته شده است. همه ما می دانیم که زندگی در کشوری جدید با فرهنگ و قوانینی متفاوت، سختی های خود را دارد.

برای این کار باید در این کشور خانه اجاره کنید و با ارائه اجاره‌ نامه خود ویزای توریستی را ۶ ماه دیگر تمدید کنید. این امکان برای شما وجود دارد که پس از ۶ ماه مجدد به مدت ۱ سال اقامت در ترکیه تمدید کنید. همه این موارد تحت شرایطی اجرایی خواهد شد که شما به هیچ وجه کار یا تحصیل و یا هرگونه فعالیت اقتصادی در این کشور نداشته باشید. حال که اطلاعات جزئی در خصوص این کشور همسایه به دست آوردید، باید سعی کنید شرایط مهاجرت به ترکیه را بسنجید. برای مثال متقاضیان برای مهاجرت به کشور ترکیه در حالت کلی به مدرک زبان، تمکن مالی و عدم سوابق کیفری نیاز دارند؛ زیرا در غیر این صورت شانس خود را برای دریافت ویزای مربوطه کاهش خواهند داد.