دسته‌ها
اخبار

زمان پردازش، هزینه ها و دستورالعمل ها


فرم DS-260، درخواست ویزای مهاجرت، یک فرم آنلاین است که باید توسط افراد و اعضای خانواده متقاضی ویزای تنوع طلبی و همچنین هر ،ی که سعی در دریافت گرین کارت ازدواج مبتنی بر ازدواج دارد و در خارج از ایالات متحده زندگی می کند پر شود. در این صفحه همه چیز درباره DS-260، نحوه تشکیل فرم، مدارک مورد نیاز برای انواع درخواست ها، مشخصات مصاحبه گرین کارت و پاسخ به متداول ترین سوالات را خواهید آموخت.

فرم DS-260 چیست؟

DS-260، درخواست ویزای مهاجرت، یک فرم آنلاین برای افراد و اعضای خانواده است که برای ویزای تنوع طلبی درخواست می کنند و همچنین هر ،ی که سعی در دریافت گرین کارت ازدواج مبتنی بر ازدواج دارد و در خارج از ایالات متحده زندگی می کند و DS-260 و خود را ارسال می کند دریافت تأییدیه بخشی جدایی ناپذیر از پیشرفت در درخواست پردازش کنسولی شما است. DS-260 شما توسط مرکز ملی ویزا (NVC) و نه USCIS بررسی می شود.

DS-260 برای ،نان دائمی در نظر گرفته شده است که قصد اقامت در ایالات متحده را دارند، نه فقط ،، که به طور موقت برای کار یا تفریح ​​به ایالات متحده سفر می کنند. در فرم، از شما سوالاتی در مورد پیشینه، مکان هایی که در آن زندگی کرده اید (از 16 سالگی)، سابقه تحصیلی، سوالاتی در مورد اعضای خانواده و سایر جزئیات مهم مربوط به وقایع زندگی گذشته پرسیده می شود.

مجموع هزینه های DS-260

هزینه DS-260 در سال 2023 که به ،وان هزینه مهاجرت USCIS نیز شناخته می شود، می باشد. 325 دلار و برای USCIS برای ایجاد و ارسال گرین کارت فیزیکی شما لازم است. به محض دریافت مهر ویزای خود، که برای ورود به ایالات متحده از آن استفاده خواهید کرد، پرداخت هزینه به صورت آنلاین بسیار مهم است. USCIS تقریباً سه تا چهار هفته پس از ورود به ایالات متحده، کارت سبز فیزیکی را به آدرس ایالات متحده که شما مشخص کرده اید ارسال می کند.

درباره هزینه های ثبت نام برای گرین کارت های خانوادگی بیاموزید.

زمان پردازش DS-260 در سال 2023

در سال 2023 طول می کشد بین 1 تا 3 ماه برای NVC برای پردازش فرم DS-260. با این حال، زمان انتظار شما می تواند بسته به حجم کاری سیستم متفاوت باشد. در طول فصل شلوغ، باید انتظار داشته باشید که پاسخ DS-260 خود را طی 2 تا 3 ماه دریافت کنید. با در نظر گرفتن این زمان انتظار بر خلاف کارت سبز مبتنی بر خانواده، که بین 10 تا 17 ماه طول می کشد، زمان پردازش DS-260 تنها ،ری از کل فرآیند را می گیرد.

درباره زمان پردازش گرین کارت مبتنی بر خانواده بیشتر بد،د.

