دسته‌ها
اخبار

رد بخش 221g دریافت کردید؟ در اینجا معنی آن است [2022]


افرادی که می خواهند با ویزا به ایالات متحده سفر کنند، قبل از اینکه ایالات متحده آنها را تأیید کند، مراحل سختی را طی می کنند. یکی از مراحل این فرآیند شامل شرکت در مصاحبه ویزا در کنسولگری یا سفارت ایالات متحده در کشور خود می باشد. در طول مصاحبه، مسئول مهاجرت مدارک ارائه شده به همراه درخواست و سوالات متقاضی ویزا را بررسی می کند. در پایان مصاحبه ویزا، افسر کنسولی یا ویزا را صادر می کند یا رد می کند. اگر رد بخش 221g دریافت کردید، وحشت نکنید زیرا هنوز امیدی برای ویزا وجود دارد.

زم، که درخواست ویزا اطلاعات لازم برای تایید ویزا را نداشته باشد و/یا نیاز به پردازش اداری داشته باشد، ایالات متحده رد بخش 221g را صادر می کند. اساساً، ،ت درخواست را نگه می دارد تا زم، که کنسولگری آن را عمیق تر بررسی کند و صلاحیت آن را مشخص کند. امتناع 221 گرمی پاسخی کاملاً متداول از سوی مقامات مهاجرت است و معمولاً موقتی است. با این حال، با کمک یک وکیل مجرب، متقاضی می تواند مدارک لازم را برای تایید نهایی ویزا ارائه دهد. این پست بهترین راه برای رسیدگی به انکار 221 گرمی، دلایل متداول امتناع و نکات توصیه شده برای هدایت فرآیند مهاجرت را بررسی خواهد کرد.

بخش 221g INA

بخش 221 گرم در قانون مهاجرت و ملیت ایالات متحده (INA) وجود دارد. بر اساس این تعریف، به این م،است که «مقام کنسولی پس از تکمیل و اجرای درخواست ویزا و هرگونه مصاحبه لازم تشخیص داده است که متقاضی واجد شرایط ویزا نیست.» هنگامی که درخواست ویزای ایالات متحده را ارسال می کنید، یک افسر کنسولی آن را صادر یا رد می کند. فرض کنید درخواست شما فاقد اطلاعات ضروری و مرتبط برای تصمیم گیری افسر کنسولی است. در این صورت، آنها می توانند آن را رد کنند تا زم، که مراحل اداری بیشتر و شواهد اضافی جمع آوری شود. ،ت به شما اطلاع خواهد داد که پس از مصاحبه شما با افسر کنسولی نیاز به پردازش بیشتری دارند.

پردازش اداری چیست؟

پردازش اداری به این م،ی است که مجوز یا تأیید از یک آژانس در واشنگتن دی سی یا یک آژانس مرتبط ضروری است. معمولاً این موارد برای مواردی است که در آن عدم اطمینان در مورد امنیت، جرم و جنایت، کشوری که از آن آمده است، وجود دارد که در زمینه ای در زمینه استخدام شده است. لیست هشدار فناوری، و غیره.

به ،وان مثال، فرض کنید متقاضی مظنون به داشتن ارتباط با سازمان های جنایی است یا از یک کشور نگران کننده مرتبط با امنیت ملی است. در این صورت، ،ت باید قبل از صدور ویزا، مراحل اداری را آغاز کند. مثال معمولی دیگر این است که متقاضی ویزا در زمینه ای در لیست هشدار فناوری کار می کند. و، امور خارجه ایالات متحده این فهرست را ایجاد می کند. این شامل مناطقی می شود که می خواهد انتقال فناوری، کالاها و اطلاعات حساس را برای جلوگیری از گسترش سلاح های کشتار جمعی و فناوری های خاص ایالات متحده محدود کند. یکی دیگر از دلایل متداول دیگری که ایالات متحده رد 221 گرمی را صادر می کند، این است که خدمات مدیریت اطلاعات دادخواست (PIMS) هنوز تأیید دادخواست شما را فهرست نکرده باشد. اگر USCIS اطلاعات تأیید درخواست را فوراً به و، امور خارجه ایالات متحده ارسال نکند، می تواند کل روند تأیید را کند کند.

