دسته‌ها
اخبار

روش های مهاجرت به ترکیه شرایط هزینه لازم

همچنین مردم ترکیه نسبت به دین اسلام پایبند هستند و درصد بسیار بالایی از مردم این کشور از جوامع غربی تاثیر نپذیرفته‌اند. در صورتی که متقاضی بتواند اجاره یک ملک در استانبول را پرداخت نماید همچنین اثبات کند برای هر شخصی که در پرونده وی قرار دارد مبلغ 6 هزار دلار در حساب خود دارد، می تواند اقامت یک ساله ترکیه را اخذ نماید. میزان هزینه لازم برای هر مسیر مهاجرتی متفاوت می باشد به عنوان مثال برای مهاجرت از طریق خرید ملک لازم است حداقل 250 هزار دلار داشته باشید در صورتی که برای تحصیل تنها کافی است که شهریه دانشگاه را پرداخت کنید. اولین گام برای مهاجرت به ترکیه شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد. از مهمترین سوالاتی که ممکن است متقاضیان در مسیر مهاجرت ترکیه با آن مواجه شوند، برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است، می باشد.

از دیگر روش های اخذ تابعیت ترکیه، سپرده گذاری در بانک های این کشور است. در این برنامه، فرد متقاضی می بایست 500 هزار دلار را در بانک های کشور ترکیه سپرده گذاری نماید و پس از 3 سال می تواند پول خود را برداشت نماید. مهاجرت به ترکیه با هدف اخذ تابعیت برای افرادی که پدر یا مادر آنها تابعیت کشور ترکیه را ندارد از طریق کار و سرمایه گذاری امکان پذیر است. همان طور که در قوانین سایر کشورها نیز بررسی نموده ایم، اقامت تحصیلی هیچ گاه به اقامت دائم و تابعیت منتهی نمی گردد. افراد برای دریافت تابعیت از دولت یک کشور لازم است که در مدت مشخصی به دولت کشور مورد نظر بیمه و مالیات پرداخت نمایند، با فرهنگ کشور ادغام شوند و به زبان، تاریخ و آداب و رسوم آن به صورت کامل مسلط گردند. بدین ترتیب دیگر نیازی به تمدید ویزا، اقامت و مجوز کار نخواهید داشت و با توجه به اینکه دولت ترکیه تابعیت دوگانه را می پذیرد نیازی به لغو تابعیت قبلی خود نخواهید داشت.

  • به یاد داشته باشید که برای مهاجرت تحصیلی روش‌های مختلفی وجود دارد.
  • دانشگاه بغازیچی که نخستین دانشگاه آمریکایی است که خارج از این ایالت واقع شده است در سال 1971 در شهر زیبای استانبول تاسیس شد.
  • ترکیه همچنین مقررات موقت موقت در 22 اکتوبر 2014 را تصویب کرد که حقوق و تعهدات همراه با رویه هایی را برای کسانی که به طور موقت در ترکیه اعطا می شوند، تعیین می کند.
  • این شهر به یکی از بهترین مکان‌ها برای اخداث پروژه‌های عظیم دولت ترکیه مانند فرودگاه جدید استانبول می‌باشد.
  • فردی که بخواهد از این طریق اقامت ترکیه را به دست آورد ابتدا اقامت موقت ۳ تا ۵ ساله را اخذ می نماید و در صورتی که ازدواج با فرد مورد نظر بیش از این مدت زمان به طول بیانجامد فرد می تواند اقامت دائم خود را به دست آورد.

مهاجرت به ترکیه و انواع روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. یکی از نکات حائز اهمیت قبل از اقدام به مهاجرت بررسی شرایط نظام اقتصادی و سیاسی، تحلیل سیستم آموزشی و شرایط کاری کشور مقصد می باشد. چنانچه ابهاماتی در زمینه مهاجرت به ترکیه یا خدمات موسسه ملک پور دارید، می توانید طی تماس تلفنی از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. شرایط مهاجرت به ترکیه 2022 چیست؟ ابتدا بهتر است این گونه شروع کنیم که ما برای مهاجرت به ترکیه دو گونه تفکر داریم. یکی کسانی هستند که ترکیه را خیلی دوست دارند و گروه دیگر که اصلا تمایلی به مهاجرت و زندگی در ترکیه ندارند. اما گروه سومی نیز وجود دارد، گروهی که نمی دانند چرا می خواهند مهاجرت کنند و چگونه اقامت داشته باشند.