نحوه فایل DS-260: چک لیست

تشکیل پرونده DS-260 تنها یکی از مراحل سفر شما برای مهاجرت است. قبل از اینکه بتو،د برای DS-260 تشکیل دهید، ابتدا باید تاییدیه I-130 خود را دریافت کنید و در مرحله دوم تاییدیه DS-261 خود را دریافت کنید. این امر مست،م پرداخت تمام هزینه های لازم و ارائه کلیه مدارک پشتیبان برای آن دو فرم است. فقط پس از آن می تو،د برای DS-260 تشکیل پرونده دهید و در زیر چک لیستی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 1. مطمئن شوید که شماره پرونده خود، شماره شناسه ذینفع (شخصی که حمایت مالی می کنید) را در دست دارید و اعلامیه خوش آمدگویی NVC خود را برای شماره فاکتور بررسی کنید.
 2. اگر فرزند دارید باید اطلاعات مربوط به کودکان را در فرم خود بگنج،د. این شامل هر فرزند بیولوژیکی، قدمی یا فرزندخوانده شما می شود. این مهم نیست که چند سال دارند و آیا با شما به ایالات متحده می آیند یا نه – شما باید آنها را در درخواست خود ذکر کنید.
 3. از زم، که 16 ساله شده اید، همه مکان های زندگی خود را درج کنید. این باید شامل آدرس‌های رسمی‌ای باشد که در آن زندگی می‌کردید و همچنین آدرس‌های غیررسمی که به‌طور دائم در آن زندگی می‌کردید.
 4. گرین کارت برای شما پست می شود، بنابراین بسیار مهم است که به روزترین آدرس پستی فیزیکی را در فرم خود وارد کنید. اگر اطلاعات نادرست ارائه دهید، پایان دنیا نخواهد بود، فقط زمان بیشتری طول می کشد تا گرین کارت خود را دریافت کنید.
 5. پس از تکمیل درخواست آنلاین خود، باید آن را مطالعه کرده و از صحت تمام اطلاعات اطمینان حاصل کنید. اگر مطمئن هستید که هیچ اشتباه یا حذفی نداشته اید، می تو،د روی ارسال کلیک کنید.
 6. پس از ارسال، مطمئن شوید که صفحه تاییدیه را چاپ کنید، زیرا در مصاحبه لازم است.

متأسفانه، اگر در فرم DS-260 خود اشتباهی مرتکب شده اید، راهی برای رفع آن وجود ندارد، به این م،ی که نمی تو،د فرمی که قبلا ارسال شده را اصلاح کنید. با این حال، این بدان م،ا نیست که شما باید از ابتدا شروع کنید یا کل فرآیند مهاجرت شما ،اب شده است. شما باید به سادگی افسر مصاحبه کننده کنسولگری ایالات متحده را از اشتباه مطلع کنید. اصلاح برخی از اشتباهات برنامه برای افسران کنسولگری یک روش معمول است.

اگر می خواهید با فرم آشنا شوید، می تو،د با یک نمونه DS-260 مشورت کنید، که شما را برای پر ، درخواست خود آماده می کند. برای تعیین محل خود DS-260، باید از طریق آن به آن دسترسی داشته باشید مرکز درخواست الکترونیک کنسولی (CEAC) با رفتن به وب سایت و، خارجه و سپس بر روی “ارسال درخواست ویزا و اسناد مدنی” یا بر روی کلیک کنید وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده مربوطه شما.

فرم ds 260 در سال 2023

DS-260 و مصاحبه ویزا

پس از تشکیل پرونده DS-260، باید در قرار ملاقات مصاحبه گرین کارت شرکت کنید. قبل از مصاحبه، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید و مصاحبه با NVC را در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در محل خود تنظیم کنید. پس از تعیین وقت مصاحبه، یک نامه قرار مصاحبه از NVC دریافت خواهید کرد که باید آن را در محل قرار همراه خود بیاورید. در نامه، لیستی از افرادی که باید در طول مصاحبه حضور داشته باشند، وجود دارد.

برای مصاحبه باید موارد زیر را به همراه داشته باشید:

 • پاسپورت معتبر شما
 • نامه قرار مصاحبه
 • دو قطعه ع، پاسپورتی رنگی
 • مدرکی دال بر رابطه شما – مانند گواهی ازدواج
 • نتایج معاینه پزشکی
 • هر مدرک دیگری که برای طبقه بندی گرین کارت شما در وب سایت USCIS یا کنسولگری فهرست شده است

سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در مورد نتیجه مصاحبه شما ظرف یک هفته تصمیم می گیرد.