اگر بخش رد 221g اسناد اضافی را درخواست کند، ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • اسناد مالیاتی یا مالی
 • سوگند نامه های پشتیب،
 • اطلاعات کارفرما / اسناد مالیاتی
 • گواهی پلیس
 • مدارک رابطه برای ویزای ازدواج
 • شواهد پیشنهاد شغلی

اگر پردازش و شواهد اضافی نشان دهد که شما واجد شرایط ویزا هستید، افسر کنسولی آن را تایید می کند. اگر در رابطه با پرونده مهاجرت خود با مشکل مواجه هستید، باید به وکیل خود و دفتر کنسولی که درخواست خود را در آنجا ارسال کرده اید، اطلاع دهید.

دلایل رایج برای امتناع

در زیر برخی از دلایل رایجی که ایالات متحده انکار 221g را صادر می کند آورده شده است:

 • نگر، در مورد اسنادی که در درخواست ویزا ارائه کرده اید
 • ع، ارسالی شرایط لازم را ندارد
 • PIMS تأیید دادخواست را فهرست نمی کند
 • شما در زمینه ای کار می کنید که در لیست هشدار فناوری قرار دارد
 • افسر می خواهد بررسی کند که آیا پروژه کاری که ارسال کرده اید درست است یا خیر، در درجه اول اگر برای یک شرکت مشاوره کار می کنید
 • افسر ویزا نگر، هایی در رابطه با امنیت ملی، فعالیت مجرمانه، کشور مبدا و غیره دارد و نیاز به بررسی سوابق دارد.

ورقه های 221 گرمی با کد رنگی

پس از اینکه پرونده شما مراحل اداری بیشتری را طی کرد، افسر کنسولگری جرعه ای با کد رنگی برای شما صادر می کند. فیش شماره پرونده شما را با پیام زیر خواهد داشت:

درخواست شما برای ویزای غیر مهاجرتی رد نشده است. در حال حاضر، درخواست شما باید طبق بخش 221g قانون مهاجرت و ملیت، با اصلاحیه (INA)، برای بررسی بیشتر در و، امور خارجه یا آژانس دیگری به حالت تعلیق درآید. سفارت ،،، پس از اینکه به ما اطلاع داده شد که این بررسی کامل شد، اقدام به درخواست شما را از سر می گیرد. لطفاً توجه داشته باشید، با این حال، ما سرعت یا دامنه این بررسی را کنترل نمی کنیم. هنگامی که فرآیند تکمیل شد، ما با شما تماس خواهیم گرفت و دستورالعمل‌های بیشتری دریافت می‌کنیم یا به شما اطلاع می‌دهیم که ویزای شما برای تحویل گرفتن آماده است.»

لغزش صورتی 221 گرمی به چه م،است؟

زم، که افسر به اطلاعات موجود در دادخواست مشکوک باشد، ایالات متحده فیش صورتی را برای متقاضی ویزا صادر می کند. ممکن است به صلاحیت های ذکر شده، دلیل بازدید، یا نگر، های مربوط به کار مربوط باشد. به ،وان مثال، مقامات مهاجرت ممکن است موارد زیر را از شما بپرسند:

 • صلاحیت شما برای کار چیست؟
 • چطور این شغل را پیدا کردید؟
 • نقش و مسئولیت شما چیست؟
 • حقوق شما چقدر است؟

اگر فرم صورتی دریافت کنید، پرونده شما نیاز به رسیدگی اداری دارد.

لغزش سفید 221 گرمی به چه م،است؟

ایالات متحده زم، که متقاضی ویزا تحت رده پیچیده بند 221 (g) قرار می گیرد، برگه سفید صادر می کند. بنابراین، پرونده شما نیاز به پردازش اضافی توسط USCIS دارد.

لغزش آبی 221 گرمی به چه م،است؟

زم، که کنسولگری به مدارک پشتیبان بیشتری نیاز دارد، فیش آبی را برای متقاضی ویزا صادر می کند.