مجوز اقامت دانشجویی به والدین و بستگان متقاضی اجازه اقامت داده نمی‌شود. خیر، جهت اقامت دائم حضور 6 ماه در سال در این کشور کفایت می کند. این شهر با دریا های مرمره، ساکاریا، دریای سیاه و بروسا هم مرز بوده و شرایط مناسبی را برای صنعت و تجارت مهیا کرده است. این شهر آب و هوای مناسبی داشته اما تابستان های آن گرم و زمستان های آن بارانی است. در شهر قوجاایلی معمولا مردم در کارخانجات کاغذ، پالایشگاه ها و کارخانجات سیمان مشغول به کار هستند. ترکیه کشوری است که نیمی از آن در خاورمیانه و نیم دیگری از آن در اروپا واقع شده است و جز کشور های توسعه یافته به حساب می آید.

وظایف مدیریت کل اداره مهاجرت ترکیه

البته باید توجه داشته باشید که این مجوز تنها توریستی بوده و مدت اعتبار آن 90 روز می‌باشد. ایرانیان به ازای هر ۶ ماه، ۹۰ روز را می توانند در ترکیه ساکن باشند. در ترکیه بنگاه‌های کاریابی و موسسات بسیاری وجود دارد که می‌تواند پاسخگوی شما در این زمینه باشد.

_ ویزای دانشجویی برای مهاجرت به ترکیه

لطفا برای مهاجرت کاری به ترکیه مقاله کار در ترکیه را مطالعه کنید. چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه را دارید حتما پست کار در ترکیه را بخوانید. هزینه های زندگی در ترکیه هر ۶ ماه توسط کارشناسان ما بررسی و به روز می گردد.

بله، با توجه به اینکه مردم ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند و این زبان، زبان رسمی کشور ترکیه است، یکی از شرایط لازم که کارفرمایان این کشور به آن دقت می‌کنند، تسلط داشتن به دانش زبان ترکی است. این بدان معنی است که، شما می‌توانید تابعیت ترکیه را برای خود و همچنین برای اعضای خانواده خود اخذ نمائید. شما و همسر و فرزندان زیر 18 سال شما(شامل 18 سال نیز می‌شود)، می‌توانید با انجام یکی از گزینه‌های سرمایه‌گذاری فوق و با رعایت درست شرایط لازم، تابعیت و اقامت ترکیه را اخذ کنید.

دوست گرامی، بهترین روش بسته به شرایط اعضای خانواده بستگی دارد و شما برای این امر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده نمایید و شرایط سن، تحصیلات، سرمایه و … دوست عزیز اگر به صورت توریستی تشریف می برید نمی توانید بیش از مدت 3 ماه در این کشور بمانید ولی در صورتی که بخواهید اقامت دریافت کنید باید از روش های کار یا تحصیل و سرمایه گذاری استفاده کنید و اقامت دریافت نمایید. من خودم ارومیه زندگی می کنم و چندین بار به ترکیه و اکثر نقاط آن سفر داشتم. یعنی می خوام کل دارییم رو در ایران بفروشم و به این کشور و شهر استانبولش برم.

مراسم خواستگاری در ترکیه به این شکل است که ابتدا دختر و پسر برای ازدواج توافق می‌کنند. سپس در مرحله دوم خانواده‌ها با هم آشنا می‌شوند و درباره مراسم عروسی تصمیم می‌گیرند. از نظر قومیتی، 80 درصد جمعیت این کشور را ترک‌ ها تشکیل می‌ دهند و 20 درصد مابقی جمعیت از اقوام کرد و سایر اقوام متفرقه تشکیل می‌شود که بیشتر در شرق و جنوب شرقی این کشور زندگی می‌کنند.