اسناد پشتیب، برای DS-260

در زیر مدارک مورد نیاز از همسر متقاضی و همچنین همسر حامی آورده شده است. شما نیازی به ارسال نسخه اصلی ندارید، اما کپی موارد زیر را ارائه دهید:

مدارک همسر متقاضی

 • مدارک ملیت (به ،وان مثال، کپی شناسنامه، صفحه ع، پاسپورت)
 • کپی سند ازدواج
 • کپی مدارک فسخ ازدواج در صورت وجود ازدواج های قبلی (کپی طلاق یا گواهی فوت)
 • کپی سوابق سربازی در صورت وجود
 • کپی گواهی های پلیس – که به ،وان نامه های ترخیص پلیس نیز شناخته می شود – نشان می دهد که شما هیچ تخلفی مرتکب نشده اید. اینها را باید از:
  • در هر جایی که حداقل شش ماه پس از 16 سالگی در کشور خود زندگی کرده اید
  • هر جایی که در خارج از کشور خود زندگی می کردید، جایی که حداقل یک سال بعد از 16 سالگی در آنجا زندگی می کردید
  • هر حوزه قضایی که در آن دستگیر شده اید یا مرتکب جرم شده اید، صرف نظر از اینکه چه مدت در آنجا زندگی کرده اید یا سن شما

 • مدارکی که ثابت می کند می تو،د از نظر مالی از همسر خود در ایالات متحده حمایت کنید. سوگند نامه پشتیب، I-864
 • کپی مدارک پایان ازدواج در صورت وجود ازدواج های قبلی (کپی طلاق یا گواهی فوت)
 • اسنادی که اثبات اقامتگاه را نشان می دهد (به ،وان مثال، کپی شناسنامه صادر شده توسط ،ت یا سایر مدارک نش،)

پس از ارسال تمام مدارک من،، معمولا چند ماه طول می کشد تا مصاحبه ویزای شما برنامه ریزی شود. مواظب اطلاعیه مرکز ملی ویزا برای تاریخ و زمان مصاحبه تعیین شده خود باشید.

تشکیل پرونده DS-260 برای برنامه ویزای تنوع

اگر DS-260 را پر می کنید برنامه ویزای تنوع، سپس باید ابتدا شماره پرونده ویزای تنوع خود را (که در اعلامیه انتخاب شما موجود است) در فرم آنلاین DS-260 وارد کنید. از آنجا، می‌تو،د به هر اطلاعاتی در مورد خود و/یا خانواده‌تان که در ابتدا در درخواست ورود به ویزای گوناگونی ارسال کرده‌اید، دسترسی داشته باشید و آن‌ها را به‌روزرس، کنید.

اگر در فاصله بین ارسال درخواست ورود تغییراتی در اطلاعات ایجاد شده است – مانند داشتن فرزند یا ازدواج – باید این تغییرات را در فرم DS-260 انجام دهید. از نظر فنی، عبارت “عضو خانواده” در فرم به همسر و/یا فرزندان مجرد زیر 21 سال هنگام ورود به برنامه ویزای تنوع اشاره دارد. توجه داشته باشید که وقتی اقوام را اضافه می کنید، باید اسنادی را نیز ارائه دهید که رابطه خانوادگی را اثبات می کند. گاهی اوقات می بینیم که متقاضیان قبل از ارسال ویزای تنوع، همسر یا فرزند داشتند، اما آنها را در فرم درج نمی ،د. اگر این مورد شماست، پس ممکن است شما را واجد شرایط نباشید.

دروغ گفتن در مدارک مهاجرت هرگز عاقلانه نیست زیرا می تواند شانس شما را برای تایید ویزا از بین ببرد. پس از ارسال فرم DS-260، صفحه تاییدیه را پرینت بگیرید و با خود به مصاحبه ویزای خود ببرید.

ثبت DS-260 برای گرین کارت ازدواج مبتنی بر

اگر آماده ارسال فرم DS-260 به صورت آنلاین هستید، این بدان م،است که I-130 شما تایید شده است، شما DS-261 خود را ارسال کرده اید و هزینه پردازش درخواست و هزینه فرم پشتیب، مالی و، امور خارجه را پرداخت کرده اید. پس از پردازش این پرداخت‌ها، می‌تو،د DS-260 را پر کنید.