لغزش زرد 221 گرمی به چه م،است؟

زم، که کنسولگری برای بررسی مدارک به زمان بیشتری نیاز دارد، ایالات متحده برگه زرد را برای متقاضی ویزا صادر می کند.

گزینه های دیگر در صورت انکار

سعی کنید اگر اخطار امتناع دریافت کردید وحشت نکنید زیرا گزینه های جایگزین دارید. به ،وان مثال، اگر شرایط واجد شرایط بودن را داشته باشید، همیشه می تو،د برای ویزا در دسته دیگری درخواست دهید. اگر آن مسیر را انتخاب کنید، ،وماً نیازی به پس گرفتن درخواست معلق خود ندارید. گزینه دیگر این است که برای همان ویزا اما تحت یک کارفرمای متفاوت درخواست دهید.

آیا یک دوره انتظار برای درخواست مجدد ویزا وجود دارد؟

هیچ دوره انتظاری وجود ندارد، اما توجه داشته باشید که اگر هیچ یک از شرایط اولیه تغییر نکرده باشد، احتمالاً رد دیگری دریافت خواهید کرد. به همین دلیل، همیشه این گزینه ها را با وکیل خود در میان بگذارید تا از ایجاد سردرگمی با مقامات مهاجرت در مورد وضعیت درخواست خود جلوگیری کنید.

بخش 221 (g) سؤالات متداول

بخش 221g چیست؟

فرض کنید ایالات متحده یک بخش 221g را رد کرده است. در آن صورت، افسر کنسولی درخواست ویزای شما را بررسی کرد و تشخیص داد که شرایط واجد شرایط بودن برای دریافت ویزا را ندارید. این یک پاسخ نادر نیست.

آیا می توانم برای رد ویزا تجدید نظر کنم؟

شما نمی تو،د در مورد رد درخواست تجدید نظر کنید، اما می تو،د مجددا برای ویزا یا ویزا در دسته دیگری درخواست دهید.

آیا هزینه درخواست ویزا قابل استرداد است؟

خیر، قابل استرداد نیست. همچنین، اگر تصمیم به درخواست مجدد دارید، باید یک بار دیگر هزینه درخواست را پرداخت کنید.

پردازش اداری چقدر طول می کشد؟

زمان پردازش در هر مورد متفاوت خواهد بود. زمان بستگی به مدارک مورد نیاز دارد. ایالات متحده بسیاری از دعاوی رسیدگی اداری را شصت روز پس از مصاحبه ویزا حل و فصل می کند. همه گیری ممکن است باعث تاخیرهای بیشتر شود. تماس با کنسولگری یا سفارت ایالات متحده را تا 180 روز پس از ارسال مدارک درخواستی خودداری کنید، مگر اینکه شرایط اضطراری داشته باشید. همیشه می تو،د با کلیک ،، وضعیت پرونده خود را بررسی کنید اینجا. اگر پرونده شما پس از 180 روز همچنان در جریان است، می تو،د با کنسولگری که در آنجا مصاحبه ویزای خود را انجام داده اید یا مرکز درخواست ویزا تماس بگیرید.

چگونه اسناد اضافی را که آنها درخواست می کنند ارسال کنم؟

شما می تو،د مدارک را به صورت الکترونیکی یا در محل دراپ با، درج شده در برگه ارسال کنید.

آیا رد 221 گرمی من بعد از این واقعیت قابل لغو است؟

افسر کنسولی می تواند درخواست ویزا را بعداً «بر اساس اطلاعات اضافی یا بر اساس تصمیم رسیدگی اداری» مجدداً بررسی کند و تشخیص دهد که متقاضی واجد شرایط است. بنابراین، هر چه زودتر مدارک لازم را برای پرونده خود ارائه دهید، مقامات مهاجرت زودتر می توانند آن را بررسی و تصمیم بگیرند. شما تا یک سال از تاریخ امتناع برای ارائه مدارک طبق قانون فرصت دارید. با این حال، شما باید آن را در اسرع وقت ارسال کنید. باز هم، یک متخصص مهاجرت می تواند به بهترین وجه شما را در مورد اقداماتی که باید بردارید راهنمایی کند.