به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • شماره پرونده شما
 • شماره شناسنامه ذینفع
 • شماره فاکتور از اطلاعیه خوش آمدگویی مرکز ملی ویزا

DS-260 را فقط به زبان ،یسی پر کنید. اگر نام یا آدرس شما دارای نویسه هایی است که در الفبای رومی موجود نیستند، باید از حروف مربوطه استفاده کنید. مرکز ملی ویزا، پس از دریافت DS-260 ارسالی شما، یک اعلان رسید را برای شما ارسال خواهد کرد. اعلان رسید معمولاً در همان روزی می رسد که شما DS-260 را ارسال کردید. بسته به اینکه کدام کنسولگری پرونده شما را بررسی می کند، باید اسناد پشتیب، لازم را برای پرونده خود – از طریق ایمیل، پست یا بارگذاری – ارائه دهید. اخطاریه ای که NVC برای شما ارسال می کند را به دقت بخو،د تا بد،د مدارک اضافی مورد نیاز را از کدام راه ارسال کنید. به ،وان یک قاعده کلی، در صورت درخواست از طریق پست، نسخه اصلی را برای آنها ارسال نکنید، بلکه در عوض، از نسخه های اصلی کپی کنید و آنها را ارسال کنید. می تو،د برای مصاحبه گرین کارت خود، اصل را به کنسولگری آمریکا بیاورید.

سوالات متداول DS-260

در زیر پاسخ متداول ترین سوالات در مورد DS-260 را خواهید یافت.

آیا می توانم نمونه DS-260 را ببینم؟

شما همیشه می تو،د یک را ببینید نمونه DS-260 در هر زم، در طول فرآیند درخواست شما. اگر در وسط پر ، DS-260 هستید و مجبور هستید فرم آنلاین را برای جمع‌آوری اطلاعات ، کنید، می‌تو،د روی دکمه «ذخیره» در پایین هر صفحه کلیک کنید و سپس برای تکمیل آن در مرحله بعد برگردید.

پردازش DS-260 چقدر طول می کشد؟

طول پردازش به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله زمان انتظار و معوقه NVC، USCIS، و مراکز خدمات فردی در بحبوحه همه‌گیری. اولین بخش از این فرآیند تأیید I-130 شما توسط USCIS است و بسته به مورد شما ممکن است 7 تا 15 ماه یا بیشتر طول بکشد.

چگونه می توانم وضعیت DS-260 خود را بررسی کنم؟

شما می تو،د وضعیت پرونده خود را با ورود به سیستم بررسی کنید وب سایت CEAC.

آیا می توانم به سوالات به زبان مادری خود پاسخ دهم؟

خیر، شما باید به تمام سوالات مورد نیاز فقط به زبان ،یسی پاسخ دهید. اگر درخواست خود را به زب، غیر از ،یسی ارسال کنید، احتمالاً رد می شود و باید درخواست را با پاسخ های خود به زبان ،یسی دوباره انجام دهید.

آیا تکمیل تمام فیلدها اجباری است؟

می تو،د فیلدهایی را که “اختیاری” علامت گذاری شده اند خالی بگذارید، اما باید بقیه فیلدها را تکمیل کنید. عاقلانه است که از یک کارشناس مهاجرت با تجربه داشته باشید که مدارک شما را بررسی کند تا از هرگونه اشتباه یا عقبگرد در فرآیند گرین کارت جلوگیری شود.

DS-261 برای چیست؟

این فرم آنلاین سوالاتی را در مورد راه های تماس با شما و آدرس فعلی شما می پرسد تا و، امور خارجه بتواند در طول فرآیند با شما ارتباط برقرار کند. این اطلاعات باید دقیق و به روز باشد زیرا اطلاعاتی است که برای تماس مستقیم با شما در کشورتان استفاده می شود.

آیا باید DS-260 را برای مصاحبه با خود بیاورم؟

نیازی نیست آن را بیاورید زیرا افسری که با شما مصاحبه می کند به درخواست شما دسترسی کامل خواهد داشت. با این حال، باید مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز دیگری را که به شما گفته شده است با خود در مصاحبه همراه داشته باشید.


منبع: https://www.immi-usa.com/ds-260-complete-guide/