آیا 221 گرم رد ویزا است؟

از نظر فنی امتناع تلقی می شود، اما معمولاً با ارائه مدارک درخواستی به مقامات لغو می شود.

چگونه می توانم اسناد مدنی یا متقابل را دریافت کنم؟

مقامات مهاجرت ممکن است از شما بخواهند که اسناد مدنی مانند گواهی تولد یا سوابق پلیس را ارائه دهید. شما می تو،د اسناد مدنی برای کشور* ملیت خود را با انتخاب کشور*/منطقه اختیار خود از منوی کشویی در این مورد بیابید. صفحه. سپس در صفحه Reciprocity روی برگه های سمت چپ کلیک کنید تا دسته بندی اسناد مدنی و نحوه دریافت آنها را مشاهده کنید. می تو،د در مورد جمع آوری اسناد مدنی اطلاعات بیشتری ،ب کنید اینجا. اگر مدارک به زبان ،یسی نیستند، باید آنها را همراه با ترجمه تایید شده ارسال کنید.

چقدر طول می کشد تا 221 گرم پاک شود؟

شما یک سال از تاریخی که ،ت ویزای شما را رد کرد فرصت دارید تا مدارک گمشده ای را که درخواست می کنند به مقامات مهاجرت ارائه دهید. اگر مدارک خود را در آن بازه زم، یک ساله ارسال نکنید، باید دوباره برای ویزا درخواست دهید و هزینه درخواست را دوباره پرداخت کنید.

آیا باید فاش کنم که در درخواست های بعدی ویزا از من رد شده است؟

بله، شما این کار را انجام می دهید زیرا 221g از نظر فنی یک امتناع است، البته در ا،ر موارد در صورت ارائه اسناد من، موقتی است.

پس از ارسال مدارک درخواستی چه اتفاقی می افتد؟

پس از اینکه شما اطلاعات را ارسال کردید و مقامات مهاجرت تشخیص دادند که شرایط واجد شرایط بودن ویزا را دارید، کنسولگری ایالات متحده از شما درخواست می کند که پاسپورت خود را ارسال کنید. سپس ویزای آمریکا را مهر می کنند. اگر مقامات مهاجرت متوجه شوند که شما شرایط لازم را ندارید، اسنادی را که ارسال کرده اید (به جز 797 ارسال شده به USCIS) برمی گردانند و نامه انکار را نیز شامل می شود.

چه چیزی باعث تاخیر در پردازش می شود؟

نمی توان علت دقیق تاخیر را دانست. با این حال، ممکن است مربوط به این باشد که افسر کنسولی در تأیید اطلاعاتی که در درخواست یا اسناد پشتیب، ارائه کرده‌اید مشکل دارد. علاوه بر این، فرض کنید نام مش،ی در فهرست تماشا (حتی نامرتبط با شما) فهرست شده است. در این صورت، آنها می توانند یک بررسی پیشینه انجام دهند تا مطمئن شوند که شما خطری برای امنیت ملی ندارید. علاوه بر این، اگر سرویس مدیریت اطلاعات درخواست‌کننده به درستی به‌روزرس، نشود، می‌تواند باعث تأخیر طول، شود.

آیا احتمالاً درخواست من طبق بخش 221 (g) رد خواهد شد؟

به طور متوسط ​​ا،ر دادخواست هایی که رد موقت دریافت می کنند، پس از دریافت اسناد اضافی توسط ایالات متحده تأیید می شوند.

آیا می توانم فرآیند را با پردازش پریمیوم تسریع کنم؟

نه، هیچ راهی برای تسریع زمان پردازش برای رد 221 گرم وجود ندارد.

آیا در صورت امتناع 221 گرمی باید وکیل بگیرم؟

شما باید یک وکیل با تجربه برای هرگونه مزایای مهاجرتی که می خواهید دریافت کنید، اعم از گرین کارت، ویزا، تغییر وضعیت و غیره، استخدام کنید. ویزا را دریافت می کنید یا نه


منبع: https://www.immi-usa.com/221g/